Rozpoczęto rozbiórkę starego biurowca obok Parku Biznesu Teofilów

Rozpoczęto rozbiórkę starego biurowca obok Parku Biznesu Teofilów

Rozpoczęła się rozbiórka biurowca Elektromontaż na ulicy Traktorowej 141/143 w Łodzi. Budynek z lat 70-tych znajduje się na działce, na której powstaje kompleks czterech obiektów Parku Biznesu Teofilów.

 

„Zakończyliśmy właśnie budowę pierwszego z czterech budynków Parku Biznesu Teofilów. Kolejnym etapem jest uporządkowanie terenu, w tym rozbiórka biurowca Elektromontażu. Ze względu na niewielką odległość do nowopowstałego budynku C nie możemy dokonać spektakularnego wyburzenia starego biurowca” – wyjaśnia Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych Funduszy Nieruchomości Arka.

 

Czytaj również: Odbędą się drzwi otwarte na osiedle Saskie Zacisze w Warszawie

 

Biurowiec Elektromontażu będzie rozbierany stopniowo przez okres ok. 2-3 miesięcy. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku m.in. porządkowanie istniejących pomieszczeń, usuwanie ścianek działowych i drzwi wewnętrznych. Po uprzątnięciu gruzowiska na skrzyżowaniu ulic Traktorowej i św. Teresy powstanie parking dla najemców Parku Biznesu Teofilów. W miarę wzrostu potrzeb rynku parking zastąpi nowy budynek – trzeci z planowanych czterech. Docelowo Park Biznesu Teofilów będzie się składał z czterech budynków o łącznej powierzchni niemal 40 000 m2.

 

 

Nowopowstały biurowiec C o łącznej powierzchni najmu 8 902,9 m2 będzie oddany do użytku już we wrześniu. Możliwość realizacji projektu w etapach sprawia, że kompleks jest doskonałą propozycją dla przedsiębiorstw z branży BPO czy usług planujących stopniowy rozwój. Co więcej, lokalizacja poza ścisłym centrum Łodzi pozwala deweloperowi na ustalenie bardzo konkurencyjnych stawek najmu i kosztów eksploatacyjnych. Prace remontowe i porządkowe zainicjowane przez Urząd Miasta Łodzi trwają także na ulicy Traktorowej, na odcinku od Aleksandrowskiej do ul. Żeńców. Naprawa drogi dojazdowej do Parku Biznesu Teofilów będzie polegała nie tylko na naprawie nawierzchni, ale wymienione będą także krawężniki i chodniki. Jesienią zatem ten kwartał miasta będzie odmieniony.

2011-08-30
Źródło: 38 PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >