Kolorowe elewacje

Kolorowe elewacje

Elewację domu możemy przyrównać do zimowego płaszcza. „Otula” konstrukcję budynku, chroniąc ją przed negatywnym wpływem zmieniającej się aury. Ale też zdobi dom i w zależności od swojej barwy sprawia, że wydaje się on większy, wyższy, nadje mu tradycyjny, czy nowoczesny styl. Czytaj dalej

 

Domy z drewnianą elewacją wymagają szczególnej troski. Jednakże warto wybrać ten materiał, który jest naturalny, ekologiczny i oddychający. Pozwala stworzyć przytulny klimat, przywodzący na myśl górskie chaty, czy domy letniskowe kojarzące się z relaksem i miłym spędzaniem czasu. Dobrze zabezpieczona drewniana elewacja na pewno będzie służyć przez długie lata.

 

Czytaj również: Najnowsze farby, grunty i masy szpachlowe

 

 

Naturalne, czy barwione?

Naturalny odcień drewna jest uniwersalny i praktyczny, jednakże nie daje tylu możliwości, co odpowiednio dobrany do stylu budynku, jego historii oraz krajobrazu kolor. Barwa elewacji, podobnie, jak w przypadku wnętrz może dom optycznie powiększyć, podwyższyć, podkreślić jego architektoniczne detale, uwypuklić zalety, czy ukryć niedoskonałości.  

 

 

W 2010 roku Benjamin Moore stworzył nowej generacji linię wodorozcieńczalnych produktów do drewna - ARBORCOAT®, które nie tylko świetnie je chronią, ale też mogą zmienić jego barwę z zachowaniem naturalnej faktury.  

 

Czytaj również: Nowoczesne farby tablicowe

 

 

Oferta marki właśnie wzbogaciła się o nowy produkt z tej serii – w pełni kryjącą, akrylową lakierobejcę ARBORCOAT® Exterior Waterborne Solid Deck & Siding Stain 640. Dzięki niej kolor drewna możemy zmienić na każdy z palety marki Benjamin Moore, zachowując przy tym jego charakterystyczną strukturę słoi.  

 

 

Nieograniczone możliwości

Produkty z linii ARBORCOAT® to połączenie innowacyjnej receptury opracowanej ze szczególną troską o środowisko naturalne oraz wyjątkowych parametrów technicznych, uzyskanych w wyniku testowania produktu w najbardziej ekstremalnych warunkach. Wodorozcieńczalna technologia, którą może się pochwalić nieliczne grono producentów oraz najwyższej jakości żywice tworzą trwałą powłokę, chroniącą drewno przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i wzrostem mikroorganizmów. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie traci z upływem czasu swojego pierwotnego koloru.

 

Czytaj również: Ponadczasowa biel

 

 

Najnowszy ARBORCOAT® 640 może być użyty do zabezpieczenia zarówno surowego, jak i wcześniej malowanego drewna lub renowacji płyt oraz paneli imitujących naturalny materiał. Dzięki niemu zmienimy kolor sidingu, ogrodzenia wokół domu, balustrady, altany, podbitki dachowej, belek, werandy, czy tarasu. Jest przeznaczony do wszystkich gatunków drewna - miękkich i twardych. ARBORCOAT® 640 tworzy matowe wykończenie, świetnie podkreślające głębię koloru.

 


Kolorowe elewacje

Decydując się na zmianę koloru elewacji warto pamiętać o kilku regułach. Po pierwsze kolor przewodni budynku powinien pasować do elementów, które pozostaną nie zmienione, jak np. dach,  ogrodzenie, czy odcień kostki lub kamienia na podjeździe. Ważna jest też wielkość działki. Jeśli jest ona mała, wówczas powinniśmy unikać kolorów, które optycznie powiększą dom. Raczej należy postawić na intensywne, ciemniejsze barwy.

 

Czytaj również: Wielobarwna aranżacja kuchni

 

 

Warto zwrócić też uwagę na zabudowania sąsiadujące z posiadłością, ich styl oraz kolor. W przypadku neutralnych barw, ich elegancję podkreślą pomalowane na biało detale. Możemy też użyć jednego koloru w różnych odcieniach, które posłużą do eksponowania najbardziej urokliwych elementów domu.

 

 

W zewnętrznej aranżacji istotną rolę odgrywają drzwi. Nadanie im odważnej barwy sprawi, że stanowić będą mocny, przykuwający spojrzenie akcent. Nie należy zapominać, że kolory z zewnątrz przenikają do wnętrz, jak na przykład barwa framug okiennych. Dlatego myśląc o aranżacji zewnętrznej postarajmy się, by była ona spójna z wewnętrznym wystrojem domu. Wszystkie drewniane elementy eksponowane na zewnątrz można przemalować na dowolny kolor lekierobejcą ARBORCOAT® Exterior Waterborne Solid Deck & Siding Stain 640 marki Benjamin Moore. Uzyskamy wówczas najlepszą ochronę drewna i zachowamy jego atrakcyjny wygląd na długie lata. 

Źródło: BM Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >