Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się
 
Jak odnowić meble? Nowe oblicze mebli krok po kroku.

Jak odnowić meble? Nowe oblicze mebli krok po kroku.

Meble z wiekiem tracą swój urok. W niektórych miejscach powstają rysy, odchodzi okleina. Nie każdego z nas stać na wymianę mebli gdyż jest to dość duży wydatek. Czytaj dalej

Na szczęście można odnowić nasze meble bez ponoszenia dużych kosztów. Wystarczy trochę wolnego czasu i wyobraźni.

Czego potrzebujemy?

Aby zabrać się za nadawanie naszym meblom nowego wyglądu będziemy potrzebować kilku rzeczy:

- papier ścierny
- kolorowe farby (najlepiej kupić małe puszki farby olejnej)
- pędzle (przydadzą się szerokie jak i bardzo cienkie)
- taśma malarska
- lakier do drewna
- gotowe szablony z wzorami (jeśli jesteś dosyć zdolną osobą możesz sam/a go zrobić nanosząc na brystol dowolny rysunek i wycinając go ostrym nożykiem)

Od czego zacząć?

Najpierw musimy przygotować mebel do renowacji. Pierwszą czynnością jaką musisz zrobić to zdarcie starej okleiny. Następnie „goły” mebel trzeba przetrzeć papierem ściernym aby farba dobrze trzymała się powierzchni. Gdy uporasz się z dokładnym przetarciem należy omieść lub odkurzyć sprzęt z pyłu.

Jak zabrać się za malowanie?

Kolejną czynnością jest naniesienie na cały mebel pierwszej warstwy farby w kolorze, w którym chcemy aby było nasze wyposażenie. Najlepiej zrobić to szerokim pędzlem. Jako pierwszą warstwę najlepiej nałożyć farbę rozcieńczoną z wodą. Po przeschnięciu można nanieść drugą powłokę normalną farbą.

Lakierować czy zdobić?

Oczywiście zdobić. Jeśli farba na meblu dobrze wyschła najwyższa pora zabrać się za jego upiększanie. Z pewnością masz już zakupiony szablon więc teraz najwyższa pora na jego umocowanie i odmalowanie wzoru. Szablon najlepiej przyczepić na taśmę malarską. (odklejając taśmę masz pewność, że nie odejdzie razem z nią farba) Jeśli odmalujesz motyw nie odklejaj od razu matrycy gdyż możesz uszkodzić malunek. Poczekaj około godziny aż farba przeschnie.

 

Czas na lakierowanie!

Lakierowanie to ostatnia czynność jaką musisz wykonać by Twój mebel nabrał odpowiedniego wyglądu. Najlepiej zakupić lakier w sprayu i spryskać nim pomalowana powierzchnię. Jeśli zamierzasz jednak nakładać lakier pędzlem rób to szybko, zdecydowanym ruchem, gdyż tylko w ten sposób unikniesz smug. Teraz tylko poczekaj aż lakier wyschnie i możesz spokojnie użytkować swój nowy sprzęt.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Maria Jaśkiewicz/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wilgoc Liczba postów: 16 Grupa: Porady i op... Iniekcje są rzeczywiście skuteczne pod warunkiem, że wiadomo gdzie je wykonywać, a w tym celu raczej trzeba sprawdzić kamerą termowizyjną miejsca ucieczki ciepł...
  • Lustra łazienkowe Liczba postów: 41 Grupa: Najnowsze t... No ja też jakoś nie widzę mojej łazienki urządzonej w antycznym stylu, wolę bardziej nowoczesne rozwiązania i na przykład lustra, jakie ma w swojej ofercie Sole...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 60 Grupa: Nowości ara... Chodziło mi o to, że czasami coś bardzo chcemy a w rzeczywistości nie jest to takie potrzebne lub nie jest funkcjonalne- po prostu zbędne. Dobrze jak firma umie...
  • Szafa wnękowa a garderoba Liczba postów: 53 Grupa: Porady i op... A dużo sobie każą płacić?
  • Meble do łazienki Liczba postów: 45 Grupa: Ciekawe pom... No na pewno, jeśli dbamy o coś odpowiednio to nic nie powinno się z tym stać.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 13240 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >