Wiecha nad Parkiem Handlowym Turawa.

Wiecha nad Parkiem Handlowym Turawa.

10 czerwca 2010 r. nad Turawa Parkiem zawisła symboliczna Wiecha. Na ceremonii tradycyjnie obecni byli przedstawiciele dewelopera - spółki Helical Poland, inwestora - funduszu inwestycyjnego Standard Life Investments, władz lokalnych oraz generalnego wykonawcy- firmy Skanska.

 

 

„Zakończyliśmy pierwszy etap budowy naszego Centrum Handlowego. Wierzę, że Turawa Park, ze swoim potencjałem, lokalizacją i ofertą handlową, stanie się ważnym punktem na mapie regionu, powiedział Jonathan Tinker, Dyrektor Zarządzający Helical Poland - Prace przebiegają sprawnie i terminowo. Swoich pierwszych klientów, z nieukrywaną przyjemnością, powitamy już na wiosnę 2011. Korzystając z okazji i jak obyczaj karze, chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim za ciężką pracę i życzyć wszystkim kolejnych sukcesów.”

 


Projekt, przygotowany przez architektów z pracowni Czora&Czora składa się z parku handlowego i galerii. Całkowita powierzchnia to ok. 40 000 m2. Galeria zajmie powierzchnię ponad 22 000 m2, a park handlowy ponad 8 300 m2. Powierzchnia Praktikera – prawie 9 000m2.  Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie 1600 darmowych miejsc parkingowych. Dodatkowo, inwestor sfinansuje budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 75 milionów euro. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Skanska. Projekt przygotowany został przez pracownię Czora&Czora, a zarządzanie nim zostało powierzone firmie Day&Jonshon. Wynajmem powierzchni handlowych zajmują się bezpośrednio Helical oraz firmy Colliers International i Mallson.

 


Obok takich marek jak: Apart, CCC, Rossmann, Sephora Camaieu, oraz Play, na terenie Centrum znajdą się również największe sieci handlowe, takie jak Carrefour, Super-Pharm i Praktiker. To właśnie na dachu tego ostatniego, wśród toastów, zawisła tradycyjna wiecha.
Do grona najemców Turawa Park dołączyła ostatnio marka TKMaxx, sieć ciesząca się dużą popularnością wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, a obecnie dynamicznie wkraczająca na rynek polski.


„To dla nas nowe i ciekawe wyzwanie – dodał James Rushworth, chief investment officer funduszu Standard Life Investments – Cieszymy się, że nasz projekt nabiera kształtów i że możemy, wraz z Helical Poland, brać udział w takim projekcie, jakim jest Turawa Park”.
Wójt gminy Turawa, Waldemar Kampa, również nie krył zadowolenia – „Jestem szczęśliwy widząc, jak mimo zimy i powodzi, sprawnie i szybko posuwają się prace. To sukces nas wszystkich. Życzę inwestorowi kolejnych projektów takich jak Turawa Park”.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Otwarcie Centrum planowane jest na wiosnę 2011 r. Turawa Park będzie jednym z największych parków handlowych na Opolszczyźnie. Umożliwi bliski dostęp do sieciowych marek wielu mieszkańcom miasta  oraz klientom z sąsiadujących z Opolem miejscowości.

 

 INFORMACJA O INWESTORZE
 

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie.
W 2008r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych
i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 000 m² w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski (pierwszy z nich - Park Handlowy Młyn we Wrocławiu- został otwarty w grudniu 2008r.; w Gliwicach przy największym w Polsce węźle komunikacyjnym łączącym A1 i A4 planowane jest centrum Europa Centralna o powierzchni wynajmu ponad 60.000 m2 ). Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.

Standard Life Investments jest jednym z czołowych światowych inwestorów i zarządców nieruchomości, zarządzającym aktywami wynoszącymi 8,5 miliarda £ oraz nieruchomościami w całej Europie, gdzie obecny jest już od początku lat 90-tych.Źródło: Helical Poland Sp. z o.o / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • gdzie kupujecie akcesoria samochodowe? Liczba postów: 42 Grupa: Trudne tema... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z nagłośnieniem i elektroniką do samochodów, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://radiocar24.p...
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 182 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 351 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 500 Grupa: Trudne tema... Jeśli dręczą Was infekcje dróg oddechowych, to możecie spróbować roślinnego preparatu dostępnego bez recepty PADMA 28 Formuła, który jest doskonale znany w kraj...
  • Skup mieszkań Liczba postów: 10 Grupa: Trudne tema... Hej, ktoś z Was miał doświadczenia z GRB Nieruchomości? Zastanawiam się nad sprzedażą działki i szukam opinii o nich. Sprawdźcie ich stronę https://grb-nierucho...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >