Aktualności – lista artykułów

10 lecie Zakładu produkcyjnego dachówek Braas w Opolu

24 czerwca na terenie zakładu producyjnego Braas w Opolu– obchodzono dziesiąta rocznicę uruchomienia produkcji dachówek.
20-07-2006

Perły ceramiki nominacje II edycja

Kolekcje Etnica oraz Gres Real Cotto otrzymały nominacje do tytułu „Perły Ceramiki UE 2006” w II edycji konkursu organizowanego przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”.
18-07-2006

Nano srebro o wymiarach atomowych – najbardziej efektywne dla zastosowań bakteriobójczych

Antybakteryjne oddziaływanie srebra znane jest od wieków i ta właściwość tego metalu wykorzystywana była w wielu zastosowaniach „leczniczych”, również dla wytwarzania barier bakteriobójczych (jak np. srebro koloidalne). Aktywne oddziaływanie srebra odbywa się poprzez jego oddziaływanie powierzchniowe, toteż jeszcze niedawno dla zwiększenia aktywności srebra do opisywanych aplikacji stosowano również jego postać płatkową. Istnieje oczywiście wartość powierzchni progowej dla skutecznego oddziaływania srebra co oznacza że niezbędne jest użycie określonej ilości tego metalu dla „rozpoczęcia” jego skutecznego oddziaływania – a to w efekcie ma wpływ na cenę wyrobu.
18-07-2006

Wciąż rosną ceny usług finansowych!

Z danych Eurostatu wynika, że ceny usług finansowych w ujęciu rocznym wzrosły w Polsce o ponad 11 procent. Dla porównania w całej UE w tym samym czasie było to mniej niż 4 procent. Niestety dużo wskazuje na to, że ceny nie dość, że już należą do najwyższych na kontynencie, to będą dalej rosły. Bankowcy już znaleźli sposoby, żeby podwyżki nie kuły tak w oczy klientów. W efekcie w naszych kieszeniach zostaje rocznie kilkadziesiąt milionów złotych mniej...
11-07-2006

Platformą projektowa Autodesk Revit Building - oprogramowanie dla architektów - przykłady wdrożeń

Pracownia ARSA Bomerski&Piątkowski przyjęła oprogramowanie Autodesk Revit Building jako standardową platformę projektową. „Tylko Autodesk Revit posiada funkcje zapewniające spójność całego projektu i pełne panowanie nad zmianami.” – wyjaśnia Andrzej Bomerski, architekt, partner w pracowni ARSA Bomerski&Piątkowski.
11-07-2006

Gdzie tanio płacić rachunki?

Co miesiąc miliony rodzin reguluje rachunki za prąd, gaz czy telefon. Szacuje się, że w Polsce opłaca się około 50 - 70 mln faktur miesięcznie. Tylko około 10 procent opłat robione jest przez internet. Każdy przekaz gotówki obciążony jest prowizją. Dotychczas instytucją pierwszego wyboru dla przeciętnego klienta była Poczta Polska, jednak w ostatnim czasie do walki o rynek płatności masowych wkroczyły kolejne firmy. Można tam płacić taniej i szybciej, a także równie bezpiecznie.
03-07-2006

CAPAROL otworzył fabrykę w Polsce

CAPAROL, jeden z największych europejskich producentów farb i materiałów wykończeniowych dla branży budowlanej, uruchomił w Polsce własną fabrykę. Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej budowany od podstaw zakład produkcyjny tego międzynarodowego koncernu. Budowa fabryki pochłonęła już blisko 8 mln PLN. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu tej inwestycji nastąpiło 23. czerwca 2006 r.
29-06-2006

Cena niezależności: Ile Polska musi zapłacić za „energetyczną” wolność

Dążenie Polski do dywersyfikacji dostaw ropy i gazu nabiera ostatnio coraz większego przyśpieszenia. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w kontekście wydarzeń ukraińskich staje się zrozumiałe. Pojawia się jednak pytanie o rzeczywiste możliwości uniezależnienia się od Rosji, biorąc pod uwagę czynniki polityczne i ekonomiczne.
27-06-2006

Producent sufitów podwieszanych - seminaria dla wykonawców

Tegoroczne seminarium firmy Armstrong z firmami wykonawczymi uczestniczącymi w programie Omega było podwójnie wyjątkowe. Premierze System Solutions, nowatorskiego sposobu prezentacji systemów sufitowych Armstrong towarzyszył podniebny program rekreacyjny.
24-06-2006

Upadłość konsumencka pilnie potrzebna?

W Polsce toczy się obecnie dyskusja na temat upadłości konsumenckiej. Według szacunków blisko milion gospodarstw domowych dotkniętych jest obecnie problemem niewypłacalności.
13-06-2006


Stron: 1600 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1596 1597 1598 1599 1600  ▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15855 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >