Okno udekorowane ze smakiem

Okno udekorowane ze smakiem

Okna to ważna część wnętrza. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to różnych firanek, zasłon, ale też…okiennej biżuterii. Klamerki, chwosty, karnisze pozwalają na kunsztowne upięcie i udrapowanie okiennych tkanin. Dodatki te mogą harmonizować ze stylem i kolorystyką aranżacji okna albo wręcz przeciwnie, ożywczo z nią kontrastować – mówi Katarzyna Skąpska, ekspert jednej z firm.

 

Zasłony i firanki      

Zasłony uchodzą za tradycyjną dekorację okien. Suto upięte, wykonane z wzorzystych, przyciągających wzrok materiałów ożywiają i podkreślają charakter każdego wnętrza. Szczególnie ważną rolę odgrywają w sypialni, w której dozują ilość światła wpadającego przez okno.

 

Czytaj również: Nowoczesne i stylowe panele żakardowe

 

Zasłony ukazują całą swą urodę w momencie, gdy przysłonimy nimi całe okno. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie ich kolorystyki i wzoru, aby tworzyły spójną całość z innymi tkaninami we wnętrzu. Zmiana zasłon to szybki sposób na metamorfozę naszego wnętrza. W ofercie marketów Praktiker znajdziemy duży wybór gotowych zasłon – podkreśla Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.   

 


Firanki odchodzą do lamusa?

Nic bardziej mylnego! Nadal cieszą się dużą popularnością, zmianie ulega tylko ich forma. Misterna koronka, zwiewna organza czy marszczony woal – to współczesne oblicze firanki, na które jest duży popyt.

 

To często alternatywa dla zasłon. Klienci marketów Praktiker często szukają zwiewnych firanek, które dodadzą wnętrzu lekkości, nie zakryją całego okna, a jedynie delikatnie je przysłonią. Ich dodatkowym atutem jest to, że łatwo poddają się wszelkim drapowaniom, co pozwala na najbardziej kreatywne upięcie - radzi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.   

 

Czytaj również: Nowoczesna roleta odporna na wilgoć

 

Karnisz

Karnisz już dawno przestał być tylko zwykłym metalowym czy drewnianym drążkiem. Stał się dla okna równie ważny jak wieszane na nim zasłony i firany. Może przyciągać wzrok materiałem, z którego jest wykonany, kolorem, a także… końcówką. To właśnie ona jest jego przysłowiową kropką nad „i”.  

 

Czytaj również: Jak dopasować odpowiednie rolety?

 

Zasada jest jedna. Jeśli to karnisz ma przyciągać spojrzenia, zawieszony na nim materiał musi ustąpić mu miejsca, usunąć się w cień. Najlepsza będzie więc gładka, niezbyt ciężka zasłona. I odwrotnie. Jeśli mamy bardzo wzorzysty materiał – polecam wybrać prosty, klasyczny drążek– podpowiada Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.    

 


Okienna biżuteria

Poza zasłonami i firankami aranżację okna można wzbogacić klamrami, chwostami czy klipsami. Mogą one być wykonane z metalu, masy perłowej, szkła, tkaniny, plastiku czy drewna. W bogatej ofercie biżuterii okiennej w marketach Praktiker znajdziemy ozdoby dopasowane do wzoru czy koloru zasłon, a także ich upięcia.

Źródło: KuzniaPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >