Bajeczne pokoje dla maluchów

Bajeczne pokoje dla maluchów

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga niezwykle starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, radośnie kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale też - bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, wybierajmy zatem farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii. Czytaj dalej

 

Już od pierwszych dni życia, pokój dziecięcy jest dla najmłodszych domowników miejscem o wyjątkowym znaczeniu. To tu zaczynają poznawać świat i uczyć się jego wizualnego piękna. Ta przestrzeń to nie tylko najwspanialszy, radosny, domowy „plac zabaw”, ale też azyl - dający poczucie bezpieczeństwa i w szczególny sposób pozwalający doświadczyć pewności rodzinnego ciepła.

 

 

Do stworzenia takiego „małego królestwa” niezbędne są odpowiednie produkty, które pomogą we właściwy sposób zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Farby Tikkurila Optiva łączą w sobie najwyższą jakość z przyjazną dla zdrowia i środowiska recepturą, czego potwierdzeniem jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel – przyznawany przez niezależnych naukowców i uznawany w 25 krajach Unii Europejskiej. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu.

 

Czytaj również: Wiosenna metamorfoza mieszkania


Ponadto, farby z linii Tikkurila Optiva posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku, są więc to produkty rekomendowane osobom szczególnie wrażliwym (w tym dzieciom) i ze skłonnościami do alergii.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, farby Tikkurila Optiva zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych – poniżej 5 g/l LZO (czyli sześciokrotnie poniżej wymaganej normy), a zawartość LZO w farbie podkładowej Tikkurila Optiva Primer wynosi poniżej 2 g/l.

 

Bogactwo kolorów farb Tikkurila Optiva (ponad 10 tysięcy odcieni) pozwoli każdemu wyczarować niezwykłą krainę dziecięcych marzeń. Sprawdzonym sposobem na aranżację pokoju najmłodszych domowników jest stosowaniejasnych, optymistycznych kolorów, które emanują pozytywną energią. Równie pozytywne reakcje przyniosą żywe, intensywne odcienie – pamiętajmy jednak, by unikać ich nadmiaru. Przeładowanie dziecięcej przestrzeni mnogością barw i wzorów może wywołać wizualny chaos. Jeśli decydujemy się na nasycone odcienie na ścianach – zestawmy je z neutralnymi kolorami mebelków.

 

 

Tajemniczy fiolet połączony z baśniowym błękitem tworzą niezwykły klimat wnętrza. Ścienne, wielobarwne dekoracje dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uczą odkrywania piękna kolorów.

 

Czytaj również: Urządzanie wnętrza w stylu glamour


 Dzieciństwo jest nieustannym poznawaniem coraz to nowych lądów. Morska aranżacja w tonacjach spokojnego błękitu to idealny start do tej niezwykłej podróży. Tak zrównoważona baza kolorystyczna ścian tworzy doskonałe tło do wyeksponowania marynistycznych elementów.

 

 Waniliowy beż połączony z miękkimi, pudrowymi pastelami tworzy wnętrze urzekające ciepłem i lekkością. Oparta na stonowanej palecie barw i wypełniona staranną kompozycją dodatków przestrzeń jest niezwykle przyjemna w odbiorze.

 

Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa. Wnętrze emanuje pozytywną energią i promiennym ciepłem. Miękkie, pastelowe odcienie idealnie sprawdzą się w każdej dziecięcej aranżacji.

 

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 309 Grupa: Ciekawe pom... Zobaczcie jak można w fajnym stylu i ergonomicznie zaprojektować sypialnię dla nastoletnich domowników: https://www.decoroom.eu/blog/blog/pokoj- mlodziezowy-%E2%...
  • Łazienka we włoskim stylu Liczba postów: 75 Grupa: Najnowsze t... Fajny, oryginalny, niebanalny styl, choć dla mnie zawsze klasyka w cenie: https://www.decoroom.eu/realizacje-galer ia/ul-barska-ochota/1858
  • Fototapety na ścianach Liczba postów: 165 Grupa: Ciekawe pom... Sam myślałem na fototapetą w pokoju, ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na oryginalne naklejki od https://tss.net.pl/. Bardzo nam się spodobały na stronie i....
  • Cegła w salonie Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Cudny materiał do wnętrz, także do kuchni, zerknijcie na jedną z takich aranżacji. https://www.decoroom.eu/realizacje-galer ia/ul-barska-ochota/1858
  • Sypialnia Liczba postów: 4 Grupa: Ciekawe pom... W swojej sypialni postawiłem na oryginalne dekoracje w postaci szklanych obrazów. Żona znalazła je na stronie https://tablice-magnetyczne.com/. Nigdy u nikogo n...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >