Jak zmienia się wnętrze w Novotelu?

Jak zmienia się wnętrze w Novotelu?

Marka Novotel, która od początku swego istnienia kładzie nacisk na nowoczesność i innowacyjność swoich wnętrz, zaplanowała w bieżącym roku szereg modernizacji hoteli w Polsce.

 

Nad ich wystrojem pracowali znani, młodzi architekci, zmieniając je według najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz dostosowując do światowych standardów. Planowane inwestycje zostały przygotowane także z myślą o przyjęciu gości na EURO 2012 i będą zakończone przed rozpoczęciem tej imprezy.  Renowacje hoteli to ciekawe wyzwanie dla projektantów. Wystrój takiego obiektu jest czynnikiem, który decyduje o tym, czy przebywający tam goście będą zadowoleni z pobytu w nim, czy też nie.

 

Novotel Warszawa Airport


Mają one z jednej strony zapewnić komfort i bezpieczeństwo, a z drugiej powinny zachować oficjalny i elegancki charakter. Aranżacjami hoteli Novotel w Polsce podjęły się uznane krajowe studia architektoniczne: Kaczmarek Studio, CUBE 27 oraz Tremend i Studio Virgo. Zmiany zaplanowane w hotelach sieci Novotel dotyczą zarówno pokoi, jak i powierzchni ogólnodostępnych: lobby, recepcji, barów i restauracji. Największe inwestycje w najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone w hotelach: Novotel Warszawa Airport, Novotel Gdańsk Centrum, Novotel Wrocław oraz Novotel Katowice Centrum.

 

Czytaj również: System dostaw materiałów

 

Nowoczesność

Projekty, które powstały są bardzo różnorodne, oddają charakter miejsc, w których znajdują się hotele oraz podkreślają atuty przestrzeni z kolorystyką ożywiającą wnętrza. W hotelu Novotel Gdańsk Centrum wystrój będzie nawiązywał do jego nadmorskiego charakteru. Dominujące kolory to błękit i biel. Dodatkowo srebrne i szklane elementy wyposażenia powiększą optycznie przestrzeń, a użycie nowych technologii, doda im nowoczesnego charakteru. Goście zauważą między innymi dynamiczne oznakowanie recepcji czy ruchome obrazy cyfrowe (Digital Art) wyświetlane w lobby.

 

Novotel Gdańsk Centrum

 

Wnętrza hotelowe świetnie adaptują dobry design, tworząc z niego nową jakość przestrzeni publicznej oraz piękno odbierane przez gości. Myślę, że marka  Novotel  jest bardzo otwarta na nowoczesny design. Jej ogromną zaletą i wartością jest to, że zmienia się równolegle z szybkim rozwojem cywilizacyjnym, za którym podąża wystrój i funkcjonalność wnętrz dostosowanych do wymogów i jakości tempa życia.” – mówi Iwona Kaczmarek, architekt z Kaczmarek Studio, realizującego modernizację Novotel Gdańsk Centrum.

 

Novotel Gdańsk Centrum

 

Przestrzeń

Po męczącym dniu docenimy spokój i dobrą energię przestrzeni hotelu Novotel Warszawa Airport. W odnowionych pokojach w standardzie Executive, oprócz komfortowego wystroju goście mogą  korzystać z dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak ekspres do kawy czy stacja dokująca do urządzeń Apple. Modernizacji ulegną też recepcja, restauracja i bar. „Proponowane przez nas rozwiązanie odwołuje się do artystycznej działalności hotelu. W wystroju części publicznych opieramy się na  geometrycznych kształtach, prostocie i funkcjonalności. Ciekawym akcentem są elementy nawiązujące do natury, które świetnie pasują do nowoczesnych, prostych przestrzeni, dodając im ciepła i optymizmu. Całości dopełnią duże rzeźby ustawione w lobby.” – wyjaśnia Agnieszka Kowalska, architekt z biura projektowego Tremend.


Czytaj również: Jak feng shui wpływa na historię firm i miast?


Kolor

Barwy znajdujące się wokół nas mają bezpośredni wpływ na to, jak odbieramy otaczającą przestrzeń. Pokoje w hotelu Novotel Wrocław zostały zaprojektowane w ciepłej kolorystyce Novation. Nowoczesną stylistykę z ciepłymi akcentami czerwieni znajdziemy również w aranżacjach lobby, restauracji i baru. „Nowe formy miejsc ogólnodostępnych hotelu Novotel  Wrocław opracowaliśmy z myślą o młodych, dynamicznych osobach, otwartych na światowe trendy. Postawiliśmy na żywe kolory i wyraziste kształty połączone z minimalistycznym wyposażeniem, aby otwarta przestrzeń zachęcała do spędzania czasu i relaksu w ciekawym otoczeniu.” – mówi Edgar Kaszubski, architekt z pracowni Studio Virgo.

 

Novotel Wrocław

 

Grę ciepłych barw i ciekawych form goście zauważą także w hotelu Novotel Katowice Centrum. W tych przestrzeniach dominują kolory ziemi i ognia: czerwień, brąz i beż. „Współczesny design to przede wszystkim konsekwencja w wyborze kształtów, kolorów i pięknych materiałów. To przenikanie się przestrzeni, gdzie forma powinna służyć funkcjonalności. Wnętrza hoteli Novotel zostały zaprojektowane tak, aby zyskiwać i przyciągać harmonią przełamaną akcentami niecodziennych rozwiązań.” – dodaje Barbara Liber-Skarbek, architekt ze studia CUBE27.

 

Novotel Wrocław

 

Dla dzieci

Nowoczesny design nie dotyczy tylko przestrzeni dla dorosłych. Niecodzienne kształty i zabawny wygląd mebelków, które znajdują się w kącikach dla dzieci w każdym hotelu Novotel, nawiązują do legendarnej postaci z kreskówek – Barbapapy. Nowe wyposażenie kącików dla dzieci zostało wprowadzone we wszystkich hotelach Novotel w Polsce na początku tego roku. Mali goście mają także do dyspozycji konsole do gier Xbox 360, a w hotelu Novotel Warszawa Centrum dodatkowo mogą się cieszyć najnowszą konsolą Xbox Kinect.

 

Novotel Warszawa Airport- wizualizacja restauracji                 

 

 

 

2012-03-31
Źródło: Public Dialog / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >