Chcesz udekorować okno? Z nami Ci się to uda

Chcesz udekorować okno? Z nami Ci się to uda

Chcesz, aby Twoje okno było jedyne w swoim rodzaju, jednak nie masz pomysłu jak ciekawie je „ubrać”? Możesz połączyć różne osłony, aby wypracować własny, niepowtarzalny styl. Podpowiadamy, jak stworzyć wysmakowaną aranżację.

Smaczne połączenia

Coraz częściej tekstylne rolety wewnętrzne łączone są z zasłonami – nie tylko tradycyjnymi, materiałowymi, ale także subtelnymi sznurkami. Jak je stylowo połączyć? Jednym z podstawowych kryteriów wyboru powinna być kolorystyka – zarówno całego wnętrza, jak i danych osłon okiennych. Z drugiej strony liczy się także efekt, jaki chcemy uzyskać. – Jeśli planujemy stylizację romantyczną, delikatną, a w oknach wiszą już mleczne zasłony – dobierzmy do nich rolety z podobnego materiału, dzięki czemu stworzą naturalną, spójną całość – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. – Jeżeli jednak okno z założenia ma się wyróżniać – postawmy na kontrastowe barwy, tkaniny i wzory.
Wzorzyste rolety świetnie komponują się z gładkimi zasłonami – oczywiście w dopasowanej kolorystyce. Tutaj także można zastosować nowoczesne zasłony panelowe.

Subtelne połączenia

Ciekawym rozwiązaniem są także zasłony i rolety wykonane z delikatnych, prawie przezroczystych materiałów. Możemy zestawić obie osłony z takiej samej tkaniny – wtedy okno zostanie otoczone jakby eteryczną mgiełką. Innym pomysłem jest wybór odmiennych kolorów lub połączenie delikatnej rolety z ciężką, mocną w wyrazie tkaniną – i odwrotnie.

W przypadku zasłon sznurkowych, które zestawione z roletą pełnią raczej funkcję dekoracyjną, zdecydujmy się na wyraźną różnicę kolorystyczną. Beżowe rolety podkreślą brązowe sznurki, w pokoju dziecięcym natomiast ciekawie wygląda połączenie żółtego z błękitem czy różowego z fioletem lub zielenią. Dodatkową dekorację mogą stanowić ozdobne, subtelne koraliki, równomiernie rozłożone na sznurkowych zasłonach. Przełamując promienie słoneczne będą delikatnie     migotać, przywodząc na myśl poranną rosę czy krople deszczu na szybie.

Tradycja inaczej

Wciąż często spotykanym połączeniem są tradycyjne firanki z wiecznie żywymi zasłonami. Wbrew pozorom mamy tutaj duże pole manewru. Po pierwsze – odpowiedni wybór tkanin i modeli. Możemy np. zdecydować się na eleganckie firany woalowe, niekoniecznie białe – tutaj też dobrze sprawdzą się delikatne wzory – jeśli będą dopasowane do stylizacji całego wnętrza. Poszaleć można za to w przypadku doboru zasłon. Rodzaj tkaniny i kolorystyka to nie wszystko. Tutaj głównym akcentem powinien być oryginalny sposób upięcia materiału,

 

 

Źródło: inpluspr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 381

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >