Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu czy mieszkania. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia. Wykorzystać go można na zewnątrz domu, tworząc wyjątkową elewację czy też upiększając ogród. Z powodzeniem sprawdzi się również wewnątrz, na podłodze, bądź na ścianach, kreując wyjątkowy i niepowtarzalny wystrój, odwołujący do natury. Czytaj dalej

 

Czym jest kamień naturalny?

Stosowany w budownictwie kamień naturalny to fragment skały, która jest skupiskiem minerałów. Po wydobyciu kamienia, jego struktura wewnętrzna pozostaje nieruszona. Obróbce poddaje się go jedynie na zewnątrz, poprzez wykonane cięcia, krawędzi i późniejszych zabiegów, które zapewniają finalny wygląd i strukturę zewnętrzną materiału.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

 

Najczęstszymi spotykanymi kamieniami są marmury, trawertyny i granity, ale czym tak naprawdę są i czym się różnią? Otóż skały kamienne dzielmy na sposób w jaki powstał i tak:

 

  • Granit to skała magmowa, która powstała w wyniku krzepnięcia płynnej magmy
  • Trawertyn i piaskowiec to skały osadowe, powstające z nagromadzenia się materiału okruchowego, organicznego lub chemicznego na skutek jego osadzenia się.
  • Marmur to skała metamorficzna, powstałe z wcześniej istniejących skał magmowych, bądź osadowych w warunkach podwyższonej temperatury i ciśnienia.

 

Kamień naturalny jest unikalny. Posiada niepowtarzalne struktury i pęknięcia, które przedstawiają jego prawdziwy, naturalny charakter. Dzięki opracowanym sposobom obróbki kamienia, materiał ten możemy zaaranżować w każdej przestrzeni, dopasowując do swoich potrzeb. Dystrybutorzy oferują różne wykończenie kamienia, które wpływają na jego finalną strukturę, np.: szlifowanie, polerowanie oraz płomieniowanie.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

 

Czytaj również: Układanie mozaiki z kostki brukowej

 

Jednym z największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór różnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się zarówno płytki kamienne, jak i panele ścienne, forniry i mozaiki.  

 

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny?

Kamień naturalny posiada nieskończenie wiele wariantów zastosowania, tworząc SOLIDNE PIĘKNO. Materiał charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością, a przy tym jest niepowtarzalnie piękny i unikalny. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kamienia naturalnego, które mają różne zastosowania, a są to m.in.: płytki, panele, mozaiki i forniry.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów z kamienia naturalnego są płytki kamienne, które posiadają szerokie możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku, w postaci wykończenia tarasu czy balkonu, a także jako element dekoracyjny na elewacji. Płytki z kamienia wykorzystamy również wewnątrz, układając na posadzkach i ścianach. Swoją niepowtarzalną strukturą, idealnie wkomponują się w każdą łazienkę, salon oraz korytarz. Płytki kamienne są zdecydowanie lepszą alternatywą popularnych płytek ceramicznych. To gwarancja SOLIDNEGO PIĘKNA, czyli niesamowitego wizualnego efektu i trwałości na lata.


Drugim najbardziej popularnym produktem z kamienia naturalnego są panele kamienne. Są to niewielkie płytki, które składają się z mniejszych, kamiennych cegiełek. Dzięki temu charakteryzują się łatwym i bardzo szybkim montażem oraz niepowtarzalnym efektem, którygwarantują drobne, naturalne elementy kamienia. Na rynku dostępne są także samoprzylepne panele kamienne, które dają ten sam efekt, a są jeszcze łatwiejsze w montażu. Dzięki temu, że materiał ten jest odporny na warunku atmosferyczne, bardzo często jest stosowany na elewacji budynku. To wspaniały materiał dekoracyjny, który sprawdzi się również wewnątrz budynku, np. w łazience wokół lustra, bądź w salonie na ścianie, gdzie powieszony jest telewizor.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

 

Fornir kamienny to produkt z kamienia naturalnego, który zyskuje coraz większą popularność. Jest typowym kamieniem dekoracyjnym, który posiada szerokie zastosowanie. Jest on łatwy w montażu i można go przykleić niczym tapetę na niemal każdą powierzchnię. Sprawdza się jako obudowa kominka, ściana w łazience czy salonie, a nawet jako okleina na frontach meblowych.

 

Częstym wyborem są również tradycyjne mozaiki kamienne. Służą głównie jako element dekoracyjny w łazienkach i kuchni, sprawdzając się zarówno pod prysznicem, jak i pomiędzy szafkami kuchennymi.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

 

Czytaj również: Granit w nawierzchniach, schodach i obrzeżach ogrodowych

 

Produkty z kamienia naturalnego można wykorzystać w każdej przestrzeni w każdym domu. Materiał ten wykorzystuje się także do zrobienia schodów, obudowy kominka, a także jako element dekoracyjny w ogrodzie. Mnogość zastosowań, sprawia że kamień naturalny jest coraz modniejszy, a co za tym idzie coraz bardziej popularny.


Polscy dystrybutorzy oferują produkty z kamienia naturalnego w bardzo korzystnych cenach. Często są one tańsze niż tradycyjne, np. ceramiczne. Wybierając kamień, decydujemy się na naturalność i trwałość. Tym samym decydujemy się na wprowadzenie SOLIDNEGO PIĘKNA w swoim domu.

 

Zastosowanie naturalnego kamienia w domu i na posesji wokół domu

Źródło: N.42 / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19254 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >