Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu

Zapraszamy dziś do pięknego, lepszego świata marki Urban Nature Culture, w którym ludzie doceniają kreatywność, rzemiosło, pracę ludzkich rąk, dbają o planetę oraz żyją w zgodzie z naturą. Zobaczcie, jaką delikatną porcelanę przygotowała ta holenderska firma na tegoroczne święta. Czytaj dalejUrban Nature Culture Amsterdam to nie jest firma jakich wiele. Jej właścicielką jest Anne Marie Hermans, która od 19 roku życia podróżuje po świecie i szuka inspiracji. Podpatrzone tradycyjne rzemieślnicze techniki, formy proste, lecz pełne treści, zrównoważone, lokalne metody produkcji skłoniły ją do założenia własnej marki, w której mogłaby wykorzystać doświadczenia zebrane w podróży, w najdalszych zakątkach globu. Właścicielka marki, której na sercu leży przyszłość planety, jest przekonana, że chcąc zmienić świat, należy zacząć od siebie. Dlatego jej firma wytwarza produkty w sposób zrównoważony: nie zanieczyszcza środowiska, wykorzystuje przyjazne dla środowiska źródła energii, płaci godziwe pensje współpracującym z nią rzemieślnikom.

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu


W cieniu zimowego drzewka

Anne Marie Hermans, właścicielka Urban Nature Culture wychodzi z założenia, że piękne wyroby, to takie, które wykonane są przez rzemieślników z naturalnych bezpiecznych dla środowiska materiałów. Przeglądając ofertę marki, nie znajdziemy plastiku, tylko ceramikę, szkło, drewno. I taki właśnie powinien być świąteczny stół – ujmujący prostotą, skromnością, wysmakowanym detalem.

 

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu

 

Czytaj również: Magiczny klimat Bożego Narodzenia podkreślmy własnoręcznie wykonanymi dekoracjami z betonu


Barwy świąt Urban Nature Culture to biel i złoto przełamane kolorami wazonów i talerzy wykonanych ze szkła pochodzącego z recyclingu. Tego roku na świątecznym stole Anne Marie królować będzie delikatna porcelana kostna z kolekcji “Franca”, która zafascynowała właścicielkę marki podczas podróży do urokliwej miejscowości Martina Franca we Włoszech. Porcelana jest doskonale niedoskonała, przywodzi na myśl wąskie uliczki miasteczka i biały tynk na fasadach siedemnastowiecznych Palazzo. Kolekcję tę doskonale uzupełnić można białą porcelaną ze złotymi elementami z linii “Good Morning”. Białe naczynia w połączeniu ze złotymi dekoracjami oddają koloryt i klimat włoskiego baroku.

 

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu
Złota poświata

Do delikatnej porcelany kostnej dobrano złote misy wykonane z mosiądzu lub kamionki pokrytej złotym szkliwem oraz sztućce z pozłacanej stali. Podobnie jak w przypadku ceramiki, ich powierzchnia intryguje nierównościami i załamaniami. Już na pierwszy rzut oka widać, że lśniące misy to dzieło ludzkich rąk. Ich rzemieślnicze piękno nie ma nic wspólnego z bezwstydnym przepychem. Szczególnie gdy błyszczące w świetle świec naczynia i sztućce zestawione są z prostymi tacami z drewna mango.

 

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu
Pruszy śnieg

Tłem dla aranżacji świątecznego stołu w odsłonie Urban Nature Culture nie będzie sztywny i wykrochmalony obrus. O nie! Tutaj powinna panować swoboda, a rządzić wyobraźnia.  Do naczyń stworzonych przez rzemieślników pasować będą tylko naturalne tkaniny i materiały: serwetki z bawełny i lnu, maty z trawy morskiej. Styliści Urban Nature Culture proponują również rezygnację z opatrzonych stroików i eksperymentowanie z innymi gałązkami. Niech przy każdym talerzu leży jemioła lub bukszpan, a po stole, pomiędzy półmiskami a kieliszkami pnie się delikatny bluszcz.

 

Czytaj również: Świąteczna kolekcja CHRISTMAS MEMORIES - skandynawski charakter świat Bożego Narodzenia

 

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu


Zacznijmy od siebie

Przygotowując tegoroczne święta, pamiętajmy, żeby kupić tylko tyle jedzenia, ile rzeczywiście potrzebuje nasza rodzina. Nie marnujmy i nie wyrzucajmy żywności. Zrezygnujmy też z plastikowych wstążek i toreb. Zastąpmy je szarym papierem pochodzącym z recyclingu, możemy ozdobić go własnoręcznymi rysunkami. Wspierajmy lokalnych producentów, kupujmy rzemiosło. “Chcąc zmienić świat – zacznijmy od siebie” – przypomina Anne Marie Hermans, założycielka Urban Nature Culture. To będzie najpiękniejszy prezent, jaki możemy sobie i  planecie podarować na gwiazdkę.

 

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu

Oryginalna zastawa tłem dla aranżacji świątecznego stołu

 

W Polsce możecie ją kupić w sklepie Dutchhouse.pl

Źródło: DTmedia / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 348

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >