Pierwsza oprawa OLED

Pierwsza oprawa OLED

OLED to akronim, który fascynuje projektantów i artystów. Organiczne diody są cienkimi jak opłatek powierzchniowymi źródłami światła. Ich technologia otwiera zupełnie nowe możliwości we wzornictwie. PirOLED OSRAM łączy w sobie zarówno technologię OLED, jak i LED.

Koncepcja opiera się na pięciu ruchomych modułach OLED ORBEOS splecionych w podwójną spiralę. Skupiają one światło wytwarzane przez LED umieszczony w podstawie oprawy.  Aluminiowa podwójna spirala o wysokości 80 cm jest dynamicznie wyglądającą rzeźbą, która opiera się na dwóch pomysłach. Łączy w sobie organiczną strukturę helisy DNA, kształtem natomiast przypomina piruet – baletowy ruch obrotowy. Design i konstrukcja oprawy zostały stworzone przez projektanta oświetleniowego firmy OSRAM dr Martina Möcka. PirOLED to hybrydowa oprawa z osiową częścią LED i źródłem miękkiego, rozproszonego światła OLED emitowanego z pięciu obracających się modułów ORBEOS. Moc LED wynosi około 6W, a moc OLED to w przybliżeniu 4W. LEDy są wbudowane w podstawę oprawy i świecą do góry na moduły ORBEOS. Te zaś odbijają światło do tyłu. To sprawia, że wiązka światła LED może być skierowana i rozproszona w każdym kierunku.

 

 

Helisa PirOLED składa się z pięciu osiowo zamocowanych okrągłych modułów OLED ORBEOS o luminancji 1000cd/m2 i trwałości użytkowej, która wynosi ponad 5 000 godzin. ORBEOS jest jednocześnie lampą, materiałem i symbolem. Szczególnie w krajach azjatyckich i skandynawskich, gdzie świecące koło symbolizuje księżyc. Światło emitowane przez moduły ORBEOS o wewnętrznej średnicy 79 mm daje delikatny, kojący efekt porównywalny z blaskiem świecy. Możliwość obracania elementów wokół helisy sprawia, że regulacja i zabawa światłem dostarczają wiele radości. Panele są ułożone tak, jak cząsteczki struktury DNA helisy, z góry do dołu. Każdy z pięciu księżyców OLED może być ustawiany osobno i wytwarza idealne, miękkie światło.

 

 

Rozsył światła PirOLED OSRAM jest znacznie bardziej zróżnicowany niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła umieszczanych nad stołami. PirOLED jest zarówno rodzajem rzeźby OLED, która nawiązuje do tańca, jak i organiczną chemią oraz zmienną technologią oświetleniową z elastycznym rozproszeniem światła i silnymi cechami oświetleniowymi.

 

 

PirOLED jest jednym z wielu modeli opraw, które firma OSRAM stworzyła w ostatnich miesiącach i jednocześnie pierwszym krokiem w stronę stworzenia własnej rodziny opraw OLED. Koncepcja oprawy została zaprezentowana między innymi na międzynarodowej wystawie SuperPiu design w Mediolanie w kwietniu 2010 roku, a także w Berlinie w muzeum obrazującym dorobek artystyczny uczelni Bauhaus (niem. Bauhaus-Archiv Museum fur Gestaltung) we wrześniu 2010 roku. Po pozytywnym przyjęciu przez konsumentów, będzie teraz dostępna dla wszystkich, wykonana z aluminium w ramach limitowanej edycji.

 

 

Oprawa PirOLED jest wyposażona w moduł OLED ORBEOS CDW-031, który został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w 2009 roku. Jego ciepłobiała barwa światła (temperatura barwowa 2800ºK) jest podobna do ciepłego światła tradycyjnej żarówki i dlatego jest idealna zarówno do nastrojowego, jak i funkcjonalnego oświetlenia. Moduł można włączać i wyłączać bez ograniczeń a pełna ilość światła uzyskiwana jest bez żadnego opóźnienia. Pięć elementów LED Oslon SSL umieszczono w podstawie oprawy. Regulowana wiązka światła podkreśla kształt aluminiowej helisy tak, jak rzeźbę i rozświetla tylne strony modułów ORBEOS.'

 

 

 Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szkolenie BHP Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Jeśli zatrudniacie nowych pracowników, to na pewno jest to dla Was odpowiednie rozwiązanie, aby skorzystać również z dobrego sposobu szukania takich pracowników...
  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 50 Grupa: Wnętrza Pewnie że porcelana to dobry prezent czy na ślub, czy na rocznicę, na parapetówkę czy tez inne okazje. Już kilkakrotnie kupowałem dla kogoś coś z porcelany i za...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 429 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 12 Grupa: Ciekawe pom... Mam zamiar w tym roku wybrać się na urlop do Hiszpanii, więc na pewno zajrzę, bo dalej szukam ciekawej oferty :)
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3724 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >