Awangardowość na ścianach - biel w czystej postaci

Awangardowość na ścianach - biel w czystej postaci

W świecie nadmiaru informacji i bodźców wzrokowych domowe wnętrza urządzone na biało studzą emocje i niosą wyciszenie. Pełen relaks w kojącej bieli zapewni użycie lateksowej farby do wnętrz Pure White marki Tikkurila.

Salony aranżowane w absolutnej bieli: z białymi ścianami, zasłonami, dywanami a także meblami i lampami wyglądają oszołamiająco i wcale nie nużą. Co więcej, są modne! Czysta biel oraz ewentualnie biel z czernią byłymi bohaterkami targów meblowych MACEF w Mediolanie, jesienią 2009 roku, a następnie targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

 

 

Dlaczego biel króluje?
Tradycyjnie symbolizuje świeżość, duchowość i prostotę. Dzięki temu jest kolorem dobrego smaku: malując ściany na biało, trudno jest popełnić błąd w aranżacji wnętrz. Jednak w wielkomiejskim zgiełku dnia codziennego odkryto w bieli coś więcej. Ten kolor, oprócz wyważonej aranżacji, zapewnia domownikom wyciszenie i relaks.

W poszukiwaniu idealnej bieli warto sięgać po ekspertów. W Skandynawii, słynącej z minimalistycznego wzornictwa i aranżacji, poprzeczka dla białego koloru postawiona jest wysoko. Dlatego wodorozcieńczalna farba lateksowa Pure White fińskiej marki Tikkurila, zachwyca efektem śnieżnej bieli.

 

 

Ściany pomalowane na biało pozwalają zaistnieć sprzętom i detalom znajdującym się we wnętrzu. Są doskonałym tłem dla białych przedmiotów oraz dla wszystkich innych barw, które wprowadzimy do domu. Co więcej, biel farby Pure White, spowoduje optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna  pokojów.

Techniczne właściwości farby Pure White pozwalają na jej uniwersalne wykorzystanie do malowania ścian i sufitów zbudowanych z płyt kartonowo-gipsowych, tynków gipsowych i cementowo-wapiennych, podłoży betonowych oraz zagruntowanych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych. Farba doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Nadaje powierzchni głęboko matowe, eleganckie wykończenie.
Receptura produktu zawiera teraz mniej niż 30 g/l Lotnych Związków Organicznych, co oznacza, że w pełni spełnia obowiązujące normy krajowe oraz Unii Europejskiej. Co ważne, farba Pure White jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

 

 

Gdy nie stać nas na kupno projektu aranżacji wnętrz, sięgnijmy po biel – uniwersalnego, sprawdzonego i modnego designera.

 

 

 

 

Źródło: publink / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3547 Grupa: Porady i op... Użytkownik robertb napisał: Jeśli to dość świeża sprawa to powinno wystarczyć namoczenie i dotarcie ściereczką. Jeśli nie, rozejrzyj się po tych produktach - hg...
  • Jaka aranżacja łazienki ? Liczba postów: 521 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, Równe, gładkie i pomalowane dedykowaną do pomieszczeń wilgotnych farbą ściany (w miejscach nienarażonych na bezpośrednie działanie wody) to zd...
  • Sypialnia Liczba postów: 7 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, Wybór farby jest jednym z kluczowych elementów przy aranżacji wnętrza. Poza atrakcyjną kolorystyką, warto również zwrócić uwagę na takie param...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 311 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, Sypialnia jest miejscem wypoczynku, dlatego jej aranżacja powinna być przemyślana. Do malowania ścian oraz sufitu rekomenduję wybór białej far...
  • Najlepsza podłoga do biura Liczba postów: 42 Grupa: Wnętrza Ja też stawiam na tradycyjny parkiet bo moim zdaniem takie podłogi są najbardziej wytrzymałe i taka podłoga starczy na lata. Mój znajomy polecił mi podłogi z fi...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 393

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >