Nowoczesne telewizory z wklęsłym ekranem

Nowoczesne telewizory z wklęsłym ekranem

Zaprezentowano pierwsze wygięte telewizory, które zapewniają jeszcze bardziej realistyczną rozrywkę. Czytaj dalej

 

Firma Samsung Electronics Co., Ltd., która od ośmiu lat jest liderem w branży technologii telewizyjnej, zaprezentowała w Las Vegas swoje pierwsze komercyjne wklęsłe telewizory Ultra High Definition (UHD) i zapowiedziała bogatą ofertę telewizorów profilowanych i UHD na rok 2014. Nowe produkty umacniają czołową pozycję firmy Samsung i wprowadzają nowe standardy innowacji, wzornictwa oraz oferowanych treści.

W niezwykle udanym 2013 roku firma Samsung przedstawiła trzy telewizory UHD, a także jako pierwsza na świecie telewizor z wklęsłym ekranem. W 2014 roku Samsung planuje nadal angażować się w rozwój nowych technologii i przyśpieszenie ich wdrożenia poprzez wprowadzenie na rynek bogatego asortymentu telewizorów UHD: największego na świecie modelu 110-calowego oraz sześciu telewizorów z wklęsłym ekranem, w tym modelu o przekątnej 105-cali.  

 

Czytaj również: Wielofunkcyjne urządzenie kuchennne

 


 

Na czele stawki w tworzeniu niezwykle realistycznego obrazu

Firma Samsung połączyła w harmonijną całość innowacyjne wzornictwo wklęsłych telewizorów z technologią UHD, zapoczątkowując w ten sposób nową erę porywającego realizmu obrazu. Nowe telewizory dostarczają przeżyć porównywalnych z kinowymi i w fundamentalny sposób zmieniają perspektywę, z jakiej świat patrzy na telewizję. Zakrzywiony ekran nadaje materiałom wideo wyraz, jakiego nie można uzyskać na płaskim wyświetlaczu, a szersze pole widzenia wywołuje efekt panoramiczny, który sprawia, że ekran wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości, przyciągając uwagę widza silniej niż jakakolwiek dotychczasowa technologia. Wklęsły ekran oznacza też jednakowy widok niezależnie od odległości z jakiej się go ogląda, a dzięki lepszym kątom widzenia i wyższemu kontrastowi zapewnia wszystkim oglądającym perfekcyjne, wyjątkowo realistyczne wrażenia.

Aby maksymalnie wykorzystać zalety tej nowej technologii, firma Samsung opracowała optymalne zakrzywienie ekranu 4200R, które zapewnia najlepszą jakość obrazu z typowej odległości oglądania, czyli ok. 3-4 metrów. Połączenie wklęsłego ekranu i technologii UHD pozwala oglądającym całkowicie zatopić się w naturalnym obrazie o spektakularnych kolorach, czystości i szczegółowości. Wrażenia pogłębia algorytm Auto Depth Enhancer firmy Samsung, który analizuje obszary obrazu i automatycznie dostosowuje kontrast w taki sposób, by wydobyć ze sceny silniejsze wrażenie głębi.

 

Czytaj również: Ogromne telewizory z profilowanym ekranem

 


 

W telewizorach UHD serii 9 wykorzystano też technologię Samsung PureColorTM, która pozwala z niezwykłą szczegółowością odtwarzać odcienie kolorów, oddając barwę dokładnie taką, jaką sobie wymarzyli twórcy filmów. W porównaniu z poprzednimi modelami siedmiokrotnie zwiększono liczbę punktów dopasowania koloru. Poza 105-calowym telewizorem UHD, firma Samsung wprowadziła na rynek również serię zakrzywionych telewizorów UHD U9000 (z pierwszym w świecie wklęsłym telewizorem UHD), a także poszerzyła flagową linię telewizorów LED Full HD H8000 o nowe, wklęsłe modele.


Najbogatsza oferta telewizorów UHD - 11 rozmiarów ekranu i cztery serie

Telewizory o czterokrotnie wyższej rozdzielczości i liczbie pikseli niż Full HD zapewniają niedoścignioną jakość obrazu. Obraz ze źródła UHD prezentuje się widowiskowo na ekranie o szerokości 4000 pikseli. Dzięki funkcji UHD Upscaling (skalowanie do UHD), którą posiadają wszystkie telewizory UHD firmy Samsung, oglądający mogą się cieszyć najlepszym obrazem niezależnie od źródła. Technologia UHD Upscaling konwertuje obraz Full HD, HD oraz o niższej rozdzielczości do jakości niemal UHD, wykorzystując jedyny w swoim rodzaju czterostopniowy proces, który obejmuje analizę sygnału, redukcję szumów, analizę szczegółów i zwiększenie rozdzielczości. Inna technologia, UHD Dimming („przyciemnianie UHD”) pomaga zoptymalizować jakość obrazu, analizując każdy jego blok i dostarczając głębsze czernie oraz lepszy kontrast.

Telewizory UHD firmy Samsung są kompatybilne nie tylko z dzisiejszymi standardami (m.in. HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 i HDCP 2.2), ale jako jedyne telewizory na rynku są gotowe na przyszłość dzięki zestawowi Samsung UHD One Connect. Odpowiada on za większość inteligentnych funkcji telewizora, znajduje się na zewnątrz, w związku z czym  można je wymienić je na nowszy model, kupując odpowiedni UHD Evolution Kit. Rozwiązanie to chroni inwestycję, umożliwiając pozostawanie na bieżąco ze standardami UHD oraz korzystanie z najnowszej technologii oferowanej przez firmę Samsung.

 

Czytaj również: Domowe centrum rozrywki

 


 

Samsung planuje zaoferować asortyment telewizorów UHD Smart TV za pośrednictwem trzech linii produktowych – S9, U9000 i U8550. Dostępne będą modele o przekątnej od 50 cali do powodującej zawrót głowy wielkości 110 cali w wersjach zarówno wklęsłych, jak i płaskich, by umożliwić konsumentowi wybór telewizora odpowiadającego jego stylowi życia.

105-calowy wklęsły telewizor UHD – pierwszy na świecie i aktualnie największy wklęsły telewizor UHD – Model ten charakteryzuje olbrzymi i wklęsły ekran. Jest to aktualnie największy wyprodukowany telewizor z obrazem w formacie 21x9. Rezultat: prawdziwie kinowe doznania we własnym domu. Począwszy od materiałów UHD, poprzez Full HD i HD - na tym telewizorze wszystko wygląda lepiej, a to za sprawą 11 milionów pikseli dających niedoścignioną rozdzielczość. Połączenie rozmiarów ekranu i technologii Auto Depth Enhancer firmy Samsung nadaje obrazowi niesamowitą głębię i realizm.

Wklęsłe telewizory UHD serii U9000 – najbardziej innowacyjne na świecie wklęsłe telewizory UHD – Seria U9000 zapewnia ekstremalny realizm dzięki oszałamiającej jakości obrazu UHD, wklęsłemu ekranowi i wyjątkowemu wzornictwu, w którym ramka i podpora ekranu zdają się znikać. Jedyne co pozostaje, to wspaniały obraz o szerokości 4000 pikseli, który wciąga oglądających jak żaden inny. Telewizory serii U9000 zapewniają również niesamowite kolory, nie zatracając przy tym szczegółów. Oglądający otrzymują zrównoważony, równy obraz niezależnie od odległości oraz obszaru ekranu, któremu się przyglądają. W porównaniu z płaskimi telewizorami, w normalnych warunkach wklęsły ekran oferuje dwukrotnie lepszy kontrast. Wklęsłe telewizory drugiej generacji firmy Samsung można też zamontować na ścianie za pomocą specjalnie zaprojektowanego zestawu kompatybilnego ze standardem VESA. Seria U9000 obejmie modele o przekątnej ekranu 78, 65 i 55 cali.

 

Czytaj również: Nowoczesny sprzęt AGD

 


 

Telewizory UHD serii S9 – największy na świecie ekran UHD – Wielokrotnie nagradzana seria S9 firmy Samsung zostanie rozszerzona o nowy, niewyobrażalnie wielki model o przekątnej ekranu 110 cali. Będzie to największy na świecie telewizor o rozdzielczości UHD. Sama wielkość panelu w połączeniu z wyjątkową jakością obrazu UHD i doskonałym odwzorowaniem kolorów nadaje wrażeniom użytkownika zupełnie nowego wymiaru. Seria S9 to nowy lider we wzornictwie telewizorów, a to za sprawą technologii Frame TV, która jest przełomowym rozwiązaniem w porównaniu ze stereotypową, czworoboczną konstrukcją wcześniejszych ekranów. Dzięki ramie kompresyjnej w technologii firmy Samsung, obudowa telewizora jest silna i strukturalnie stabilna, a jednocześnie cienka i opływowa. Frame TV nie korzysta z tradycyjnej prostokątnej czarnej ramki i przewężonego stojaka, dając oglądającemu do zrozumienia, że telewizor S9 to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju. W skład serii S9 wejdzie model 110-calowy oraz dostępne już na rynku modele 85-calowe.

Telewizory UHD serii U8550 – zaawansowana jakość obrazu UHD – Seria U8550 oferuje rozdzielczość i szczegółowość UHD, czysty i bogaty, wciągający, idealny jakościowo obraz. Telewizory z tej serii nie tylko analizują sygnał źródłowy i redukują liczbę artefaktów, ale także interpolują szczegóły w oparciu o bazę danych jakości obrazu zawartą na chipie systemowym telewizora. W rezultacie zapewniają one idealnie dopracowany obraz UHD, w którym precyzyjnie renderowane są detale, takie jak pojedyncze piórka albo faktura skóry. Dzięki grubości ledwie 3 centymetrów i niezwykle wąskiej, 7mm ramce, telewizory serii U8550 wywołują iluzję, jakby składały się z samego panelu LCD. Seria U8550 obejmie modele o przekątnych ekranu: 75, 65, 60, 55 i 50 cali.

Źródło: Havas PR Warsaw / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 483 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 186 Grupa: Firmy budow... Ja ostatnio musiałem zamówić worki na gruz i potrzebowałem bardzo mocnych worków. Mój znajomy polecił mi tą stronę https://ekoplastiksystem.pl/product-cate gory...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 120 Grupa: Robimy dach Mi dużo bardziej podobają się blachodachówki panelowe, warto sprawdzić bo pod względem jakość cena świetnych propozycji nie brakuje m.in u braas.
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 171 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 166 Grupa: Nowości ara... Tez uważam, że tapety albo naklejki na ściany to bardzo dobry pomysł - bardzo ożywiają wnętrza
  • Rozbiórki Liczba postów: 101 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17009 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >