Drewno podłogowe: podłogi miodem płynące

Drewno podłogowe: podłogi miodem płynące

Galeria Parkietu oferuje ciekawy gatunek liściastego drewna podłogowego - afromozję. Inne handlowe nazwy tego drewna to assamela i kokrodua. Afromozja pochodzi z zachodniej Afryki, gdzie rośnie w tropikalnych lasach deszczowych. Występuje pomiędzy Kongiem a Wybrzeżem Kości Słoniowej. Czytaj dalej

Drewno ma barwy od brązowożółtej do oliwkowej i oryginalne usłojenie. Jednak jako materiał na podłogi najczęściej jest spotykane w interesującym, ciepłym, miodowym kolorze, w odcieniu czerwonobrązowym. Jest twarde i wytrzymałe - również na warunki atmosferyczne, grzyby i owady. Ciężar właściwy to do 770 kg/m³, przy wilgotności 12%.
Ze względu na swoje parametry techniczne oraz efektowny wygląd znajduje zastosowanie do wyrobu podłóg, schodów oraz desek tarasowych. Tu jednak ostrzeżenie: stal pod wpływem wilgoci w zetknięciu z afromozją koroduje, dlatego należy szczególnie starannie dobierać łączniki, gdy montuje się drewno na zewnątrz.
O rosnącej popularności afromozji świadczyć może m.in. fakt, że wielu producentów okien i drzwi wprowadziło do oferty ten kolor, jako wykończeniowy dla swoich wyrobów.


Nazwa handlowa produktu: - deska afromozja
Importer: Galeria Parkietu
Rodzaj: deska lita lub mozaika przemysłowa
Drewno: afromozja
Wymiary (szer./dł./gr.): 90mm lub 120mm /od 450 mm do 1200 mm/15mm
Klasa: I, II, III
Wykończenie:drewno surowe – woskowane, lakierowane, olejowane
Montaż: klej
Gwarancja: 2 lata

Dystrybucja i montaż: www.galeriaparkietu.pl

Źródło: Prestige PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 409

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >