Posadzki w miejscach publicznych

Posadzki w miejscach publicznych

Bardzo często zdarza się, że Klienci, którzy planują remont lub wykończenie wnętrza chcą oszczędzić za wszelką cenę i tam, gdzie jest to niewskazane. Czytaj dalej

 

Takim „krytycznym” elementem jest posadzka. Tłumaczenia są różne - „...a bo tego nie widać”, „te górki zastawi się biurkiem” itp. Tymczasem te nierówności lub górki, to jeden z największych wrogów wykładziny. To właśnie w tych miejscach wykładzina narażona jest na nadmierne zużycie, tym samym gwałtownie skracamy jej żywotność i zbliżamy się do ponownego inwestowania w nową wykładzinę. Generujemy zupełnie nie potrzebnie dodatkowe koszty i narażamy się na remont.

 

Czytaj również: Panele podłogowe Dynamic z serii Extravagant

 

 

O ile pod wykładzinę dywanową nie jest konieczna posadzka równa jak „stół”, to dla wykładzin PCW jest to wręcz konieczne. Tu każda nierówność oraz pozostawienie chociażby ziarnka piasku będzie widoczne po montażu. I nie chodzi mi tylko o samą estetykę, ale jak wyżej napisałem, to właśnie te miejsca są najbardziej kłopotliwe podczas użytkowania.

 

 

Zdawać by się mogło, że wykonanie gładkiego i wytrzymałego podłoża, to banalnie prosta sprawa. Ja się z tym nie zgadzam. Zaczynając od oceny stanu podłoża, dobrania odpowiednich gruntów (podłoża chłonne i niechłonne), po specjalistyczne masy naprawcze i wygładzające, a kończąc na szlifowaniu - to bardzo skomplikowany proces. Musi być wykonany przez osobę, która ma doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia.

 

Czytaj również: Nowe bezpieczne podłogi stosowane w mokrych pomieszczeniach


 

I jeszcze ważna sprawa – chemia. Profesjonalne ekipy montażowe nie stosują środków ogólnodostępnych w marketach budowlanych. Do naszej firmy chemię dostarczają koncerny, które produkują te środki wyłącznie dla firm instalacyjnych. Są to produkty o bardzo wysokich właściwościach na nacisk punktowy, zginanie, są elastyczne i odporne na wilgoć.

 

 

Weźmy np. taką sytuację - chcemy zaoszczędzić na naprawie podłoża, jedziemy do marketu budowlanego, bierzemy z półki coś, co ma napisane „do szpachlowania-wyrównania podłoża”, szpachlujemy, kładziemy wykładzinę i myślimy, że gotowe. Gwarantuję, że w niedługim czasie, to coś, pod wpływem dużego ruchu, czy jeżdżenia fotelem na kółkach zamieni się w taki sam pył, jaki był w worku. Co nas czeka? Niestety ponowny remont i kolejne koszty. Planując inwestycję warto wziąć pod uwagę długi i bezawaryjny okres użytkowania. Nawet kosztem trochę wyższej faktury. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców i co najważniejsze na prace wykonane przez grupę montażystów mamy gwarancję na wykonaną usługę.

 

Czytaj również: Podłoga z Jatoby nietuzinkowa i charakterystyczna


Źródło: Coniveo / budnet.pl
Autor: Jarosław Michalak Kierownik ds. techniczno-Handlowych

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >