Od czego zacząć tworząc firmę budowlaną?

Od czego zacząć tworząc firmę budowlaną?

Planujesz założenie lub rozwój firmy budowlanej? A może planujesz większą budowę i zastanawiasz się jak usprawnić sobie pracę? Zobacz jak otworzyć firmę, jak ją usprawnić i w co zainwestować?

 

Dla początkujących kilka formalności

 

Osoby zakładające firmę budowlaną nie muszą spełniać dodatkowych wymagań  formalnych – nie muszą posiadać odpowiedniego wykształcenia czy certyfikatów. To nieco ułatwia sprawę.

 

Pierwszym krokiem przy zakładaniu firmy budowlanej jest złożenie wniosku o rozpoczęcie działalności gospodarczej w urzędzie miasta lub gminy. Dodatkowo należy bezwzględnie zgłosić firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do urzędu skarbowego.

 

Czytaj również: Pierwsi najemcy budynku Brama Portowa w Szczecinie

 

Co poza formalnościami?

 

Należy również skompletować ekipę. Jeżeli założymy, że na początku istnienia firmy będziemy pracować na zlecenie tylko jednego klienta, wystarczy zatrudnienie jednej cztero – pięcioosobowej ekipy. Oczywiście z czasem, gdy przybędzie klientów, dla których będziemy wykonywać zlecenia równocześnie, będzie trzeba zatrudnienie w firmie nieco zwiększyć.

 

No właśnie, a skąd wziąć klientów?

 

Na początku najlepiej z polecenia. Najlepiej poinformować członków rodziny i znajomych o planowanym rozpoczęciu działalności. Być może ktoś z ich znajomych będzie planował budowę bądź remont. Później, jeżeli się sprawdzimy, możemy liczyć na pocztę pantoflową. Ekipy remontowo – budowlanej raczej nikt nie wynajmuje „z ulicy”. Ważne są rekomendacje byłych klientów, potwierdzające fachowość i terminowość ekipy.

 

 

Czytaj również: Otwarto nowe obiekty komercjalizowane

 

W co zainwestować?

 

Priorytetową inwestycją podczas zakładania firmy budowlanej jest zakup samochodu dostawczego, którym podróżować będą pracownicy firmy, gdzie będzie można zapakować materiały i narzędzia. Koszt zakupu tego typu samochodu, zakładając, że poszukujemy używanego pojazdu to około 20 tysięcy złotych.

 

Niezbędne wyposażenie

 

Bez względu na to, czy dopiero planujesz założyć firmę, czy chciałbyś zmodernizować i doposażyć już istniejącą, musisz się liczyć z pewnymi inwestycjami. Zakupić należy niezbędne do pracy budowlańca narzędzia, zarówno typowo budowlane: koparki, młoty pneumatyczne czy betoniarki, jak i sprzęt drobny, typu szlifierki, szpachle itd.

 

Koszty tego typu inwestycji są bardzo zróżnicowane. Oczywiście najlepiej jest mieć w pełni wyposażoną firmę. Na początek oczywiście należy stworzyć sobie listę niezbędnych wręcz sprzętów i narzędzi, które należy zakupić. Pozostałe można oczywiście wynajmować.

 

 

„Nasza firma udostępnia właściwie wszystkie sprzęty, niezbędne na budowie – od koparek, przez dźwigi po kontenery budowlane. Dzięki temu, bez większej kosztów nawet niewielkie firmy budowlane mogą rozpocząć prace przy sporych inwestycjach.” tłumaczy przedstawiciel firmy Siloco, wynajmującej i sprzedającej na polskim rynku niemiecki sprzęt budowlany.

 

Jeżeli jednak mamy już firmę o ugruntowanej pozycji, z perspektywą pracy przy dużej inwestycji, bądź na większej ilości klientów, lepiej sprzęt zakupić. „Na początek polecam zaopatrzyć się w minikoparkę, którą można przewozić samochodem dostawczym. Przyda się również jakiś większy agregat prądotwórczy i generator ciepłego powietrza.” – radzi pracownik Siloco. Zakup wiąże się z kosztami, ale prawdopodobnie względnie szybko się zwróci.

 

Czytaj również: Rekomendacje S i wpływu na rynek nieruchomości

 

Na co możemy liczyć?

 

Trudno oszacować jakie zyski przyniesie firma na początku swojej egzystencji na rynku. Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od konkurencji, od miejsca pracy, od rodzaju i zakresu usług. Początki mogą być trudne – chyba, że klientów będziemy szukać w trakcie załatwiania formalności. Wówczas na „czysto” w pierwszych miesiącach możemy liczyć na zarobek 5-6 tysięcy złotych.

 

Założenie własnej firmy budowlanej, modernizacja istniejącej zwykle wiążą się z kosztami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć tego typu działalność i cieszyć się z przyjemności posiadania własnego biznesu. 

2011-11-24
Źródło: Smart PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 568 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 192 Grupa: Firmy budow... Ja też sobie mogę dodać coś do tego kotła, bo sądzę, że jak już sobie polecamy, to sprawdzone firmy, a nie jakieś krzaki za przeproszeniem. http://www.cm-constr...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 168 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • blacha trapezowa Liczba postów: 123 Grupa: Robimy dach W takim razie jeżeli będziecie szukali do swojego domu również dobrej jakości materiałów do uszczelnienia, izolacji oraz pokryć dachowych to ze swojej strony śm...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 171 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Rozbiórki Liczba postów: 101 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >