Złotlin japoński - Kerria japonica

Złotlin japoński - Kerria japonica "Pleniflora"

Krzew wyprostowany, dorastający do 1,5-2 metrów wysokości i podobnej szerokości. Tworzy luźne krzewy o zielonych (także zimą) pędach i masie złotożółtych, różyczkowatych, pełnych kwiatów pojawiających się od kwietnia do maja. Roślina czasami powtarza kwitnienie we wrześniu. Czytaj dalej

 

Szczególnie polecany do nasadzeń pojedynczych na ciemnym tle np. żywopłotu. Świetnie sprawdza się także w różnego rodzaju kompozycjach. Jest efektowy przez cały rok. Doskonale sprawdzi się w małych ogrodach jak i parkach miejskich. 

 

złotlin japoński kerria japonica

 

Uprawa:

  Jest rośliną o małych wymaganiach, dobrze rośnie praktycznie na każdej glebie ogrodowej. Wskazane jest sadzenie na miejscach słonecznych, gdzie kwitnienie będzie najbardziej obfite. Pod ciężarem kwiatów jego giętkie pędy mogą się pochylać, dlatego w razie potrzeby wskazane jest przygotowanie podpory w postaci konstrukcji z listewek. Każdej wiosny warto przyciąć cały krzew o1/3 wysokości, pozytywnie wpłynie to na zagęszczenie i obfitość kwitnienia. Nawozimy jedynie wiosną nawozem mineralnym, wieloskładnikowym. Krzew jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrywania.

 

złotlin japoński kerria japonica

 

Czytaj również: Surmia zwyczajna 'Aurea' Catalpa bignonioides

 

Zlotlin jest raczej odporny na choroby i szkodniki. Roślina nalęzy do gatunku ekspansywnych, ponieważ wytwarza dużą ilość odrostów korzeniowych, które nalezy wycinać. 

 

złotlin japoński kerria japonica

złotlin japoński kerria japonica

 

Czytaj również: Bez czarny

Źródło: budnet / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18058 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 895

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >