Jak ogrodzić posesję? Ogrodzenie wizytówką domu

Jak ogrodzić posesję? Ogrodzenie wizytówką domu

Dom wraz z otaczającą go działką to prywatna przystań, w której chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego ogrodzenie, ze składającymi się na nie segmentami, słupkami, furtkami i bramą powinny spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, a równocześnie zdobić naszą posesję już od samego wejścia. Czytaj dalej

 

Ogrodzenie nie jest już tylko granicą działki i barierą dostępu dla nieproszonych gości. Wygląd posesji świadczy o nas samych, dlatego coraz więcej właścicieli domów rezygnuje z tymczasowych, tanich rozwiązań na rzecz stabilnych konstrukcji ze stali i bram automatycznych. Wybierając rozwiązanie do własnego domu warto stawiać na producentów oferujących kompleksowe rozwiązania, z których można skonstruować rozwiązanie idealnie dopasowane do charakteru otoczenia i indywidualnych preferencji użytkowników. Zaoszczędzamy w ten sposób czas na poszukiwania, pewność wysokiej jakości oraz jednolity, estetyczny wygląd ogrodzenia. Firma WIŚNIOWSKI proponuje kompletne systemy ogrodzeniowe, które stanowią idealne dopełnienie architektury posesji.

 

Cynkowanie ogniowe sposobem na trwałe ogrodzenie

 

Prestiżowy projekt działki

Przystępując do projektowania otoczenia domu starannie dobieramy roślinność i planujemy małą architekturę ogrodową. Najlepiej, jeśli architektura budynku i ogrodu współgrają ze sobą tworząc estetyczną harmonię. To samo dotyczy ogrodzenia posesji, które jest pierwszym elementem zwracającym uwagę. Spójność wizualna wszystkich elementów ogrodzenia a także jego nawiązanie do charakteru domu i ogrodu to warunek decydujący o prestiżowym charakterze całości. Firma WIŚNIOWSKI posiada w ofercie cztery grupy stylistyczne segmentów, furtek i bram z wysokiej jakości stali, które spełniają nawet największe wymagania zarówno pod względem trwałości i estetyki. System Lux charakteryzuje ekskluzywna, wyrafinowana forma wzornicza.

 

Jak zapewnić bezpieczeństwo użytkownika z zewnątrz i wewnątrz mieszkania? Balustrady i barierki

 

Pełne stalowe pręty o wymiarach 14x14 mm zostały zwieńczone estetycznymi płaskownikami, co nadaje konstrukcji finezyjny wygląd. Bogato zdobione ogrodzenie będzie się świetnie komponować z budynkami o klasycznej architekturze. Właściciele budynków o nowoczesnej architekturze docenią system Style, będący umiejętnym połączeniem prostych kształtów ze stylowymi, starannie dobranymi motywami wzorniczymi. Natomiast system Classic cechuje się formalną elegancją, która współgra z każdym otoczeniem. Najwyższe wymagania pod względem jakości i trwałości spełnia system Premium, wyprodukowany z wysokiej jakości aluminium. Solidna i lekka konstrukcja, przypominająca wyglądem system Classic cechuje się wysokim poziomem wykończenia, bez widocznych elementów łączących. Wszystkie elementy ogrodzenia są dopasowywane na indywidualne życzenie.

 


Brama przesuwna w systemie LUX z automatyką ukrytą w słupku – opatentowane rozwiązanie firmy Wiśniowski
Fot. Wiśniowski


 

Z oferty firmy WIŚNIOWSKI można dobrać eleganckie groty, zakończenia słupów a także wersje z wbudowanymi skrzynkami na listy. Możliwe są również różne wersje wykonania ogrodzenia: proste, wypukłe lub wklęsłe. Partnerzy handlowi firmy WIŚNIOWSKI doradzą odpowiednie rozwiązanie każdemu klientowi z pomocą innowacyjnej autorskiej aplikacji – AW Expert. Innowacyjny program komputerowy stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń w projektowaniu i produkcji ogrodzeń posesyjnych pozwala na stworzenie profesjonalnego projektu ogrodzenia w kilka minut.

 

Jaką bramę wjazdową wybrać?

 

- "Nasz program AW Expert powstał z myślą o klientach, którzy już na etapie wstępnych rozmów będą mogli zobaczyć przyszłe ogrodzenie swojej posesji i w przemyślany sposób dopasować je stylistycznie do architektury budynku czy otoczenia. Długość segmentów, motywy zdobnicze, kolorystyka czy sposób posadowienia konstrukcji to kwestie całkowicie indywidualne, od których zależy ostateczny wygląd naszej posesji, a które ciężko sobie wyobrazić nawet patrząc na gotowe elementy. Program pomaga podjąć właściwą decyzję i uniknąć niepotrzebnych rozczarowań czy kosztownych przeróbek" – mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

 

Wysoka jakość zawsze elegancka

Brama wjazdowa z napędem, oprócz podwyższonego standardu użytkowania, nadaje posesji prestiżowy, nowoczesny charakter. Najlepiej, jeśli brama i automat pochodzą od jednego producenta. Uzyskujemy wtedy gwarancję na całość urządzenia, opatrzonego atestem CE, zgodnie z wymaganiami nowej normy europejskiej EN 13241-1. Wszystkie bramy WIŚNIOWSKI wyposażone w napęd posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa, a ponadto gwarantują estetyczny wygląd i podwyższony komfort użytkowania. Automat został dyskretnie schowany wewnątrz słupka, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny i chroniony przed dostępem niepowołanych osób. Lampa ostrzegawcza w charakterystycznym kształcie „piramidki”, pozwalającym odróżnić bramy WIŚNIOWSKI od innych produktów, pełni podwójną rolę: sygnalizuje ruch bramy i jednocześnie stanowi atrakcyjne zwieńczenie słupka.

 

Brama wjazdowa przesuwna Wiśniowski z automatyką ukrytą w słupku zakończonym charakterystyczną lampą ostrzegawczą w kształcie „piramidki”
Fot. Wiśniowski

 

 

Samonośne skrzydło bramy porusza się kilka centymetrów nad ziemią, dzięki czemu znika ryzyko jego zablokowania przez warstwę spadających liści czy śniegu. Szczegółowo przemyślane rozwiązanie gwarantuje niczym niezakłóconą pracę i bezpieczeństwo użytkowania. Zamontowany na słupku chwytak zapewnia łagodny i pewny dojazd skrzydła, natomiast listwa zderzakowa zamontowana na krawędzi skrzydła chroni przed uszkodzeniem bramy i pojazdu w sytuacji przypadkowego zderzenia. Istnieje również możliwość doposażenia bramy w system fotokomórek, które automatycznie rozwierają bramę w momencie pojawienia się przeszkody na podjeździe.

 

Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej?

 

Inteligentne rozwiązania w ofercie firmy WIŚNIOWSKI to odpowiedź na trend modernizacji budynków w kierunku bardziej zaawansowanych. W ogrodzenia coraz częściej montowane są domofony, kamery, czujniki ruchu, które podnoszą nasze poczucie bezpieczeństwa i w pewny sposób chronią nasze mienie. Mamy coraz większe wymagania, dlatego warto zadbać, aby otaczające nas zaawansowane urządzenia działały w sposób bezawaryjny i bezpieczny.

 

- "Projektując ogrodzenie należy mieć na względzie nie tylko estetykę i funkcjonalność rozwiązań – to pierwsza bariera chroniąca naszą posesję przed niepowołanymi gośćmi, dlatego jako całość powinno być jak najlepszej jakości. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie automatyki, fotokomórek czy wideodomofonu, pamiętajmy, że tworzą one kompletny system, który w całości powinien posiadać europejski atest CE gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkowania" – mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

 

Nawet najtrudniejszy  typ ogrodzenia można szybko zaprojektować w programie AW Expert
Fot. WIŚNIOWSKI

 

Nowe w ofercie firmy WIŚNIOWSKI !

Nowe segmenty posesyjne w systemach Classic i Style. Firma WIŚNIOWSKI wprowadziła do swojej oferty 8 nowych wzorów segmentów posesyjnych: 5 w systemie Classic i 3 w kolekcji Style. Linia nowych wzorów segmentów posesyjnych w większości wykonana jest w konstrukcji zamkniętej, dzięki czemu tworzą one wraz z pozostałymi elementami systemu jednolitą całość. System Classic charakteryzuje formalna elegancja, dzięki czemu łatwo wpasowuje się w każde otoczenie. Natomiast segmenty Style to umiejętne połączenie prostych kształtów z kunsztownymi, starannie dobranymi motywami metaloplastycznymi. Wykonywane z dbałością o szczegół segmenty WIŚNIOWSKI umożliwiają stworzenie indywidualnej kompozycji, dzięki dostępności we wszystkich kolorach z palety RAL oraz możliwości wykonania w formie prostej, wklęsłej lub wypukłej. Cynkowane ogniowo elementy charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne.

 

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak odnowić ogrodzenie? Liczba postów: 21 Grupa: Ogród i dzi... Wszystko zależy od tego do czego nam takie ogrodzenie i jakie mamy preferencję. Ja bardzo lubię drewno i do swojego domu zamówiłem ogrodzenie z drewna z szeroki...
  • zakup psa Liczba postów: 116 Grupa: Nasze zwier... Użytkownik GWARDIA napisał: Hej... Mam aktualnie zamiar kupić psa mianowicie labradora. Słyszałam, że chorują one często na choroby stawów i muszą spożywać s...
  • Szyszki, szynszyle, szyszunie :) Liczba postów: 11 Grupa: Nasze zwier... Użytkownik niebieski78 napisał: Ja nie posiadam. Ale uwielbiam. Są takie malutkie i słodkie :)) Też nie posiadam ale znajomy ma i te zwierzaki to czyste szczęś...
  • Odzież robocza przyda się każdemu Liczba postów: 56 Grupa: Ogród i dzi... Na odzieży roboczej nie warto oszczędzać i ja co jakiś czas zamawiam dla swoich pracowników nową odzież. Niedawno złożyłem zamówienie na buty zimowe https://www...
  • Jak zaprojektować piękny i harmonijny ogródek wokó... Liczba postów: 17 Grupa: Ogród i dzi... Ja znam iglaki lublin. Bogaty wybór krzewów i drzewek. Z pewnością zaopatrzysz się u nich w wymarzone roślinki :)

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17356 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >