Drugi apartament pokazowy w „Rynku 50” – ponadczasowy vintage

Drugi apartament pokazowy w „Rynku 50” – ponadczasowy vintage

Griffin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych – zaprezentował drugi apartament pokazowy w kamienicy przy wrocławskim Rynku 50. Czytaj dalej

Tym razem koncepcja projektantów odbiegła od współczesnego modernizmu do kompilacji stylów awangardy i vintage. Nowa aranżacja znalazła się w apartamencie o powierzchni 81 m2 na trzecim piętrze kamienicy. Ponownie designem wnętrz zajął się Piotr Płoski z firmy „smallna”.

Aranżacja drugiego apartamentu pokazowego

Ideą aranżacji drugiego apartamentu było pokazanie potencjału przestrzeni przy użyciu niestandardowych środków wyrazu: z jednej strony bardzo znanych, a z drugiej niszowych twórców z całego świata: projektantów, artystów, rzeźbiarzy, malarzy. Vintage showroom to m.in. unikatowe i kolekcjonerskie meble, elementy sztuki (obrazy, rzeźby) oraz wyjątkowe akcesoria wyposażenia wnętrz. Zabawa światłem, refleksami, przenikaniem cieni, faktur i płaszczyzn budują element zaskoczenia, pokazują nowe oblicze różnych obiektów i pomieszczeń. Dodatkowo, niektórym przedmiotom nadano nowe funkcje. Zrewitalizowana leżanka zszywana jak patchwork z kilkudziesięciu kawałków kaszmirowej wełny, lampa z fotela bujanego podwieszonego pod sufitem, czy skonstruowanie stołu z trójnogu z bębnem do zwijania kabla wojskowej stacji radiowej, świetnie komponują się z klimatem mieszkania.

 

 

Wykorzystane elementy:
Instalacje autorskie:
•    „instalacja wujka Mirka” - lampa sufitowa inspirowana twórczością Jean Miro;
•    „3nóg” - stolik z oświetleniem; wykonany z trójnogu wojskowego;
•    „lampa zmienną jest” – wisząca instalacja świetlna o zmiennych kształtach; wykonana z rzeźby Tangle Sculpture autorstwa Richarda Zawitz’a;
•    „expositure” – ekspozytor pod album Gaetano Pesce - z trójnogu będącego częścią przyrządu do pomiarów geodezyjnych;
•    „upside-down” – instalacja świetlna z fotela bujanego (podwieszonego pod sufitem).

Rzeźby/obraz/grafika:
•    rzeźba C. Jere lata 70’;
•    rzeźba Bubbled – limited edition Milano Fair 2008;
•    graficzne instalacje - logo vintage na drzwiach wejściowych do vintage showroom, grafiki i rysunki w apartamencie pokazowym – Ania Brzezińska;
•    obraz Nippon and others, obraz Tomka Partyki z kolekcji galerii LeGuern;
•    obraz Jarosława Flicińskiego z kolekcji galerii LeGuern;
•    tryptyk plakatów Sexus Plexus Nexus zaprojektowanych przez Kasię Rogowiec do trylogii Henry Millera pt. „The Rosy Crucifixion: Sexus, Plexus, Nexus”;

Meble projektu m.in.: Marcel Breuer, Jean Prouve, Charles & Ray Eames, Vico Magistretti oraz mniej popularnych, czy anonimowych autorów z lat 50’, 60’, 70’ i 80’.

Inwestor o apartamentach

„Klimat drugiego apartamentu pokazowego zupełnie odbiega od tego, co prezentowaliśmy w pierwszym showroom’ie, który był klasyczny, ale nowoczesny. Nowo zaprojektowany lokal jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce apartamentem pokazowym w stylu vintage. Pełno w nim designerskich dodatków oraz ikon wzornictwa przemysłowego XX wieku. Jest to z pewnością propozycja dla ludzi nietuzinkowych, ceniących sobie indywidualność. Naszym celem było zaprezentowanie tych cech wnętrza, które w przypadku pierwszego apartamentu były przytłoczone przez oszałamiający widok wrocławskiej starówki. Vintage showroom, może stać się natchnieniem dla naszych przyszłych klientów. Pokazujemy w nim, że nie tylko widok z okna, ale każdy element, począwszy od drzwi wejściowych, może świadczyć o wyjątkowości lokalu” – powiedziała Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Griffin Real Estate, spółki która zrealizowała inwestycję.

 

 

Projektant o aranżacji
„Przestrzeń z jednej strony ma być inspirująca dla wszystkich, którzy będą odwiedzać Rynek 50, a z drugiej stanowić alternatywę dla współczesnego showroomu, który smallna przygotowała dla Rynku 50 w zeszłym roku. To kolejna próba pokazania, jak w unikatowy sposób można wykończyć mieszkanie w ekskluzywnej lokalizacji. Projekt ma za zadanie zaskakiwać świeżością pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni, która – paradoksalnie - została osiągnięta w drodze kolażu przedmiotów starych (mających nawet ponad pół wieku), elementów sztuki i autorskich instalacji. Wykorzystane w vintage showroom meble to kultowe, niszowe i bardzo rzadkie na polskim rynku okazy kolekcjonerskie, które są poszukiwane i cenione przez miłośników wzornictwa przemysłowego na całym świecie. Ostateczna kreacja i wygląd przestrzeni są wynikiem mojej współpracy z młodymi polskimi artystami, m.in. Anią Brzezińską, która wykonała szereg grafik w całej kamienicy” – powiedział Piotr Płoski, założyciel galerii „smallna".

 

Gdzie?
Rynek 50 to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana na starym mieście we Wrocławiu. W zabytkowej kamienicy z początków XX wieku znajduje się 11 luksusowych apartamentów wykończonych pod klucz, do których wchodzi się przez reprezentacyjne lobby odrestaurowane z zachowaniem historycznych elementów budynku.
Prestiżowa kamienica zlokalizowana przy Rynku 50 we Wrocławiu została wybudowana w pierwszej dekadzie XX wieku według projektu pracowni architektonicznej „Schesinger & Benedict”. Północna strona Rynku, gdzie zlokalizowana jest inwestycja, nazywana była dawniej Stroną Targu Łakoci (Naschmarkt-Seite).

Apartamenty
Apartamenty zostały zaprojektowane tak, aby przyszłym mieszkańcom zapewnić najbardziej komfortowe warunki życia. Lokale o wysokości od 3,5 do 4,8 metra są bardzo przestrzenne, doskonale doświetlone i wyciszone. Każdy z apartamentów został wyposażony w klimatyzację i komin wentylacyjny do kominka. Zgodnie z powszechnie stosowanymi standardami, apartamenty posiadają oddzieloną funkcjonalnie część dzienną oraz nocną. Część dzienną stanowi duży salon połączony z otwartą kuchnią, a także dodatkowe pomieszczenia, takie jak toaleta dla gości, garderoba, spiżarnia oraz pralnia. Druga część to przede wszystkim sypialnie – każda z indywidualną łazienką. Klienci mają również możliwość adaptacji pokoi sypialnych na bibliotekę lub domowe biuro.

 

 

Źródło: GENESIS PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >