Spokojna jesień dzięki dmuchawie do liści

Spokojna jesień dzięki dmuchawie do liści

Początek jesieni to nie tylko spadek temperatury, ale również spadające z drzew liście. Sprzątanie pozostałości po lecie nie jest najprzyjemniejszym zajęciem. Grabienie trawnika, czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy z ogrodowych ścieżek to jednak bardzo ważne zabiegi. Czytaj dalej

 

Materiał organiczny gnijąc zrujnuje nasz trawnik pozostawiając żółte plamy na pięknej murawie. Prawdziwy mężczyzna w takich sytuacjach używa sprawdzonych rozwiązań. McCulloch radzi jak dosłownie zdmuchnąć bałagan z ogrodu, bez żmudnego grabienia.

 

Czytaj również: Najnowszy odkurzacz ogrodowy

 

Estetyka i bezpieczeństwo

Ogrodowe ścieżki pokryte liśćmi nie są zalecane z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze wygląda to nieestetycznie, a po drugie – gnijące liście są niebezpieczne dla użytkownika, gdyż łatwo się na nich poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Jest to szczególnie istotne kiedy z ogrodu korzystają dzieci, a to ich bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem każdego rodzica. Prace porządkowe w ogrodzie przestały być już domeną kobiet. Dmuchawa marki McCulloch pomoże każdemu nowoczesnemu mężczyźnie zadbać o estetyczny wygląd ogrodu, a także bezpieczeństwo swoich najbliższych.

 

 

Moc i wielozadaniowość

Z myślą o pasjonatach ogrodu powstała dmuchawa McCulloch GBV 325, która łączy trzy funkcję: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści. Dzięki temu urządzeniu posprzątamy ogród, ale również oczyścimy ścieżki z zalegających śmieci i odpadów. Wyposażona w układ tłumienia drgań poprawia komfort pracy. Funkcja mulczowania liści pozwala na redukcję objętości 10:1, które następnie bez trudu mogą pomieścić się w 45 litrowym worku.

 

Czytaj również: Drabiny mocowane na stałe

 

„Estetyka i bezpieczeństwo to podstawowe funkcje jakie powinien pełnić nasz ogród. Podczas jesiennych porządków nie zapominajmy jednak o innych użytkownikach terenów zieleni taki jak żaby, jeże, czy jaszczurki. Ukrywają się one bardzo często pod żywopłotami w stertach liści. Warto zwrócić uwagę, aby nie wyrządzić im krzywdy i nie przeszkadzać w trakcie zimowego snu. Dodatkowo murszejące liście pod żywopłotem stanowią dodatkowy i bardzo odżywczy nawóz dla roślin i uchronią je przez zbliżającymi się mrozami” – radzi Jerzy Banaszczyk, ekspert marki McCulloch.

 

 

McCulloch i jeszcze więcej

Co jeszcze kryje ta designerska dmuchawa? Stożkowa dysza w połączeniu z zawrotną prędkością powietrza – 320 km/h – pozwala na usuwanie zalegającego brudu bez żadnego wysiłku. To nieco ponad 4 kilogramowe urządzenie pozwoli każdemu ogrodnikowi pozbyć się bałaganu i dosłownie zmieść z powierzchni ogrodu i ścieżek ogrodowych zalegające liście i odpady.

 

Czytaj również: Wysokiej jakości wkrętaki

 

Funkcja ta pozwala na zebranie odpadów organicznych w jednym miejscu dodatkowo redukując ich objętość. Z czasem uzyskamy z nich gotowy do użycia nawóz, który po przesianiu i zmieszaniu z ziemią ogrodową odżywi nasze rośliny w sposób naturalny i ekologiczny. 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17885 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >