Elektryczne nożyce do żywopłotu na wysięgniku

Elektryczne nożyce do żywopłotu na wysięgniku

Najważniejszą czynnością pielęgnacyjną żywopłotu jest jego regularne przycinanie, które pozwala na zachowanie określonego kształtu i formy oraz zwiększa jego gęstość.

Gęsty i wysoki żywopłot spełnia w ogrodzie wiele funkcji. Oddziela ogród od gwaru i hałasów dochodzących z ulicy, stanowi ogrodzenie oddzielające nas od sąsiadów, a także – dobrze przystrzyżony - jest ozdobą ogrodu. Dzięki niemu nasz ogród staje się miejscem ciszy, spokoju i relaksu. Jednak warunkiem, aby żywopłot był zadbany i wglądał dobrze, jest jego regularne strzyżenie.

Nie trzeba być profesjonalnym ogrodnikiem, aby cieszyć się  idealnie przystrzyżoną zielenią. Bardzo ważne jest jednak użycie odpowiedniego sprzętu. Każdy kto musiał zmierzyć się z zarośniętym żywopłotem wie, jak ważne jest aby sprzęt był lekki i komfortowy. Dlatego warto zaopatrzyć się w nowe nożyce do żywopłotu marki Gardena – elektryczne lub akumulatorowe, które są bezpieczne w użytkowaniu, a co więcej gwarantują doskonałe rezultaty cięcia. Obracana głowica tnąca w zakresie 90°, gwarantuje  odpowiednią pozycję roboczą - użytkownik stoi zawsze obok żywopłotu. Jest to unikalne rozwiązanie. Modele EasyCut i ErgoCut są dostępne w dwóch wersjach: z silnikiem elektrycznym albo akumulatorem.

 

 

Nowa jakość cięcia

Wyjątkowy wygląd można nadać żywopłotowi tylko używając odpowiednich narzędzi.
W przeciwnym razie wyczerpująca praca obciąża niepotrzebnie ciało użytkownika i szybko traci on entuzjazm oraz energię do pracy. Z trzema nowymi modelami nożyc marki Gardena, można przystrzyc żywopłot szybko i bez zbędnego wysiłku - niezależnie czy jest on duży czy mały, wąski czy szeroki, krzywy czy o regularnym kształcie. Ergonomicznie uformowany uchwyt sprawia, że nożyce są wygodne w obsłudze. Praca jest niezwykle łatwa i wydajna, a efektem jest piękny, zadbany żywopłot.
Co więcej, nowe modele ErgoCut i HighCut leżą stabilnie w dłoniach, ponieważ są doskonale wyważone, a nowa geometria noży i wycinane laserowo ostrza powodują zatrzymanie ściętej masy w obszarze pracy urządzenia, co zapewnia efektywne, szybkie i czyste cięcie.

 

“Wybór odpowiednich nożyc do żywopłotu to bardzo istotna kwestia. Dlatego Gardena posiada w swoim asortymencie różne modele urządzeń do jego pielęgnacji. Ale oprócz maszyny, ważna jest również technika cięcia. Przekrój poprzeczny żywopłotu powinien przypominać trapez, którego podstawa powinna być szersza od powierzchni górnej. Dzięki temu dolne partie będą lepiej doświetlone i będą bardziej zagęszczone. Należy więc przycinać je zachowując nachylenie bocznych powierzchni około 10°” – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dekoracyjne elewacje Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... mi bardzo podobaja się elewacje z betonu architektonicznego, a do tego nie jest to jakas specjalnie droga opcja, polecam w tym temacie sprawdzic firme www.btb-r...
  • Jak kupić dobre okna? Liczba postów: 19 Grupa: Budowa i re... Na rynku jest teraz tylu producentów okien że łatwo komuś kto się nie zna wcisnąć drogie a gorszej jakości. Dlatego grunt to kupować w sprawdzonym miejscu gdzie...
  • Budowa domu realizacja marzeń Liczba postów: 159 Grupa: Budowa i re... warto tez zainwestowac w prawdziwy i profesjonalny nadzor budowlany, w tym temacie zdecydowanie mogę polecic firme www.bi-troll.pl swietni specjalisci
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 190 Grupa: Budowa i re... w kosztach tez na pewno musisz zawrzeć koszty kierownictwa i nadzoru budowlanego, bo bez tego ani rusz z budowa, w tym temacie www.bi-troll.pl to jedni z najlep...
  • Dobry sklep z używanymi maszynymi Liczba postów: 52 Grupa: Moja budowa To są różnego rodzaju komisy i też wyszukiwarki jak m.in allegro od tego.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21334 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >