Uhonorowanym sponsorem konkursu EUROZAGRODA

Uhonorowanym sponsorem konkursu EUROZAGRODA

8 grudnia 2011 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczyste podsumowanie III edycji Konkursu EUROZAGRODA.

 

Wśród zaproszonych gości byli przede wszystkim właściciele i projektanci nominowanych obiektów, reprezentanci ośrodków doradztwa rolniczego oraz władz gmin i urzędów marszałkowskich, na terenie których znajdują się nagrodzone obiekty. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firmy Wolf System, która była jednym ze sponsorów plebiscytu.

 

Czytaj również: Złoty Laur Konsumenta 2011

 

 

Celem konkursu EUROZAGRODA jest upowszechnianie tzw. dobrych praktyk w budownictwie wiejskim, a efektem tworzenie mapy wzorcowych obiektów zagrodowych, które są rozsiane po całej Polsce i stanowią inspirację oraz wzorce do naśladowania dla rolników podejmujących wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. III edycja Konkursu EUROZAGRODA trwała przez cały 2011 rok. Kapituła plebiscytu nominowała do nagród w czterech kategoriach konkursowych aż 11 obiektów z całej Polski. Jednak po zapoznaniu się ze szczegółową dokumentacją nominowanych budynków oraz wykonanymi w terenie oględzinami obiektów przez członków jury z udziałem eksperta budownictwa rolniczego, zdecydowano się przyznać nagrody w trzech kategoriach konkursowych.

 

 

W pierwszej z nich - „Budynki inwentarskie” zwyciężyła inteligentna brojlernia dla 27 tys. kurcząt położona w miejscowości Szwarcenowo, w gminie Biskupiec. W drugiej kategorii „Budynki magazynowe i gospodarcze” bezkonkurencyjna okazała się przechowalnia pomidorów – Grupy Producentów Owoców i Warzyw „Biotoma”. W kategorii „Budynki mieszkalne” nagrodę zdobyła Zagroda Agroturystyczna „Żuraw i Czapla” z miejscowości Wróbliniec w gminie Milicz. W ostatniej kategorii „Inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska” Kapituła postanowiła nie przyznawać nagrody głównej, a wyróżniła jedynie dwie bliźniacze przydomowe oczyszczalnie ścieków wybudowane w Moniuszeczkach i Zblutowie w gminie Mońki, w województwie podlaskim.

 

Czytaj również: Relacja zkonferencji Nowoczesna Fasada Wentylowana

 

Rajmund Reichel odebrał pamiątkowy medal oraz dyplom od Andrzeja Butry wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .
fot. Budorol.pl

 

Pamiątkowy medal oraz dyplom otrzymał również Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System, która była jednym ze sponsorów konkursu EUROZAGRODA. „Obraz polskiej wsi zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Gospodarstwa rolne dbają o poprawną zabudowę, nowoczesne budynki inwentarskie oraz te przeznaczone do magazynowania powstających w gospodarstwach odpadów z produkcji zwierzęcej i roślinnej. Konkurs EUROZAGRODA docenia tego typu inwestycje i nagradza najlepsze realizacje. Wolf System od ponad 40 lat dostarcza gotowe rozwiązania dla rolnictwa , stąd też nasza obecność w tym przedsiewzieciu” – komentuje Rajmund Reichel.

 

2011-12-20
Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak spędzasz swój wolny czas? Liczba postów: 59 Grupa: Trudne tema... Bardzo ciekawa rada. Dla tych, którzy wolą najlepsze doświadczenie w kasynie społecznościowym, polecam przeczytanie informacji o kasynach społecznościowych na p...
  • problemy z cerą Liczba postów: 91 Grupa: Trudne tema... Na problemy z cerą najbardziej pomogły mi kosmetyki naturalne. Przez długi czas zmagałam się z problematyczną cerą i nie mogłam w żaden sposób dojść z nią do ła...
  • Hulajnoga elektryczna Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hulajnoga elektryczna - jakiego producenta polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy miejskiej.
  • Co robić w Krakowie? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Krakowskie statki od lat zajmuje się promocją miasta w trakcie wycieczek statkami po Wiśle. Kluczową rolę odgrywa tu sama rzeka. W trakcie rejsu masz niespotyka...
  • Biuro podróży z ofertą tanich wczasów Liczba postów: 7 Grupa: Aktualności Fajne jest wrocławskie biuro https://bissole.pl/. Organizują wyjazdy w bardzo ciekawe zakątki świata. Warto sprawdzić.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >