Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

Nie trzeba wiele, by mały ogród stał się powodem wielkiej dumy. Przeznaczone do drobnych prac wokół domu sekatory akumulatorowe, pomogą Ci w przywrócić do formy rośliny ozdobne. To poręczne i ciche, a przy tym mocne oraz wydajne urządzenia, które bez hałasu i spalin przywracają ład w ogrodzie. Czytaj dalej

 

Urządzenia akumulatorowe nie mają sobie równych w niewielkim ogródku na zabudowanym osiedlu, gdzie niemile widziane jest zakłócanie spokoju sąsiadom mieszkającym w najbliższej okolicy. Wyjątkowo ciche sekatory o doskonałej wydajności do przycinania żywopłotu, gałęzi i cieńszych konarów umożliwiają bezgłośną, a przy tym bardzo łatwą pracę przez cały dzień.

 

Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

 

Mocne cięcie

Laserowo ostrzone, podwójne noże tnące odporne są na uszkodzenia mechaniczne — tępienie, zarysowanie, pęknięcie. Dzięki temu po latach intensywnej eksploatacji noszą zaledwie śladowe oznaki użytkowania. Zachowując nienaganne parametry pracy, precyzyjnie przycinają zdrewniałe gałęzie na drzewkach i krzewach ozdobnych. Bez problemu radzą sobie także z silnie zwartym żywopłotem.

 

Długotrwała wytrzymałość

Nowoczesny akumulator litowo-jonowy gotowy jest do wielogodzinnej pracy bez czasochłonnych przygotowań. Pełne naładowanie umożliwia nieprzerwaną pracę przez 25 minut (SHT 48 AE), 40 minut (SHT 24 AE) oraz 60 minut (SHT 80 AE). Akumulatorowe sekatory do gałęzi pod względem efektywności nie ustępują odpowiednikom spalinowym. Co więcej, są kompatybilne z systemem modułowym STIGA, przez co osiągnięcie zamierzonych efektów jest łatwiejsze i szybsze.

 

Nienaruszalna trwałość

Solidny i trwały korpus wykonany z aluminium, chroni urządzenie zarówno przed uszkodzeniami, jak i drobnymi zanieczyszczeniami. Przede wszystkim pyłem i strużkami, które powstają w trakcie cięcia, a przedostając się pod obudowę, mogłyby doprowadzić do awarii.

 

Czytaj również: Jakie narzędzia będą niezbędne podczas śnieżnej zimy wokół domu

 

Praktyczne wyposażenie zwiększają zarówno wygodę, jak i efektywność pracy z sekatorami akumulatorowymi


Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

Źródło: www.stiga.pl


 

Swoboda pracy

Z mobilnym akumulatorem swobodnie dotrzesz do gałązek ukrytych w trudno dostępnych miejscach, np. w dolnych partiach krzewiny. Pracując z urządzeniem pozbawionym przewodu zasilającego, zapobiegasz potencjalnemu ryzyku uszkodzenia roślinności. Kabel mógłby przygnieść swoim ciężarem delikatne kwiaty czy trawy ozdobne bądź oplątać się wokół łodyg krzewów, a w efekcie połamać je.

 

Uniwersalne zastosowanie

Ergonomiczny uchwyt z funkcją obrotu o 180° umożliwia zmianę domyślnego ustawienia ostrza z pozycji pionowej na poziomą lub odwrotnie, w zależności od kierunku wzrostu pędów. Tym samym pozwala na płynne przycinanie zbędnych odgałęzień, a także ułatwia formowanie roślin ozdobnych.

 

Przyjazne użytkownikowi oraz środowisku naturalnemu

Optymalne rozłożenie ciężaru systemu nośnego akumulatora w praktyce oznacza bardzo wygodną obsługę i przyjemną pracę. System antywibracyjny redukuje drgania generowane przez włączone urządzenie do bezpiecznego minimum,  zapobiegając ich przedostaniu się na rękojeść. W rezultacie usuwa ryzyko niebezpiecznego odbicia się listwy tnącej od ciętej powierzchni. Sama listwa wyposażona jest w osłonę, która skutecznie zapobiega potencjalnym skaleczeniom w trakcie pracy.

 

Sekatory zasilane przez akumulator sprawiają, że ogród staje się naturalnie piękniejszy;  nie wytwarzają spalin i innych zanieczyszczeń, są więc w pełni bezpieczne dla środowiska.

 

Sekator akumulatorowy to świetna alternatywa dla manualnego, z którym praca szybko staje się męcząca oraz spalinowego, który nie najlepiej sprawdza się w małym ogrodzie. Bez zbędnego hałasu oraz spalin przywrócisz zieleń w ogrodzie do formy i utrzymasz jej naturalne piękno na dłużej.

 

Czytaj również: Narzędzia, które usprawnią czyszczenie ogrodowych nawierzchni z mchu i rynien z liści

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18814 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >