Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Podczas tegorocznej edycji targów Domotex firma Decora zaimponowała odwiedzającym rozwiązaniami technologicznymi, jakie wprowadziła do swojej oferty.

W każdej z grup  produktowych zaprezentowane zostały innowacyjne i  przełomowe na skalę światową rozwiązania dla branży podłogowej. Wśród nowości znalazły się m.in. podkłady  ELECTRO ProTec oraz listwy podłogowe PCV w technologii Wood Effect. Firma Decora S.A. wzbogaciła grupę izolacji podłogowych o absolutną nowość - podkład ELECTRO ProTec. Jego szczególną właściwością jest innowacyjna, chroniona światowym patentem, zdolność absorpcji szkodliwego pola elektrycznego.  Dodatkowo zaprezentowane zostały listwy przypodłogowe wyprodukowane w  przełomowej technologii produkcji, która pozwala na precyzyjne odwzorowanie naturalnego rysunku drewna/listwy idealnie dopasowanej do podłogi.

 

 Światowy przełom technologiczny

Prezentowane na targach Domotex 2011 w Hanowerze opatentowane rozwiązanie podkładów dielektrycznych to jedyna taka izolacja podłogowa, która zapewnia ochronę przed szkodliwymi dla człowieka polami elektrycznymi niskich częstotliwości, a jednocześnie nie zakłóca przepływu fal radiowych i pola magnetycznego, które pozostają bez wpływu na zdrowie człowieka a nawet wpływają korzystnie na jego funkcjonowanie. Selektywność działania  izolacji podłogowej w technologii ADR wynika z zastosowania włókniny wiskozowej/PES, o doskonałych właściwościach hydrofilowych. W odróżnieniu od stosowanych do tej pory izolacji pól elektromagnetycznych Electro ProTec nie wykorzystuje właściwości przewodnictwa elektrycznego materiałów, takich jak miedź czy aluminium.

 

W jej działaniu zastosowano absorpcję pól elektrycznych przez kompozyty dielektryczne, wykorzystując szczególne zjawiska pojawiające się na granicach faz występujących w strukturze materiału. Przyjazna i nowoczesna technologia zastosowana w produkcji podkładów podłogowych Arbiton daje możliwość zniwelowania szkodliwego wpływu pól elektromagnetycznych. Podkłady XPS Electro ProTec absorbują nadmiar energii ograniczając jej szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie. To jedyne i najlepsze na rynku światowym rozwiązanie, zarówno pod względem jakości jak i kosztów. Podkłady XPS Electro ProTec  można w niewidoczny sposób umieszczać pod podłogami. Ekran nie wymaga uziemiania i posiada właściwości paro przepuszczalne, dzięki czemu nie występuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów na powierzchni przegród budowlanych.

 

 

Technologia z natury i nowe kolekcje podłóg

Stoisko Decory zwróciło uwagę również atrakcyjnymi rozwiązaniami w zakresie produkcji elementów wykończeniowych. Innowacyjna technologia zadruku Wood Effect Technology pozwala wyprodukować listwy przypodłogowe PCV o wyglądzie naturalnego drewna, tworząc listwy idealnie dopasowane do konkretnego wzoru podłogi. Perfekcyjne odwzorowanie jego struktury i rysunku słojów pozwala, zatem na dopasowanie listew do każdej podłogi. Umożliwia to technologia cyfrowa o podwyższonej rozdzielczości, polegająca na precyzyjnym przenoszeniu struktury dekorów z wygrawerowanego wzorca, przy użyciu specjalistycznych farb i lakierów. Produkowane w ten sposób listwy doskonale harmonizują z kolorystyką i wzorem podłogi, stanowiąc jej idealne dopełnienie. Otrzymany efekt wyróżnia się wysoką wyrazistością oraz jakością druku charakterystyczną dla obrazu High Definition. Odwiedzający Targi Domotex w Hanowerze mieli także okazję oglądać po raz pierwszy nowe kolekcje podłóg drewnianych oraz laminowanych marki Arbiton. Poszerzona w połowie 2010 roku oferta w tej grupie to dwie linie podłóg drewnianych Canon i Avangarde oraz cztery serie w grupie podłóg laminowanych – Intenso, Loftstyle, Longboard oraz Commercial.

 


 

Kompleksowo i interaktywnie

Firma Decora S.A. nieustannie poszerza asortyment, aby zapewnić swoim odbiorcom kompletną gamę produktów do wykańczania podłóg. W doborze najlepszych rozwiązań technicznych i produktowych z oferty firmy pomoże prezentowana podczas targów nowoczesna wersja materiału POS. W oparciu o zebrane informacje Elektroniczny Doradca prowadzi konsumenta w miejscu sprzedaży krok po kroku do produktu odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom. Interaktywna forma obsługi klienta wspomoże obsługę sklepów oferujących produkty do wykańczania wnętrz. System interaktywnej komunikacji z klientem został już wprowadzony do sieci marketów DIY na terenie całej Polski.

 

Stoisko firmy Decora na tegorocznych targach Domotex zostało zaaranżowane w dynamiczny i ciekawy sposób, oddający innowacyjność prezentowanych produktów. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć ekspozytor, prezentujący właściwości i sposób działania podkładów XPS Electro ProTec.. Mogli również sprawdzić precyzję odwzorowania naturalnej faktury drewna na listwach przypodłogowych wykonanych w Wood Effect Technology. Zaopatrzone w kamerę z lupą urządzenie ekspozycyjne porównywało cyfrową jakość listew standardowych i wykonanych w technologii o podwyższonej rozdzielczości. Na stoisku zobaczyć można było także po raz pierwszy kolekcje podłóg drewnianych i laminowanych wprowadzonych do oferty tego producenta oraz wypróbować system Elektronicznego Doradcy marki Arbiton.

 

 

 

2011-01-25
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17219 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >