Płytki klinkierowe - przykłady zastosowań przy wykańczaniu wnętrz

Płytki klinkierowe - przykłady zastosowań przy wykańczaniu wnętrz

Skoro dzieje cywilizacji dały tak liczne dowody długowieczności ceramiki budowlanej, dlaczego nie skorzystać z tego dobrodziejstwa również w …domowych wnętrzach? Czytaj dalej

Ruch…jak w mieście
Stan domowej podłogi, zwłaszcza w pomieszczeniach często używanych jak kuchnia, hol czy pokój dzienny, to swoisty test wytrzymałości. Goście, psy, dzieci, spadające przedmioty, drobne problemy z domowym kominkiem - tu wszystko może się zdarzyć. Dlaczego więc nie zagwarantować sobie nawierzchni na całe życie? Kosztowny, ale niezawodny proces wypalania płytek klinkierowych i ceramiki posadzkowej (Verrum i Friesland) daje w efekcie bardzo wytrzymały i długowieczny produkt do układania na podłodze lub tarasie. Możliwości technologiczne pozwalają dopasować kolorystykę do potrzeb użytkownika – od naturalnej czerwieni i jej odcieni, po granitowe i antracytowe szarości (Baltrum Designe, Vigranit).

Nie zabraknie czegoś i do ogrodu. Na ścieżki, podwórko i podjazd można użyć specjalnej klinkierowej cegły brukowej - bardzo twardej i przystosowanej do dużych obciążeń. Oprócz trwałej nawierzchni, możemy zyskać okazję do ułożenia przed domem ciekawej mozaiki.

Klasyczne piękno
Budynki stawiane ze znaczącym udziałem ceramiki budzą sympatię, podziw i dobre skojarzenia. Jednych przekonują doskonałe parametry techniczne, innych zachwyca kontrast barw wypalonej gliny z żywą zielenią i błękitem nieba. Najważniejsze, że przebywając w otoczeniu stworzonym przy użyciu ceramicznych materiałów budowlanych, czujemy się …jak w domu.

fot. Röben

fot. Röben

fot. Röben

fot. Röben

 

Źródło: YASNA- Communications / budnet.pl
Autor: YASNA- Communications/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >