Trwa akcja Przystanek Zieleń - w ramach, której posadzi się 400 drzew na Mokotowie i Wilanowie

Trwa akcja Przystanek Zieleń - w ramach, której posadzi się 400 drzew na Mokotowie i Wilanowie

Budimex posadzi razem ze wspólnotami mieszkaniowymi i spółdzielniami Wilanowa i Mokotowa 400 nowych drzew. - Wzdłuż nowej linii tramwajowej urośnie w sumie ponad 1000 drzew.

 

Budimex - generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie rozpoczyna - zapowiadaną wcześniej - akcję sadzenia 400 dodatkowych drzew pod nazwą Przystanek Zieleń. Pierwsze nasadzenia rozpoczną się wiosną. W sumie wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa zostanie posadzonych - w ramach tej akcji i nasadzeń kompensacyjnych - ponad 1000 nowych drzew.

 

Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów (w niedalekiej okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa), które dysponują gruntem, na którym można posadzić nowe drzewa.

 

Akcja Przystanek Zieleń - w ramach, której posadzi się 400 drzew na Mokotowie i Wilanowie

 

Czytaj również: Projektanci w sklepach Castorama pomogą w remoncie łazienki

 

Akcja będzie podzielona na co najmniej trzy edycje. Pierwsza będzie realizowana wiosną 2023 roku, kolejna wczesną jesienią tego roku i ostatnia - wiosną 2024 roku. W pierwszej kolejności do akcji Budimex będzie wybierać te wspólnoty/spółdzielnie, które znajdują się najbliżej trasy budowy Tramwaju do Wilanowa.

 

Pierwsze nasadzenia 130 drzew Budimex chce zrealizować ze wspólnotami mieszkaniowymi już wiosną tego roku. Będą to wiśnie japońskie, lipy drobnolistne i klony zwyczajne. Są to drzewa o szybkim przyroście, dobrze rosnące w miastach. Wspólnoty będą mogły wybrać gatunek drzew, przy jednoczesnej konsultacji dendrologicznej z Budimeksem.

 

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe muszą dysponować gruntem, na którym można zrealizować nasadzenia drzew i znajdować się w okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa. Muszą też posiadać zasoby pozwalające na bezterminowe dbanie o posadzone drzewa.

 

Aby zgłosić wspólnotę lub spółdzielnie do akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.przystanekzielen.waw.pl. Zgłoszenia do 1. edycji akcji można zgłaszać do 15 marca 2023 r.

 

Akcja Przystanek Zieleń - w ramach, której posadzi się 400 drzew na Mokotowie i Wilanowie

 

Czytaj również: Przestępcy internetowi przekraczają kolejne granice pomysłowości. Uważaj, ponieważ wraz z autem możesz sprzedać… dane osobowe

 

Budimex - największy polski generalny wykonawca budowlany realizuje od września 2022 roku dla inwestora Tramwaje Warszawie największą inwestycję tramwajową w stolicy. Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa to inwestycja, której celem jest poprawa jakości życia wielu mieszkańców Warszawy. Trasa połączy Wolę, Ochotę oraz Dworzec Zachodni z Wilanowem i Mokotowem. Dzięki temu, mieszkańcy Wilanowa w godzinach szczytu dojadą do Śródmieścia w mniej niż 30 minut.

 

Zaangażowani w realizację pracownicy prowadzą jednocześnie prace na budowie oraz prace projektowe. Obecnie na budowie pracuje 209 osób i 37 jednostek sprzętu. Prace trwają na odcinku od ul. Puławskiej do alei Wilanowskiej. W lutym prace rozpoczną się także wzdłuż alei Rzeczpospolitej na Wilanowie.

 

Strona akcji: www.przystanekzielen.waw.pl 

2023-02-01
Źródło: Budimex / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • budowa domu - porady Liczba postów: 397 Grupa: Trudne tema... Jestem w trakcie budowania domu, a dokładniej - rozglądam się za oknami. Pod adresem: https://okna.waw.pl/poradnik/okna-idealn e-do-lazienki znalazłam okna ideal...
  • auto firmowe Liczba postów: 75 Grupa: Trudne tema... W firmie przede wszystkim potrzebne są samochody dostawcze. Co jednak w momencie, jeśli ich brakuje lub jeśli samochody potrzebne są nam raz na jakiś czas? Istn...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 660 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • Czas na letnie opony? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hejka, zaraz kwiecień - czyli już czas na letnie opony, prawda? Czy jednak jeździcie na całorocznych? Jak to jest u Was? Ja mam opony letnie 13 - Dębica, dopier...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 48 Grupa: Trudne tema... Najwyższej jakości narzędzia znajdziecie zaglądając do https://instar.net.pl/. Stale aktualizują dostępną w swoim sklepie ofertę produktową, tak, aby sprostać w...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18325 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 52

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >