Płyta indukcyjna charakteryzująca się szybkim gotowaniem

Płyta indukcyjna charakteryzująca się szybkim gotowaniem

Gotowanie na płycie indukcyjnej Franke jest bez wątpienia jednym z najszybszych sposobów przygotowywania potraw. Czytaj dalej

 

Zgodnie z zasadą działania płyty indukcyjnej, temperatura niezbędna do gotowania generowana jest w dnie naczynia po umieszczeniu go na płycie, dzięki czemu oszczędzamy czas, i energię, której nie potrzeba do ogrzania szklanej płyty, jak to ma miejsce w przypadku standardowych płyt ceramicznych. Ponadto, po zdjęciu naczynia z płyty, grzanie ustaje, a sama płyta pozostaje chłodna i bezpieczna.

 

Czytaj również: Wielofunkcyjne piekarniki kompaktowe

 

Płyta indukcyjna Flexi posiada cztery pola grzewcze, jednak dzięki  nowoczesnej konstrukcji i odpowiedniemu rozmieszczeniu cewek indukcyjnych, może być używana jako dowolna kombinacja pól, a nawet jako jedno duże pole na specjalne okazje. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach lubiących gotować, które szukają nowoczesnych, komfortowych rozwiązań i jednocześnie dużo wymagają od sprzętu AGD.  Płyta FLEXI spełnia wszystkie te wymagania, gwarantując nawet miłośnikom hiszpańskiej kuchni, że zmieszczą na niej specjalną patelnię na paellę.

 

 

Dzięki płytom indukcyjnym Franke potrawy można przygotowywać bardzo szybko lub bardzo powoli, w zależności od potrzeb.  Płyta posiada wygodny sposób sterowania typu Touch contol, pozwalający na płynną obsługę urządzenia oraz łatwe i szybkie uzyskanie pożądanej temperatury grzania.  Płyta Flexi precyzyjnie dostosowuje się do potrzeb użytkownika, błyskawicznie reagując na wprowadzone zmiany na panelu sterującym. Funkcja pauza stwarza możliwość przerwania i powrotu do gotowania. Dodatkowo płyta jest zabezpieczona przez przypadkowym uruchomieniem jej przez dzieci. Szlifowane krawędzie boczne szklanej płyty nadają jej elegancki, minimalistyczny wygląd i sprawiają, że wtapia się wizualnie w blat roboczy, na którym została zamontowana.

 

Czytaj również: Płyta indukcyjna o prostokątnej strefie grzewczej

 

Specyfikacja techniczna:Płyta FHFB 6421 FLEXI

 

▪ zintegrowany panel sterujący


 ▪ sterowanie Touch Control FLEXI


 ▪ funkcja Booster – 4 pola turbo


 ▪ Multizone


 ▪ wskaźnik działania pól grzewczych


 ▪ wskaźnik ciepła resztkowego


 ▪ elektroniczny detektor obecności i wielkości naczynia


 ▪ elektroniczny wyłącznik czasowy


 ▪ zabezpieczenie przed przegrzaniem


 ▪ zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dzieci


 ▪ funkcja pauza / powrót do gotowania


▪ szlifowane krawędzie

 


Rodzaj, wymiary i moc pól grzewczych:

 

4 × indukcja [mm / kW] 184×220 / 2,10 / 3,70 (BOOSTER)

 

wymiary zewnętrzne [mm]     650 × 510

 

Źródło: Estoria / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >