Deski kompozytowe w nowych odsłonach

Deski kompozytowe w nowych odsłonach

Deski kompozytowe to nowość na naszym rynku, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Teraz także polscy konsumenci mogą skorzystać z wysokiej jakości produktów, które w procesie produkcji wytwarzane są przy wykorzystaniu amerykańskiej technologii. Czytaj dalej

 

WoodPlastic to zastrzeżona nazwa kompozytowego materiału produktowego, w skład którego wchodzi 60% drewna oraz 40% wysokiej jakości polimeru HDPE. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na uzyskanie materiału z idealnymi właściwościami do wykorzystania na zewnątrz budynków. Skład tego kompozytu umożliwia zachowanie wszystkich pożądanych właściwości drewna, takich jak: miłe uczucie w dotyku oraz niepowtarzalny i naturalny wygląd. Wysokiej jakości polimer wyeliminował niepożądane cechy drewna jak pękanie, powstawanie drzazg itp. Wielofunkcyjność materiałów WPC pozwala na wykorzystanie ich jako elementy ogrodzenia, schodów, tarasów ogrodowych, a także mebli czy donic ogrodowych.Klienci ze środkowo-europejskiej strefy klimatycznej z pewnością docenią to, że deski kompozytowe produkowane przez WoodPlastic cechuje odporność na zmienność pogody jak deszcz, śnieg, promienie UV czy mróz. Dodatkowo materiał, z którego są wykonane nie reaguje przy zetknięciu ze słoną wodą czy chemią basenową. Na podstawie testów materiału jego żywotność szacuje się na ponad 50 lat. Producent zapewnia 25 letnią gwarancję przeciwko zagrzybianiu, przegniciu czy zainfekowaniu przez insekty.

 

Czytaj również: Szybkoschnący impregnat do kostki brukowej

 

 

Dodatkową zaletą kompozytu jest jego łatwość w utrzymaniu bez konieczności bejcowania czy lakierowania. Do wykonywania bieżącego czyszczenia wystarczy zazwyczaj tylko spłukanie czystą wodą, przy ewentualnym wykorzystaniu zwykłych środków czystości.Wszystkich klientów dla których, poza wyglądem i designem, ważna jest także ekologia producent zapewnia, że produkt podlega w 100% recyklingowi. Nie wpływa on również na środowisko naturalne w procesie jego produkcji.DLH Poland jako jedyny dystrybutor WoodPlastic na polskim rynku w swojej ofercie posiada szeroką gamę kolorystyczną (cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben). Produkty różnią się także rodzajem powierzchni: 

 

 

 

STAR – Cechuje się rowkowaną powierzchnią odpowiednią do basenów. Łagodne rowki na powierzchni desek zwiększają bezpieczeństwo przy poruszaniu się po tarasie. Ta klasyczna deska tarasowa dostępna jest w pełnej gamie kolorystycznej. Wymiary desek to 137x23x4000 mm. 

 

FOREST – To produkty o luksusowym i wyjątkowym wyglądzie w pełnym zakresie kolorystycznym. Dostępna jest także opcja PLUS z delikatnymi ciemniejszymi pasmami imitującymi naturalną kolorystykę drewna. Wymiary desek to 137x21x4000 mm. 

 

 STYLE – Tą deskę wyróżnia gładkie wykończenie zachwycające nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne warianty kolorów (jedynie w wersji PLUS) to: cedar, teak, merbau, palisander, grey i inox.

 

Czytaj również: Kostka brukowa w mieście

 

Wymiary desek to 137x23x4000 mm.NATURE – Deska tarasowa z teksturą drewna, dostępna także we wszystkich wariantach kolorystycznych. Klienci mogą skorzystać również z wersji PLUS wzbogaconej o łagodne ciemniejsze pasy na powierzchni. Wymiary desek to 137x23x4000 mm.Obecnie na stanie magazynowym firma DLH Poland posiada deskę tarasową w wersji FOREST. Pozostałe produkty sprowadzane są na zamówienie klienta.Wszystkie deski tarasowe WoodPlastic są wysokiej jakości produktem o pełnym profilu, gładkiej powierzchni i całkowitym zabarwieniu. Standardowa długość desek to 4 m, jednak w przypadku zainteresowania można zamówić również długość na miarę (według możliwości produkcyjnych).

 

 

 Do montażu tarasów WoodPlastic wykorzystuje się bardzo intuicyjny system, dzięki któremu prosty taras może zamontować także zręczny majsterkowicz. Instalacja tarasu polega na układaniu desek tarasowych na legarach z WPC. Do połączenia desek wykorzystuje się ukryte klipsy i wkręty wykonane z nierdzewnego materiału. Do zakończenia bocznych części tarasu używa się specjalnych listw zakończeniowych. 

 

Producent jak i wyłączny dystrybutor firma DLH Poland zapraszają do współpracy klientów indywidualnych jak i architektów, rzemieślników, sprzedawców, deweloperów oraz designerów.

Źródło: emoderator.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >