Rozdano nagrody TopBuilder

Rozdano nagrody TopBuilder

Po raz drugi z rzędu Yawal otrzymał statuetkę TopBuilder. W tegorocznej edycji nagrodę Yawal otrzymał nagrodę za okno równolegle wysuwne w fasadzie FA 50N SW.

 

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 6 grudnia w Pałacu Lubomirskich, nagrodę w imieniu Yawal odebrała Pani Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy. W ubiegłorocznej Gali został uhonorowany system Fasada 50N (FA 50N) – system przeznaczony do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych oraz pozwalający na mkonstruowanie dachów przeszklonych i konstrukcji przestrzennych. Charakteryzuje się wysokimi mwłaściwościami izolacyjności cieplnej, wysoką szczelnością na przenikanie wiatru i wody oraz doskonałymi parametrami izolacyjności akustycznej. Bogaty zestaw profili i akcesoriów pozwala realizować konstrukcje o różnych kształtach jak również w różnych odmianach mocowania szkła (ściany słupowo – ryglowe, semistrukturalne, strukturalne) oraz spełniających inne wymagania (ppoż., mocowanie osłon).

 

Czytaj również: Budowa Europejskiego Centrum Stolarki Okienno-Drzwiowej

 

W oparciu o powyższy system powstało okno strukturalne równolegle wysuwane na zewnątrz budynku FA 50N SW. Wysunięcie skrzydła okiennego równolegle poza fasadę pozwala osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Otwarte okno nie zaburza jednolitego charakteru elewacji aluminiowo - szklanej, jedynie w sposób delikatny podkreśla charakter fasady jako ściany ze szkła. To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań opracowanych w ostatnim czasie przez YAWAL, zapewnia doskonałą wentylację, a jednocześnie zmniejsza zużycie energii potrzebnej na klimatyzację, nie zaburzając przy tym bryły budynku. Dzięki swej budowie nowe rozwiązanie może znaleźć zastosowanie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.

 

Podczas badań przeprowadzonych w ITB uzyskano bardzo dobre parametry potwierdzające doskonałą jakość rozwiązania technicznego zaproponowanego przez YAWAL:

 

- Przepuszczalność powietrza - klasa 4, (najwyższa możliwa do osiągnięcia)

 

- Wodoszczelność E1500, (badanie zostało zakończone bez przelania się wody na stronę wewnętrzną)

 

- Odporność na obciążenie wiatrem - klasa B4/ C4, uderzenie bezpieczeństwa (+2400/-1600Pa),

 

- Nośność urządzeń zabezpieczających - spełnione,

 

- Uderzenie - klasa 5 (od wewnątrz i od zewnątrz), najwyższa możliwa do osiągnięcia.

 

Odbierając nagrodę, Agnieszka Jeznach dziękowała ludziom pracującym w biurze projektowym Yawal. „Ciesząc się ze zdobycia kolejnej statuetki TopBuilder po raz kolejny musze wyrazić swoje uznanie dla wielkiej pracy jaką wykonali ludzie z naszego biura projektowego. Przygotowane przez nich rozwiązanie jest jednym z najbardziej innowacyjnych na rynku. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość oferowania nowoczesnego rozwiązania w przystępnej cenie” – mówiła.

 

Czytaj również: Odbędą się warsztaty na BUDMA 2012

 

TopBuilder to nagroda miesięcznika Builder, przyznawana przez Kapitułę Konkursu - redakcję pisma i jego Radę Programową pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Kazimierza Szulborskiego - najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym, produktom IT dla budownictwa oraz realizacjom, usługom i innym przedsięwzięciom dla budownictwa. Uroczystym finałem prac Kapituły jest właśnie grudniowa Gala, na której spotykają się laureaci i inni przedstawiciele środowiska budowlanego i wręczane są statuetki.

 

2011-12-21
Źródło: PR Support / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >