W nowoczesnej kuchni

W nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna forma nowoczesnej kuchni w praktyce oznacza maksymalną wygodę. Współcześni projektanci kładą nacisk na wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

 

Nadrzędną ideą takiej aranżacji jest unikanie eksponowania drobiazgów. To, co ma być widoczne, to kompozycja płaszczyzn i kształtów, której główną ozdobą jest prosta forma sprzętów i geometryczne struktury. Dekoracja ogranicza się do pojedynczych akcentów, intrygujących kontrastującym kolorem, oryginalnym surowcem czy finezyjnym kształtem, umieszczonych na monochromatycznym białym, czarnym bądź szarym tle. Swoistym paradoksem jest stosowanie w  industrialnej loftowej aranżacji elementów nawiązujących do natury. Korzystanie z faktur drewna czy kamienia wyraża trend  powrotu do nieprzetworzonych, organicznych  materiałów, dając przy tym niebanalny efekt plastyczny.

W miejscach często eksploatowanych, w których konieczne jest utrzymanie czystości, na przykład w strefie zmywania w kuchni, bardzo dobrze sprawdzą się zlewy granitowe, do złudzenia przypominające naturalny materiał. W rzeczywistości wykonane są z konglomeratu składającego się z barwionego kamienia kwarcowego, żywicy i utwardzacza tworzących specjalną kompozycję odporną na zarysowania i drobne uszkodzenia mechaniczne.  W ofercie Ferro znajdziemy je w kolorze piasku, białe lub grafitowe. Jeśli starcza miejsca w kuchni, warto wybrać wersję z ociekaczem, sprawdzającym się zwłaszcza w wariancie mniejszych zlewów, jedno lub półtorakomorowych.

 

 

Czytaj również: Granitowe zlewozmywaki z komorą podblatową

 

We wnętrzu utrzymanym w zimnej tonacji, lśniąca, idealnie gładka bateria jest zwykle najbardziej „ekskluzywną” ozdobą tej surowej scenerii. Wyroby Ferro mają tę zaletę, że można wśród nich znaleźć kształty pasujące do każdego stylu. W chromowanej baterii kuchennej Brado, oryginalny uchwyt ukośnie ustawiony do płaszczyzny podstawy, nadaje jej szczególnego, designerskiego charakteru. To kolejny przykład trafnego połączenia wysokiej jakości technicznej i dobrej, interesującej wzorniczo formy.   Takie podejście do wyposażania współczesnego wnętrza to najlepszy sposób na realizację równowagi kształtów i funkcji - idei rządzącej dobrze zorganizowaną przestrzenią użytkową. 

O detale dbamy zwłaszcza w kuchni otwartej na pokój, bo wtedy stają się one elementem wyposażenia mieszkania równym rangą do tych, które zdobią salon. I tak samo, jak w reprezentacyjnym wnętrzu, wyrażają nasze stylistyczne preferencje i indywidulany gust.  Warto więc poświęcić więcej uwagi ofercie renomowanych producentów armatury sanitarnej, takich jak FERRO – jednego z liderów na polskim rynku, by urządzając swój dom zgodnie z filozofią slow designu jak najlepiej wyrazić siebie, działać w duchu troski o środowisko, ale też zapewnić sobie komfort na co dzień. 

 

Czytaj również: Proste i eleganckie zlewozmywaki do nowoczesnej kuchni.

 

 

 

Źródło: afir / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18339 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 80

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >