Farba pod lupą

Farba pod lupą

Decydując się na malowanie mieszkania i zastanawiając się nad wyborem farby, skupiamy się na wyborze jej koloru, często zapominając o jej właściwościach technicznych. Czytaj dalej

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, badaniach laboratoryjnych i testach, specjaliści marki Beckers podpowiadają jakie cechy są najważniejsze dla skutecznego produktu do malowania wnętrz.

Malowanie ścian i sufitów sprawia wiele satysfakcji pod warunkiem, że sam proces wykonania remontu jest mało uciążliwy, a efekt zgodny z oczekiwaniami. Łatwa aplikacja, dobre krycie, krótki czas schnięcia, oraz nieszkodliwy dla zdrowia zapach, to podstawowe cechy techniczne jakie powinna mieć dobra farba. Przykładem może być popularna linia farb Designer marki Beckers: matowa farba dyspersyjna Designer Väggfärg Helmatt [3], matowa farba lateksowa Designer Väggfärg Helmatt [5] oraz półmatowa farba lateksowa Designer Väggfärg Matt [7].

Najważniejsze cechy w praktyce

Dobrze kryje
Równy kolor na całej płaszczyźnie to podstawowy wymóg wykonywania prac malarskich zarówno w nowych jak i remontowanych już lokalach. Ważne jest również, by wybrany odcień uzyskać przy jak najmniejszej ilości malowanych warstw (ilość wymalowań uzależniona jest zarówno od przygotowania podłoża, chłonności powierzchni oraz intensywności wybranego koloru).
Parametry farb z rodziny Designer zostały tak opracowane, że ich gęstość i lepkość zapewniają dobrą przyczepność do podłoża oraz trwałą i jednolitą powłokę na ścianie.

Nie kapie
Konsystencja produktu ma wpływ na jego zachowanie podczas użycia. Chlapiąca i kapiąca farba, która ścieka z wałka na ręce nie zachęca do malowania. Docenimy to szczególnie przy malowaniu sufitów. Dobrej jakości farba ma konsystencję gęstej śmietany i nie wymaga rozcieńczania. Dlatego dobrze się rozprowadza i przylega do ściany. Jeśli farba nie kapie, zwiększa się tym samym jej wydajność. W przypadku Designera marki Beckers wynosi ona do 16 m² z jednego litra.

Powtarzalność koloru

Wybierając barwy mamy wybór spośród farb w gotowych kolorach lub tych z mieszalnika. Jeżeli trudno nam podjąć decyzję możemy wybrać jeden z 24 gotowych kolorów farby Designer Väggfärg Hellmatt [5]. Gdy jednak lubimy dobierać odcienie, warto skorzystać ze wzornika NCS, który zawiera prawie 2000 kolorów.
Zaletą produktów otrzymywanych z mieszalnika jest możliwość dokładnego powtórzenia ulubionego koloru nawet po kilku latach.

Gwarancja trwałości
Dla rodzin z dziećmi albo dla miłośników czworonogów ważne jest utrzymanie czystości na ścianach. Brudne ślady rączek naszych maluchów, często dodatkowo uzbrojonych w kredki, czy też błoto przyniesione na łapach ze spaceru przez psa, wymagają zmycia ze ściany. Gwarancja trwałości farby jest mierzona w liczbie cykli zmywalności lub w klasach odporności szorowania na mokro. Dzięki temu, możemy przewidzieć jak długo nasze ściany pozostaną trwale pomalowane bez szkody dla koloru, czy grubości powłoki. W przypadku farb lateksowych takich jak Designer Väggfärg Matt [7] oraz Designer Väggfärg Hellmatt [5] zmywalność wynosi nawet do 2500 cykli.

Zgodność z obowiązującymi normami
Każda farba dopuszczona do sprzedaży posiada atesty potwierdzające jej zgodność z wymaganymi na terenie danego kraju normami. Dodatkowe, nieobowiązkowe znaki jakości i certyfikaty, wyróżniają dobre farby od pozostałych. Beckers kładzie duży nacisk na właściwości antyalergiczne swoich produktów, dlatego też seria Designer posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Tymi farbami można malować pokoje dziecięce, żłobki czy szpitale. Dodatkowo farby te posiadają Atest Higieniczny Państwowego Instytutu Higieny.

Warto wybrać dobrej jakości farby. Inwestycja opłaci się przy długoletnim użytkowaniu. Dzięki licznym zaletom jakie posiadają, nasze ściany i sufity będą długo cieszyć oko swoim estetycznym wyglądem, a remont przebiegnie bez dodatkowych stresów.

Dane techniczne:

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >