Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu? Gabiony ogrodowe

Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu? Gabiony ogrodowe

Projektanci ogrodów zaskakują coraz to nowymi pomysłami na zagospodarowanie przydomowej przestrzeni. Okazuje się, że same rośliny to nie wszystko i Twój pełen zieleni ogród może być jeszcze piękniejszy.

 

Czym są gabiony?

Gabiony to prostopadłościenne kosze ze zgrzewanych, drucianych siatek. W środku wypełnia się je różnymi materiałami, tak by zapewnić jak najlepsze wtopienie się w otoczenie. Najczęściej używa się do tego celu kamieni, szkła, gruzu czy ziemi. Można także zastosować materiały pochodzące z recyklingu, na przykład granulaty z odpadów lub beton z odzysku. Wiodącym producentem gabionów jest firma Betafence.

 

 

Jakie korzyści dają gabiony?


  • Upiększą Twój ogród w wyjątkowy sposób
  • Zapewnią Ci więcej spokoju i ochronę przed hałasem z ulicy
  • Posłużą Ci długo, będą stabilne nawet podczas gwałtownej pogody
  • Są ekologiczne - naturalne wypełnienia koszy to nie zanieczyszczające środowiska materiały
  • Zainstalujesz je szybko i sprawnie
  • Możesz obsadzić je roślinami

 

 

Czytaj również: Czy drewno w ogrodzie może być zabezpieczone bezbarwnym lakierem?

 

Jak można wykorzystać gabiony?

Gabiony używane są przy urządzaniu ogrodów i terenów zielonych. Z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami można zbudować na przykład skalniak, ławeczki, stół ogrodowy, grilla czy altankę. Jeżeli mieszkamy przy ulicy, w miejscu o dużym natężeniu ruchu, to możemy być pewni, że murek przy drodze wykonany z gabionów ochroni nas przed hałasem.

 

 

Gdzie pasują gabiony?

Gabiony Betafence można wykorzystać praktycznie w każdym otoczeniu. Świetnie komponują się z nowoczesnymi, miejskimi budynkami, jak również idealnie wtapiają się w wiejski krajobraz. Możliwość wyboru wypełnienia gabionów stwarza niemal nieograniczoną ilość kompozycji.

 

 

Jak jeszcze można wykorzystać gabiony?

Sześciany wykonane ze zgrzewanej siatki można także zastąpić koszem zrobionym z paneli Zenturo firmy Betafence. To nowy produkt, który użytkownicy sami mogą projektować przy pomocy elementów wykonanych z tworzywa sztucznego zwanych pikselami. Piksele wciska się w panel tworząc na nim niepowtarzalny wzór. Gabion z Zenturo, który zaprojektujemy sami, z pewnością będzie wyjątkowo oryginalną ozdobą wokół firmy czy w ogrodzie.

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o gabionach Betafence?

Niektóre gatunki roślin, którymi obsadza się gabiony wpływają korzystnie na nasze zdrowie, gdyż usuwają z atmosfery szkodliwe pyły przyczyniające się do rozwoju chorób układu oddechowego. Liście roślin, obsianych w gabionach wyłapują pyły, które następnie są spłukiwane przez deszcze do gleby. Liderem wśród producentów gabionów jest firma Betafence, która jako pierwsza uzyskała znak zgodności z normami europejskimi CE. Oznacza to, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa i jakości opisane w europejskich dyrektywach.

 

Czytaj również: Jak stworzyć samodzielnie altankę?

 

Produkty oznakowane CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu na rynkach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To ważne wyróżnienie, które umożliwia firmie zajęcie pozycji producenta innowacyjnego i znaczącego w swojej branży. Umożliwia również zapewnienie dodatkowych gwarancji jakości instalatorom gabionów i użytkownikom końcowym.

 

 

Źródło: PR Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >