Oświetlenie LED do zastosowań profesjonalnych – czym kierować się przy wyborze?

Oświetlenie LED do zastosowań profesjonalnych – czym kierować się przy wyborze?

Możliwości oświetleniowe w ostatnich latach przeszły niemałą rewolucję. Na prowadzenie wysunęło się przede wszystkim oświetlenie LED, które nie tylko okazuje się jednym z najtrwalszych, ale także o największych możliwościach oraz energooszczędności. Czytaj dalej

 

 

Oświetlenie LED – dlaczego warto?

Jak sama nazwa wskazuje oświetlenie LED, opiera się na systemie LEDów. Są to diody elektroluminescencyjne, które przetwarzają energię elektryczną w światło. Co wyróżnia ten system na tle innych? Przede wszystkim energooszczędność. Jest to bowiem oświetlenie, które wykorzystuje najmniejszą ilość energii do wyprodukowania tej samej ilości światła. W jakiej skali? Żarówka LED o mocy 10W odpowiada klasycznej żarówce o mocy 75W. Co to oznacza? Żarówka taka pobiera 8 razy mniej mocy. Pozwala to diametralnie zredukować koszty oświetlenia zarówno w domach, jak i w przemyśle. Oświetlenie LED jest także wytrzymalsze od innych rodzajów oświetlenia. Może ono działać około 30 000 godzin, co pozwala na ciągłą pracę przez około 3,5 roku. Dlatego też systemy oświetlenia LED objęte są zazwyczaj trzyletnią gwarancją. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Praktycznie nie. Jest to najtańszy, najwytrzymalszy system oświetlenia, które pozwala na pełny zakres doboru barwy światła.

 

Czytaj również: Sposoby na energooszczędne oświetlenie poddasza


Oświetlenie LED do zastosowań profesjonalnych – czym kierować się przy wyborze?


Oświetlenie LED – możliwości zmiany barwy

Co więcej, oświetlenie LED pozwala na osiąganie dowolnego koloru światła w systemie barw. Dzięki temu dobierając oświetlenie LED, jest możliwość wyboru barwy światła. W ten sposób możemy w pomieszczeniu prowadzić oświetlenie o barwie zbliżonej do rytmu dobowego. Gdzie wraz z upływem czasu światło będzie zmieniało się kolorystycznie na barwę dzienną. Pozwala to w przypadku zastosowań profesjonalnych możliwość substytucji światła dziennego na miejscu pracy. Jest to rozwiązanie, które doskonale wpłynie na pracowników. Ponieważ nawet spędzając cały dzień w pomieszczeniach, będą oni mieli wrażenie upływu czasu. Co więcej, światło białe w zimnym odcieniu (jak światło jarzeniowe) może rozkojarzyć osoby w nim pracujące, doprowadzić do stresu świetlnego, a nawet problemów ze wzrokiem. Dlatego też decydując się na oświetlenie LED w swojej firmie, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także wprowadzisz dużo milszą atmosferę.


Producent oświetlenia LED – gdzie kupić lampy LED?

Kiedy zdecydujesz się na wprowadzenie zmian w swojej firmie, a nawet w domu, dobrze jest skorzystać z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Jeśli chcesz, aby całość współgrała idealnie z Twoimi oczekiwaniami, nie wystarczy wymienić żarówek na żarówki LED. Dzieje się tak, ponieważ niektóre lampy, zwłaszcza te montowane w starszych budynkach, nie będą przystosowane do takich rozwiązań. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu będzie producent oświetlenia LED. Po nawiązaniu kontaktu z taką firmą będziesz miał możliwość wyboru najlepszego systemu oświetlenia LED w swojej firmie, a doradcy klienta pomogą Ci zaplanować konkretne rozwiązania, które najlepiej się sprawdzą w Twoim przypadku.

 

Czytaj również: Lampy industrialne – sekret wyjątkowego wnętrza


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17547 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >