Żuraw leśny

Żuraw leśny

Masz firmę zajmującą się drzewem lub pracujesz w lesie, pozyskując drzewa? Musisz załadować lub rozładować drzewo? Zastanów się nad zakupem żurawia leśnego. Żurawie leśne są mocniejsze aniżeli inne żurawie i inaczej zbudowane. Sprawdź, czym jest żuraw.

 

Żuraw leśny - budowa

Maszyna posiada ramię główne, ramię wysuwane, rotator i chwytak. Ramiona są teleskopowe, a kolumna, na której umieszcza się siedzisko - się obraca. Żurawie leśne można połączyć z ciągnikiem. Więcej informacji na stronie https://faofar.pl/ , jednej z największych firm w Polsce tych żurawi. Do żurawia warto zakupić przyczepy leśne, aby załadować na nie towar. Cena jest zależna od indywidualnych modeli.

 

Przyczepy leśne

Przyczepy do zrywki drewna są najpopularniejszymi urządzeniami do zrywki drzew, zrywkowymi. Przyczepa może posiadać dodatkowe hamulce, ramy i koła. Wtenczas cena będzie wyższa.

 

Zaletami żurawi leśnych jest zwiększenie mobilności pracy, pakowność itd.

 

Żuraw leśnyŹródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Czytaj również: Jak przygotować wieloletnie nieużytki pod uprawy? Prezentujemy pomocne narzędzia

 

Zanim wybierzesz żuraw, określ m.in.: długość i wagę drewna, które będzie transportowane, rodzaj rozdzielacza, rodzaj sterowania (np. mechaniczne lub elektromechaniczne, elektryczne, elektroniczne z sterownikami - minijoystickami), typ przegubu środkowego, czyli zgięcia ramion np. zwykłe, równoległe lub szerokokątne , zależnie od warunków terenowych (np. gęstość lasu), wielkość planowanego udźwigu oraz zróżnicowanie, odległość od złożonych sortymentów do przestrzeni załadunkowej, wielkość oraz typ chwytaków, dostosowanie do czasu pracy oraz warunków pogodowych, rodzaj terenu, dodatkowe funkcje, wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo pracy (oświetlenie na żurawiu, wciągarka sterowana radiowo, ograniczniki na siłownikach, dodatkowe uszczelniacze siłowników), odległość do najbliższego serwisu specjalizującego się w konkretnych markach np. Fao far. Firma pomoże w doborze ciągnika lub przyczep.

 

Ograniczniki, umieszczone na siłownikach, nazywane innymi słowy akumulatorami, mają zwiększać trwałość elementów żurawi oraz zapobiegać zniszczeniom maszyny. Dzięki oświetleniu można bezpiecznie i wydajnie pracować nawet w nocy. Wciągarka sterowana radiowo, czyli z dala, umożliwia podciąganie drewna leżącego w dalszych partiach lasu, bez konieczności wjazdów przyczepą. Uszczelniacze na siłownikach, np. zgarniacze opiłków, w forwarderach leśnych, czyli ciągnikach przedłużają sprawność pompy hydraulicznej oraz rozdzielacza. Pamiętaj, aby przy wyborze żurawia kierować się także ilośćią załadunku naczep. Zapoznaj się z różnymi modelami, które udźwigną inny rodzaj i ciężar drzewa. 

 

Czytaj również: Kosiarko-karczownica z 2 ruchomymi ramionami bocznymi do mechanicznego odchwaszczania plantacji i upraw rzędowych

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 789

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >