Balkon - nadawanie nowego blasku

Balkon - nadawanie nowego blasku

Nasze balkony wystawione na działanie jesiennych i zimowych warunków atmosferycznych, wyglądają nierzadko na zniszczone i zaniedbane. Sprawdź, jak szybko przywrócić im dawny blask. Czytaj dalej

 

Spadające na balkon liście, rozsypana ziemia, zanieczyszczenia, które przywiał wiatr – z tego wszystkiego musimy oczyścić podłogę. To oczywiste! Warto jednak pamiętać o pewnej kolejności, dzięki której z uporządkowaniem balkonu poradzimy sobie nawet w 30 minut.

 

 

Na balkonie często znajdują się niepotrzebne rzeczy, stare pudła, kartony, a także kwiaty w dużych donicach. Wyrzućmy to, co nie jest nam potrzebne i długo zalega. Balkon jest najbardziej użyteczny, kiedy możemy cieszyć się jego przestrzenią. Jeśli planujemy przesadzanie kwiatów, zabierzmy się za tę czynność od razu. W trakcie przesadzania nie unikniemy powstawania zabrudzeń na naszej podłodze. Następna czynność, jaką powinniśmy wykonać, to umycie mebli i innych przedmiotów, które znajdują się na balkonie. Czyste wnieśmy do mieszkania i dopiero wtedy zabierzmy się za balkon: - Sprzątanie balkonu nie należy do prostych czynności. To miejsce w domu, które brudzi się najbardziej. Dlatego przydadzą się specjalne detergenty i ścierki. Na przykład uniwersalna ścierka z mikrofibry do wyczyszczenia podłogi, a także gumowe rękawice, które sprawdzą się przy przesadzaniu kwiatów. Takie produkty sprawią, że czas spędzony na sprzątaniu minie szybko i przyjemnie – mówi Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Jan Niezbędny.

 

Balkon - nadawanie nowego blasku

Fot. Leroy Merlin, skrzynki wiszące Gteborg

 

Czytaj również: Odpoczynek na tarasie

 

W pierwszej kolejności wyczyśćmy balkonowe barierki, parapet i ściany. Do stalowych barierek najlepiej użyć środków czyszczących do powierzchni metalowych. Zawierają one silikon, który nadaje połysk i pozostawia warstwę ochronną, zapobiegającą powstawaniu zacieków. Drewniane barierki wystarczy natomiast przetrzeć szmatką nasączoną w wodzie z roztworem detergentu. Podobnie czyszczenie powinno wyglądać w wypadku parapetów. Do usunięcia kurzu i brudu ze ścian użyjmy szczotki lub ścierki z mikrofibry typu frotte, która dzięki unikalnej strukturze ultracienkich włókien skutecznie usuwa brud. Mimo że ścierki z mikrofibry nie wymagają użycia dodatkowych środków czyszczących, jeżeli mamy do czynienia z trudniejszymi zabrudzaniem, warto sięgnąć po detergent, który pomoże je rozpuścić. Następnie możemy przejść do sprzątania podłogi. W pierwszej kolejności zmiećmy z niej piach, który zebrał się przez jesienne i zimowe miesiące, a następnie umyjmy ją. Użyjmy do tego detergentu, którym myliśmy ściany oraz mopa lub ścierki z mikrofibry. Podłogę umyjmy dwukrotnie, wymieniając wodę po pierwszym myciu – unikniemy dzięki temu roznoszenia brudu. Teraz możemy wnieśmy na balkon wszystkie meble i pozostałe rzeczy. Ustawmy je tak, aby nie blokowały wejścia ani dostępu do balustrady.

 

 

Balkon może służyć nam za miejsce relaksu i odpoczynku. Wiosną i latem przyjemnie zjeść na nim śniadanie czy po prostu poczytać gazetę. Zatroszczmy się więc również o meble balkonowe. Aby nabrały świeżego wyglądu niekiedy wystarczy tylko przetrzeć je ściereczkami nasączanymi (specjalnymi do mebli lub uniwersalnymi). Ozdobna konewka zamiast wazonu sprawdzi się jako idealna ozdoba. Rozweseli balkon i przyciągnie wzrok gości.

 

Czytaj również: Urządzamy balkon

 

Balkon - nadawanie nowego blasku

Źródło: Royal Brand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >