W jaki sposób rozkłada się narożniki z funkcją spania

W jaki sposób rozkłada się narożniki z funkcją spania

Narożnik rozkładany to świetne, funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się w każdym salonie, niezależnie od metrażu. Zróżnicowane wymiary i wzornictwo umożliwiają dobór mebla do każdego stylu aranżacji. Przed ostatecznym wyborem warto jednak zwrócić uwagę na jedną istotną cechę, która decyduje w dużym stopniu o komforcie codziennego użytkowania. Jest nią system rozkładania mebla. Warto więc wiedzieć, z jakimi systemami możemy mieć do czynienia. Na jakiej zasadzie działają i jaki mają wpływ na wygodę obsługi narożnika. Czytaj dalej

Narożnik rozkładany z funkcją spania – czemu zawdzięcza swoją popularność

Narożnik należy od lat do najczęściej wybieranych mebli wypoczynkowych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wersja, która służy zarówno do dziennego, jak i nocnego wypoczynku. Narożnik z funkcją spania codziennego to doskonałe rozwiązanie do salonów, które pełnią jednocześnie rolę sypialni. W większych mieszkaniach duży narożnik z funkcją spania przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy przenocować przyjaciół lub rodzinę. Niezależnie od metrażu, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a po rozłożeniu zapewnia wystarczająco dużą powierzchnię do spania dla dwóch dorosłych osób.

 

W jaki sposób rozkłada się narożniki z funkcją spania

 

Czytaj również: Aranżacja miejsca do wypoczynku - sofa czy kanapa?

 

Narożnik rozkładany ma jeszcze jedną, cenioną przez użytkowników zaletę – spory pojemnik na pościel, który w przypadku narożnika służącego do nocnego wypoczynku sporadycznie można wykorzystać jako schowek na rzadko używane rzeczy, koce, dodatkowe poduszki lub zajmujące sporo cennego miejsca walizki. Jest to bardzo przydatne szczególnie w przypadku kawalerek, w których liczy się jak najlepsze wykorzystanie każdego metra kwadratowego.

 

Nowoczesne narożniki rozkładane z funkcją spania w porównaniu z narożnikami sprzed lat są doceniane nie tyko za walory estetyczne i użytkowe, ale także za łatwość obsługi, czyli rozkładania. Przyjrzyjmy się więc bliżej kilku najczęściej instalowanym systemom.

 

Najpopularniejsze systemy rozkładania narożników do spania

Wybór konkretnego systemu rozkładania zależy od tego, w jaki sposób będziemy korzystać z narożnika z funkcją spania. Jeśli mebel nie będzie służyć do nocnego wypoczynku każdego dnia, możemy zaryzykować wybór modelu z tańszym systemem. Jednak niezależnie od tego, warto zwrócić uwagę, czy rozwiązanie jest przyjazne i czy nie będzie sprawiać kłopotów przy rozkładaniu. Do wyboru mamy kilka systemów. Do najbardziej komfortowych należą:

 

System delfin

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jest system delfin. Działanie systemu jest bardzo proste, nie wymaga użycia zbyt dużej siły i polega na wysunięciu dolnej części mebla spod siedziska i podciągnięciu materaca za pomocą specjalnego uchwytu do góry. Takie rozwiązanie zapewnia po rozłożeniu uzyskanie wyrównanej powierzchni do spania.

 

System DL

Kolejnym bardzo często stosowanym systemem rozkładania jest system DL, który jest nieco bardziej przyjazny od systemu delfin. Rozłożenie narożnika sprowadza się do wykonania dwóch prostych czynności: wysunięciu siedziska i zmiany orientacji oparcia z pionowej na poziomą. Jest to rozwiązanie, w które wyposażone są często narożniki z funkcją spania codziennego.

 

System easy lift

System easy lift, zwany również pumą, jest rozwiązaniem, które umożliwia szybkie i bezproblemowe rozłożenie narożnika za pomocą jednej ręki. Po podniesieniu i jednoczesnym pociągnięciu siedziska do przodu, z wnętrza narożnika wysuwa się materac, który tworzy razem z siedziskiem jednolitą, komfortową powierzchnię do spania.

 

Pozostałe systemy rozkładania narożników

Do mniej popularnych rozwiązań należy m.in. system sedalift, który stosowany jest głównie w rozkładanych sofach. Polega na wysunięciu spod siedziska wózka, nałożeniu materaca i podparcia powstałej konstrukcji składaną nóżką. Jest to rozwiązanie, które wykorzystywane jest w modelach mebli służących do spania okazjonalnego, ponieważ nie gwarantuje zbyt komfortowej powierzchni.

 

Innym sposobem na uzyskanie powierzchni do spania, który spotyka się przede wszystkim w modelach narożników modułowych, jest wariant z dostawianym pufem. Mebel nie jest więc rozkładany. Ze względu na osobny element narożnika jest to rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej w salonach o większym metrażu.

 

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże wybrać narożnik do spania z optymalnym systemem rozkładania mebla.

 

Czytaj również: Co jest popularne w zabudowie wnętrz w światowych trendach meblarskich?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czym podkleić okleinę ? Liczba postów: 194 Grupa: Porady i op... Jest wiele produktów w sklepie do podklejenia okleiny tylko trzeba dobrze poszukać. Sama jakiś czas temu podklejałam i było ok
  • Agencja marketingowa - jaką wybrać? Liczba postów: 21 Grupa: Porady i op... Akurat jak dla mnie również korzystanie z tych sprawdzonych gadżetów reklamowych jest bardzo ważne i chcę jeszcze powiedzieć, że właśnie dlatego lubię z nich ko...
  • Kopyta do Thermomixa - jakie? Liczba postów: 1 Grupa: Ciekawe pom... Cześć, lubię gotować i przygotowywać desery dla rodziny. Także kopyta thermomix bardzo mi pomagają w przyrządzaniu posiłków. Warto wiedzieć, jaką mają funkcję i...
  • Lepszy wieszak czy stojak na rower? Liczba postów: 65 Grupa: Ciekawe pom... Jeśli szukacie najlepszej firmy zajmującej się instalacjami sanitarnymi, to polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://rowery-colex.pl/43-akcesoria , gdzie....
  • Jakie krzesła do jadalni? Liczba postów: 156 Grupa: Ciekawe pom... Krzesła stanowią bardzo ważny element wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Od jakiegoś czasu podobają mi się krzesła tapicerowane. Słyszałam, że takie krzesła są b...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18316 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >