Ponadczasowe płytki ścienne inspirowane paryskim metrem

Ponadczasowe płytki ścienne inspirowane paryskim metrem

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się minimalistyczne aranżacje we wnętrzach. Inspiracje czerpane są z życia codziennego – natury, kolorów… i rozwiązań architektonicznych! Projektanci czerpią pomysły z najbardziej zaskakujących i nietypowych miejsc. Takim przykładem są płytki paryskiego metra, które zachwyciły projektantów płytek. Była to inspiracja dla najnowszej, industrialnej kolekcji Metro Flair. Czytaj dalej


 

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował podziemnym metrem w Paryżu, doskonale zna białe płytki znajdujące się na stacjach i w korytarzach podziemnej kolejki. Budowa tego słynnego metra rozpoczęła się na początku XX wieku, a płytki miały spełnić przede wszystkim funkcję praktyczną i użytkową. Jaką? Światło z lamp elektrycznych, które było jeszcze wtedy dość słabe, miało zostać rozproszone i odbijać się od błyszczących płytek. W ten sposób otoczenie stawało się znacznie jaśniejsze. Była to inspiracja dla projektantów wnętrz i doskonałe rozwiązanie funkcjonalne, dlatego płytki o charakterystycznym wyglądzie szybko zadebiutowały w aranżacjach wnętrz. Pojawiły się one na całym świecie jako prawdziwa „ikona” stylu.

 

Ponadczasowe płytki ścienne inspirowane paryskim metrem

 

Czytaj również: Elegancka, stylowa okładzina z płytek ceramicznych - jak zrobić to fachowo?


Zainspirowani tym ponadczasowym trendem twórcy płytek marki Villeroy & Boch przygotowali koncepcję najnowszej kolekcji Metro Flair. Łączy ona w sobie połączenie modnego obecnie minimalizmu z industrialnym stylem. Płytki Metro Flair dostępne są w trzech formatach i ośmiu wyrazistych kolorach. Koncepcje aranżacyjne bazujące na kolekcji Metro Flair pozwalają na nieograniczone kombinacje kolorystyczne oraz zapewniają całkiem nowe spojrzenie na wnętrza. Szeroka paleta rozwiązań pozwala na koncepcje niestandardowych aranżacji. Poza klasycznymi kolorami – białym i czarnym, dostępne są również inne - m.in. niebieski, beżowo-szary, czerwony i zielony. Minimalistyczny, miejski wygląd płytek Metro Flair sprawdzi się doskonale w całym domu – szczególnie w tych miejscach gdzie zależy nam na unikalnych, nietuzinkowych aranżacjach. Kombinacja różnych kolorów na ścianie pozwoli na uzyskanie wyraźnego, indywidualnego wnętrza.

 

Błyszczące płytki stanowią funkcjonalne i doskonałe pod względem użytkowania rozwiązanie, a z drugiej strony kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch zachwyci osoby poszukujące modnych, unikalnych i nietuzinkowych wnętrz. Mocne i wyraziste kolory podkreślą osobowość mieszkańców, a połączenie ze stonowanymi barwami pozwala na zaskakujące rozwiązania. Prostokątny format płytek o wymiarach 10 x 20 cm jest najbardziej klasyczną odmianą. To także doskonałe rozwiązanie do wnętrz, w których ważne jest optyczne rozjaśnienie przestrzeni.

 

Czytaj również: Czarne szkło w aranżacjach wnętrz


Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17952 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >