Świetnie prosperujący eksport drobnych przesyłek

Świetnie prosperujący eksport drobnych przesyłek

Polska komórka DIY Logistics osiągnęła w 2012 roku 200% wzrost drobnicowych przesyłek eksportowych, zajmując 3 pozycję w zestawieniu kilkunastu europejskich krajów, w których Dachser świadczy usługi. Czytaj dalej

 

Tak duże zainteresowanie usługą Dachser DIY Logistics, kierowaną do dostawców marketów budowlanych oraz typu domi ogród, związane jest z ekspansją polskich eksporterów.

 

Mimo stagnacji gospodarczej w Europie, polski eksport cały czas jest w dobrej formie. Dzieje się tak dzięki dobrej kondycji gospodarki niemieckiej, gdzie polscy przedsiębiorcy wysyłają ¼ całego eksportu, oraz rosnącej popularności handlu z krajami WNP, które również coraz chętniej kupują polskie produkty. Dobre wyniki odnotowuje tutaj sektor DIY, czyli artykuły sprzedawane w marketach budowlanych i sklepach dla majsterkowiczów.

 

 

„Polscy dostawcy szukają nowych rynków zbytu. Jest to niezbędny element dalszego ich rozwoju” – mówi Juliusz Pakuński, project manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce. Ekspansja nie dotyczy tylko krajów, gdzie branża DIY jest najbardziej rozwinięta takich jak Niemcy i Francja, ale praktycznie całej Europy.

 

„Klienci zwracają się do nas coraz częściej z zapytaniami dotyczącymi obsługi takich rynków jak Węgry, Bułgaria, Rumunia czy kraje byłej Jugosławii” – wyjaśnia Juliusz Pakuński. „Szukają partnera logistycznego, który będzie w stanie obsłużyć ich kompleksowo w dostawach do sieci DIY w całej Europie. Dzięki naszej wiedzy o lokalnych rynkach i ich wymaganiach, współpraca z nami jest dla nich optymalnym rozwiązaniem” – przekonuje. 

 

Czytaj również: Imponująca liczba transakcji


W wewnętrznym rankingu Dachser, dotyczącym wyników przewozów eksportowych w ramach usługi DIY Logistics, Polska jednostka zajęła wysokie 3 miejsce, za Danią
i Szwecją (liczonymi łącznie) oraz Austrią. Roczny wzrost liczby przesyłek obsługiwanych w ramach usługi DIY Logistics w Polsce wyniósł aż 200%.

 

„Tak świetne wyniki w przewozach eksportowych od 1 do 5 palet osiągnęliśmy dzięki zaufaniu naszych klientów” – podkreśla Juliusz Pakuński. „Globalna sieć połączeń oraz wykorzystanie rozwiązań w zakresie logistyki DIY przekonało naszych klientów, że warto współpracować właśnie z nami” – wyjaśnia.

 

Czytaj również: Wzrost obrotów Centrum Handlowego

 

Firma Dachser, realizując obsługę branży DIY od lat, świetnie zna lokalne rynki oraz wymagania sieci marketów.

 

„Bardzo dbamy o to, by na bieżąco śledzić branżę, dlatego jesteśmy obecni na największych konferencjach i targach branżowych w Europie. Co ważne, spotykamy na nich coraz więcej przedstawicieli polskich firm” – dodaje Juliusz Pakuński.

 

Czytaj również: Najniższe kredyty

 

Usługa Dachser DIY Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie ma rampę sklepu. W ramach Dachser DIY Logistics firma dostarcza codziennie do 18.000 marketów w całej Europie, ponad 2 mln przesyłek rocznie. Oferuje unikalną, dostosowaną do potrzeb dostawców usługę, opartą na dużej liczbie oddziałów oraz jednolitym systemie IT. Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina.

 

W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

 

2013-08-12
Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wątroba-jakie badania? Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... A ja za to mam pytanie co do badań marynarzy i osób podróżujących. Niedawno trafiłem na taką firmę https://hms-assistance24.com/, która zajmuje się takimi badan...
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 222 Grupa: Trudne tema... Nie korzystam z biura rachunkowego, ponieważ nie muszę, odchodzi mi zapewne niezły koszt. Na razie radzę sobie sama, a może radziłam sobie sama. Teraz z tym Pol...
  • Porady biznesowe Liczba postów: 262 Grupa: Trudne tema... Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego portalu informacyjnego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.si...
  • Akcesoria drogowe Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Widać, że macie spore doświadczenie w zakupie akcesoriów drogowych. Ja zastanawiam się natomiast gdzie dostanę barierki drogowe Orientujecie się?
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... To prawda, że Wellingtona zegarki są spoko, ale z tego samego sklepu co pisał poprzednik w oko wpadł mi https://www.crazytime.pl/product-pol-488 5-Zegarek-meski-...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18040 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 920

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >