Ogrodzenie niemieckiej plantacji słonecznej

Ogrodzenie niemieckiej plantacji słonecznej

Farma słoneczna położona w niemieckim Meschede przy autostradzie A46 została ogrodzona panelami zgrzewanymi Nylofor 3-M o długości 1,56 km. Zastosowanie przęseł o długości 3,0 m pozwoliło zaoszczędzić około 20 proc. materiałów budowlanych, a tym samym przełożyło się na obniżenie kosztu inwestycji. Czytaj dalej

 

Plantacja słoneczna w Meschede

 

Budowa plantacji słonecznej w Meschede, położonej w dolinie Wennemen na dwóch zboczach przy autostradzie A46, została zakończona wiosną 2013 roku. Ta ksztowna inwestycja objęła instalację 21 tys. modułów fotowoltaicznych, których moc osiąga wydajność 5,3 MWP (megawat peak – jednostka mocy szczytowej instalacji). Aby zabezpieczyć rozległy teren farmy przed wtargnięciem intruzów i wandali wykorzystano panele ogrodzeniowe Nylofor 3-M firmy Betafence, specjalizującej się w rozwiązaniach dla tego typu realizacji.

 

 

Czytaj również: Ogrodzenia z cegły klinkierowej

 


Ogrodzenie na długie kilometry

 

Wykonawca zdecydował się na ogrodzenie Nylofor 3-M, aby przy zachowaniu wysokiej jakości zaoszczędzić na kosztach produktu. Panele mają szerokość 3,0 m zamiast popularnej długości 2,5 m, co przy ogrodzeniu o długości 1,5 km przełożyło się na ok. 20 proc. oszczędność na materiałach budowlanych i kosztach montażu. Łącznie wykorzystano 1,56 km paneli o wysokości 2 m. Panele posiadają trójwymiarowe przegięcia i zbudowane są z grubych drutów, zapewniających wysoką sztywność systemu.

 

Farma położona na zboczach wymagała zastosowania odpowiedniej stabilności ogrodzenia. Prostokątne słupy E-LOX umożliwiły swobodną instalację na spadzistym terenie. Na ich zagiętych ramionach rozciągnięto 2 rzędy drutu kolczastego. Ogrodzenie zostało uzupełnione o 3 bramy dwuskrzydłowe Betafence szerokie na 4 m i wysokie na 2 m, w górnej części zakończone listwą zębatą.

 

 

Czytaj również: Farba do malowania stali, aluminium i miedzi

 


Farma solarna w Berlingsen

 

Drugą realizacją tego samego typu jest park solarny Möhnesee w Berlingsen, położony 20 km na północny zachód od Meschede. Na byłym wysypisku śmieci firma Aldra Solar zbudowała plantację słoneczną o powierzchni generatorów sięgającej 20 tys. m2 i wydajności 2,743 MWp. Pierwszy etap prac zakończył się jeszcze w 2011 r. Do zabezpieczenia terenu wykorzystano wtedy 1,5 km paneli ogrodzeniowych Nylofor 3-M. Podczas rozbudowy plantacji w 2012 roku postawiono kolejnych 450 m ogrodzenia Betafence. Instalacja na słupach E-LOX umożliwiła dostosowanie paneli do spadzistego terenu. System ogrodzeniowy uzupełniono kilkoma bramami dwuskrzydłowymi o szerokości 4 m.

 

 

 

Źródło: Betafence / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17303 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >