Czy rok 2012 będzie należał do czerwieni?

Czy rok 2012 będzie należał do czerwieni?

Radość, optymizm, energia. W 2012 roku świat będzie stymulował nas do działania i odkrywania nowych możliwości. W palecie barw przełoży się to na kolory pełne charakteru i znaczenia.

 

Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu  – kwiecista, nasycona, żywa, soczysta czerwień. Ten promienny odcień wytypowany został przez Colour Futures™, zespół ekspertów marki Dulux.

 

Czytaj również: Czerwień idealnym kolorem wnętrza

 

Głębia Koralu – synteza realności i fantazji

W 2012 roku cały świat stanie przed nami otworem. Naczelną zasadą będzie tworzenie nowych wartości z tych, które dobrze znamy. Rzeczywistość odkrywać będziemy na nowo, w utartych schematach znajdziemy śmiałe zasady, otworzymy oczy na nieznane i niezbadane. Będzie to rok energii, siły, optymizmu i dynamiki.

 

 

W palecie kolorystycznej cechy te odzwierciedla czerwień, Głębia Koralu. Kolor Roku 2012 jest zarazem kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia  oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością. Jak wiele miałaby znaczeń – zawsze przyciąga uwagę i skupia na sobie spojrzenia innych. Mimo, że jest to barwa niezwykle indywidualna, jedno jest stałe – czerwień zawsze motywuje do działania.

 

Czytaj również: Bejca sposobem na artystycznie pomalowaną ścianę

 

We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia jej z innymi kolorami i materiałami, do tworzenia nowych, niespodziewanych aranżacji. Głębia Koralu sprawdza się zarówno, jako drobny akcent dekoracyjny, jak również barwa dominująca, pokrywająca całą ścianę. Kolor ten kreuje nastrój, rozgrzewa, może być kontrastem dla innych barw, wydobywając i podkreślając ich głębię. Ta czerwień jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana  – wszystko zależy od kolorów, z którymi zostanie zestawiona.

Źródło: Ciszewski Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • jaką wannę wybrać? Liczba postów: 46 Grupa: Ciekawe pom... Ja uwielbiam kąpiele w wannie, więc u nas w łazience jest duża wanna 160x75 cm. Marki Galatea Smooth, to wanna wolnostojąca z konglomeratu bez korka i syfonu. K...
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 190 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3728 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Pościel Liczba postów: 62 Grupa: Najnowsze t... materac to jedno, wiadomo, warto go mieć, ale ja jeszcze dodatkowo zainwestowałam w ochraniacz na materac, bardzo fajna i konkretna sprawa :) Zwłaszcza dla mały...
  • nowoczesne łóżko Liczba postów: 162 Grupa: Najnowsze t... materac to jedno, wiadomo, warto go mieć, ale ja jeszcze dodatkowo zainwestowałam w ochraniacz na materac, bardzo fajna i konrketna sprawa :) Zwłaszcza dla mały...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >