Inteligentne zasilanie bezpiecznych okien

Inteligentne zasilanie bezpiecznych okien

Rozwój technologii pozwala na tworzenie rozwiązań poprawiających jakość naszego codziennego życia. Komputeryzacja i automatyzacja systemów alarmowych, działania sprzętów RTV i AGD to dzisiaj standard.

 

Czy zwykła okienna roleta może być innowacyjna i inteligentna? Mechanizm Smartroll wprowadzony na rynek przez firmę Franc Gardiner pokazuje, że wygodnych, bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań można szukać w każdej dziedzinie życia.  „Im mniej, tym lepiej” – to naczelna zasada klasycznej elegancji. Prostota jest jednak nieoceniona również w przypadku innych obszarów naszego codziennego życia.

 

Czytaj również: Zasady dekorowania okien firanami

 

 

Im mniej elementów, tym sprawniejsze działanie i mniejsza awaryjność. Firanki wymagają montażu dodatkowych elementów: karniszy i żabek, co wiąże się z ingerencją w strukturę ściany bądź sufitu. Dodatkowo żabki się zacinają, urywają, a samo zasłanianie i odsłanianie okna w ten staroświecki sposób jest mało praktyczne.

 

 

Krokiem naprzód w zakresie osłon okiennych są rolety. Lekkie i łatwe w obsłudze, usprawniają regulację natężenia światła w pomieszczeniu. Za pomocą mechanizmu koralikowego możemy jednym ruchem opuścić, lub podnieść roletę. Koraliki, mimo że zapewniają sprawną pracę rolety, są elementem problematycznym: mogą się zerwać, splątać, a co najistotniejsze – mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych, którzy podczas codziennych zabaw ryzykują zaplątanie się w luźno wiszący sznurek. Dodatkowo jeśli posiadamy w domu czworonoga: psa lub kota, może on traktować sznurek koralików jak zabawkę i przypadkowo ją zerwać.

 

Czytaj również: Dekoracje okna kuchennego


 

Franc Gardiner wprowadzając na rynek mechanizm sprężynowy Smartroll wyeliminowała koraliki z procesu zwijania rolet. System sprężynowy zapewnia płynną pracę rolety oraz delikatne wyhamowanie pod koniec zwijania – rozwijania. Inteligentnym dodatkiem w obsłudze rolety jest możliwość ustalenia pozycji wyjściowej, na której roleta się każdorazowo zatrzymuje. Technologia Smartroll spełnia światowe wymagania oraz normy w zakresie bezpieczeństwa użytkowania., dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na mechanizm sprężynowy, uzyskuje pewność, że ryzyko niefortunnego i groźnego w skutkach zaplątania się w sznurek przez dzieci zostanie wyeliminowane.

 

 

Roleta z mechanizmem sprężynowym to wygoda i bezpieczeństwo. Dołóżmy wybrany przez siebie, ciekawy wzór i otrzymujemy rozwiązanie na miarę nowoczesnych „inteligentnych domów”, które poprawi nie tylko komfort, ale i jakość codziennego życia.

 

Źródło: Toolbox / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16481 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >