Jak zminimalizować hałas w kuchni?

Jak zminimalizować hałas w kuchni?

Firma Franke, jako wiodący producent okapów kuchennych, oferuje zróżnicowany wybór modeli okapów, od tradycyjnych, dobrze znanych form i kształtów, po formy nowoczesne wręcz awangardowe

 

Wszystkie modele okapów Franke charakteryzuje wysoka jakość materiałów i wykonania, a także wysoka wydajność i cicha praca.

 

 

Stosowane są nowoczesne, energooszczędne silniki o wydajności do 880 m 3 /h, przy jednoczesnym ograniczaniu hałasu do minimum. Projektanci Franke szczególną wagę przykładają do komfortu akustycznego podczas użytkowania okapu, szczególnie dzisiaj kiedy kuchnie coraz częściej stanowią integralną część otwartej strefy dziennej mieszkania czy domu.

 

Czytaj również: Akcesoria kuchenne o bogatych kształtach

 

Głośność okapu jest jednym z tych parametrów, na które warto więc zwrócić uwagę wybierając sprzęt do domu. Chociaż nie wpływa ona na wydajność urządzenia, jednak decyduje o komforcie pracy w kuchni.

 

Producenci okapów kuchennych wprowadzają stale nowe udoskonalenia do swoich produktów, dzięki którym urządzenia będą ciche, nie rezygnując jednak z ich wydajności. Opracowany przez Franke system Sil-K (Silence Key) to najbardziej ciche rozwiązanie, jakie kiedykolwiek zostało wprowadzone na rynek.

 

 

Dostępne jest w kilku modelach z oferty firmy, m.in. w okapie Brick Sil-K. Jest on tak cichy, że trzeba dokładnie nasłuchiwać, aby go usłyszeć.

 

Czytaj również: Aquahome i Aquacarbon odkryciem roku 2011

 

System redukcji drgań sprawia, że okap z technologią SIL-K jest 16 razy bardziej cichy, niż model, w którym nie zastosowano tego rozwiązania. Wybierając okap należy pamiętać o tym, że głośność urządzenia nie powinna przekraczać poziomu 60dB.

 

 

Okap Brick z zastosowaną technologią Sil-K emituje hałas o natężeniu zaledwie 55 dB, co możemy porównać z odgłosami cichej rozmowy w salonie. Inne modele z technologią Sil-K to Bridge, Imagine.

 

Czytaj również: Wyraziste, żywe kolory nowym trendem w wykańczaniu kuchni

Źródło: Estoria / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3721 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 188 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Odzież robocza Liczba postów: 20 Grupa: Porady i op... Natomiast jeżeli ktoś z was nie jest zorientowany kiedy wykonać audyt bhp to polecam zapoznać się z tym artykułem https://www.biznesnaprawo.pl/artykul/kie dy-na...
  • co na prezent ?? Liczba postów: 354 Grupa: Porady i op... Jeżeli jesteśmy w temacie zastawy stołowej to polecam przeczytać bardzo ciekawy artykuł "Jakie standardy powinno spełniać szkło stołowe?". Artykuł jest dostępny...
  • Osuszacz powietrza - który wybrać? Liczba postów: 5 Grupa: Ciekawe pom... osuszacz powietrza to nie odświeżacz :)

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17320 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >