Kolejny krok w stronę budowy Elektrownii

Kolejny krok w stronę budowy Elektrownii

Ważny krok w stronę budowy Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia": jest już pełna dokumentacja projektowa i wniosek w urzędzie o wydanie pozwolenia na budowę

Właśnie złożyliśmy komplet dokumentów wraz z wystąpieniem o pozwolenie na budowę do biura konserwatora zabytków i wydziału architektury Urzędu Miejskiego. Komplet dokumentów zawiera m.in. pełny projekt inwestycji. To ten sam, który wybrano w drodze konkursu, bez żadnych odstępstw i zmian wobec pierwotnej koncepcji zatwierdzonej przez sąd konkursowy - informuje Włodzimierz Pujanek, pełniący obowiązki dyrektora Elektrowni. Wczoraj osobiście zaniósł dokumentację do urzędu, przy okazji spotkał się z prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem, jak podkreśla, w ramach "ocieplania stosunków" z władzami miasta, które krytykowały władze Elektrowni za brak postępów przy tworzeniu Centrum.

- Miasto przekazało nieruchomość dla tej inwestycji, my ją prowadzimy. Obu stronom zależy, aby instytucja powstała. Otrzymaliśmy deklarację ze strony pana prezydenta, że nasz wniosek nie zostanie odłożony na bok, a rozpatrzony w normalnym, zwykłym trybie - mówi Pujanek. Ma nadzieję, że pozwolenie na budowę zostanie wydane do końca maja. Wtedy zostanie opracowana specyfikacja istotnych warunków zamówienia dla przetargu, który ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Sam przetarg mógłby zostać ogłoszony w lipcu.

czytaj więcej...

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >