Urządzamy balkon

Urządzamy balkon

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas wyjść na dwór i pooddychać świeżym powietrzem. Idealnym miejscem do tego będzie balkon. Warto zadbać o jego wygląd i aranżację. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę. Czytaj dalej

 

Remont generalny

Remont balkonu jest niezbędny, gdy ze ścian odchodzi farba, sypie się tynk, czy rusza się balustrada. To podstawa, bo nawet przy najlepszej aranżacji ubytki wyjdą na wierzch. Zacznij od opróżnienia powierzchni balkonu, wynieś wszelkie meble, sprzęty i ozdoby. Następnie zadbaj o podłogę. Jeśli na podłodze zauważysz jakiekolwiek peknięcia czy ubytki, nie ma się co zastanawiać. Najlepiej zrobić zupełnie nową wylewkę, która starczy na dłużej. Dobrym pomysłem będzie położenie terakoty, płytek lub gresu. Wybierz taki materiał, który nie będzie sprawiał problemów w utrzymaniu. Zwróć także uwagę na jego jakość. Podłoga musi być wytrzymała  i odporna na różne warunki atmosferyczne. Gdy podłoga będzie gotowa, zabierz się za renowację ścian. Nie oszczędzaj na środkach. Warto wybrać farby najwyższej jakości, przeznaczone do  ścian zewnętrznych. W innym wypadku, za niedługo farba odpadnie, a balkon straci swój urok.

 

Czytaj również: Aranżacja stylowego tarasu

 


 

Aranżacja

Gdy Twój balkon będzie już wyremontowany i gotowy do użytku, zadbaj o przytulną aranżację. Idealną ozobą będą kwiaty. Umieść je w ozdobnych kwietnikach i przymocuj na przykład do poręczy. Ożywią balkon nie tylko kolorem, ale i zapachem. Nie zapomnij o meblach. Jeśli masz naprawdę duży balkon możesz ustawić meble iście ogrodowe. Mała, drewniana ławeczka też będzie pasować. Jeśli jednak Twój balkon nie jest aż tak duży, zainwestuj w składane stołki, krzesła i stół. W razie potrzeby złożysz meble i zyskasz potrzebne miejsce. Jeśli lubisz zapach świeżo wywietrzonej pościeli czy prania, zainwestuj w suszarkę balkonową. Najmniej miejsca zabierze sznurkowa suszarka mocowana pod sufitem. Jeśli nie masz takej możliwości, postaw suszarkę, którą możesz złożyć w kiażdej chwili.

 

Czytaj również: Ciekawe aranżacje tarasu

 


Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Lewandowska

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >