W Szczecinie odbyły się XVI Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design

W Szczecinie odbyły się XVI Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design

W ostatni weekend kwietnia (25-27.04.2014) po raz 16 odbyły się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design. Czytaj dalej

 

W tym najważniejszym spotkaniu branży ogrodniczej udział wziął również Libet. Czołowy producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych nie tylko zaprezentował swoją ofertę. Firmowe produkty zostały również wykorzystane do aranżacji Ogrodu Pokazowego.

 

 

Tematem przewodnim 16. edycji Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design w Szczecinie była rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta oraz światło i woda w aranżacjach terenów zieleni. W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich swoje produkty do aranżacji dużych i małych ogrodów zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Wśród sadzonek, kwiatów, krzewów, narzędzi oraz kolekcji mebli i elementów małej architektury ogrodowej nie mogło także zabraknąć materiałów nawierzchniowych.

 

 

Czytaj również: Bezpieczeństwo w magazynie

 

Ekspozycja z nowościami

 Ekspozycja firmy Libet została zorganizowana wspólnie z Punktem Partnerskim – firmą Epatio ze Szczecina.

 – Na firmowym stoisku zaprezentowaliśmy przede wszystkim nowości produktowe z 2014 roku. Wszyscy zainteresowali mogli szczegółowo poznać naszą ofertę i zapoznać się z zaletami betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych z segmentu Premium - mówi Cezary Tyliński, projektant w firmie Libet.

 

 

Doradcy Libetu chętnie udzielali informacji o poszczególnych produktach – ich właściwościach, zastosowaniu, możliwościach aranżacyjnych, jak również dostępności i miejscach zakupu. Zainteresowani mogli również uzyskać profesjonalną poradę na temat urządzania ogrodów i komponowania efektownych nawierzchni brukowanych oraz dowiedzieć się, jak w odpowiedni sposób przygotować podłoże i ułożyć, zgodnie ze sztuką budowlaną, materiały nawierzchniowe. Nawiązując do tematu przewodniego targów, w aranżacji stoiska wykorzystano oryginalną iluminację.

 

Pokazowy ogród z produktami Libet

 Popularnością wśród zwiedzających cieszył się również Ogród Pokazowy, do aranżacji którego wykorzystane zostały produkty firmy Libet. Wybrany w konkursie projekt Agaty Cichoń i Kingi Tokarskiej – studentek Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – uwzględnił trzy funkcje zielonej przestrzeni: ozdobną, rekreacyjną oraz wypoczynkową i stał się świetnym przykładem urządzenia ogrodu w nowoczesnym stylu. Charakter ów został umiejętnie podkreślony nawierzchnią, na którą złożyła się kompozycja z grysów, płyt tarasowych oraz trawy, zaś kameralny nastrój zielonej enklawy stworzyły rośliny oraz meble z technorattanu. Całość dopełniły gabiony oraz kolorystyka utrzymana w brązach, szarościach i zieleni.

 

 

- W tę nowoczesną aranżację idealnie wpisały się donice Stampo. Po raz pierwszy pokazaliśmy również płytę Toscania w nowym kolorze grigio. Została ona użyta nie tylko do wykonania ścieżek oraz nawierzchni patio, ale posłużyła jako efektowne siedzisko w gabionach – wyjaśnia Cezary Tyliński.

 

Czytaj również: Rodzinna majówka w Poznaniu

 

Partnerami tego wydarzenia były firmy Libet i Epatio, zaś prezentacji ogrodu towarzyszyła wystawa projektów zgłoszonych do konkursu. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design są skierowane do osób, które nie tylko zawodowo zajmują się architekturą krajobrazu. W spotkaniu również biorą udział działkowcy, ogrodnicy amatorzy oraz osoby zainteresowane urządzaniem ogrodów. W 16. edycji uczestniczyło około 70 wystawców, a organizatorzy szacują, że targi odwiedziło ok. 7 tys. osób.

 

- To jedno z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnej edycji - zapowiada Cezary Tyliński.  

 

2014-05-14
Źródło: Libet / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wątroba-jakie badania? Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... A ja za to mam pytanie co do badań marynarzy i osób podróżujących. Niedawno trafiłem na taką firmę https://hms-assistance24.com/, która zajmuje się takimi badan...
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 222 Grupa: Trudne tema... Nie korzystam z biura rachunkowego, ponieważ nie muszę, odchodzi mi zapewne niezły koszt. Na razie radzę sobie sama, a może radziłam sobie sama. Teraz z tym Pol...
  • Porady biznesowe Liczba postów: 262 Grupa: Trudne tema... Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego portalu informacyjnego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.si...
  • Akcesoria drogowe Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Widać, że macie spore doświadczenie w zakupie akcesoriów drogowych. Ja zastanawiam się natomiast gdzie dostanę barierki drogowe Orientujecie się?
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... To prawda, że Wellingtona zegarki są spoko, ale z tego samego sklepu co pisał poprzednik w oko wpadł mi https://www.crazytime.pl/product-pol-488 5-Zegarek-meski-...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18040 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 937

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >