Sufit podwieszany - szybki montaż, ciekawe aranżacje

Sufit podwieszany - szybki montaż, ciekawe aranżacje

Sufit podwieszany to jeden z najpopularniejszych sposobów estetycznego wykończenia wnętrz. Ogromne bogactwo płyt sufitowych, rusztów, systemów zawieszenia - pozwala projektantom na dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni. Teraz, dzięki System Solutions, mogą oni bezbłędnie trafić z projektem w gust inwestora.

Zaletą sufitów podwieszanych jest ich szybki i niekłopotliwy montaż. Można ukryć za nimi biegnące rury, przewody, a nawet urządzenia klimatyzacyjne. Jeśli trzeba, znajdują się za nimi czujniki dymu, zraszacze systemów przeciwpożarowych, a nawet kompletne systemy nagłaśniające.

Ważną cechą są różnorodne właściwości płyt sufitowych. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia za pomocą sufitu podwieszanego można na przykład regulować akustykę sali (tzw. sufity akustyczne) lub przygotować sufit z płyt o właściwościach bakteriobójczych (tzw. sufity higieniczne).

Ale dla użytkowników i osób przebywających w takim pokoju na co dzień, najważniejszy jest wygląd sufitu i wrażenie estetyczne, jakie dzięki niemu zostało uzyskane. Możliwości są ogromne. Płyty sufitowe mają różne kształty i wymiary, kolory i faktury. Odmiennie wykończone krawędzie płyt można łączyć z różnymi typami rusztów. W efekcie sufit może mięć wyraźne albo delikatne linie podziału, a nawet stwarzać wrażenie jednolitej całości. Możliwość wzajemnych kombinacji i połączeń przyprawia o zawrót głowy. W kalejdoskopie dostępnych efektów wyobraźnia może spłatać figla. Sufit w pełnej krasie pokazuje swoje oblicze dopiero w wersji „na gotowo”. A nie zawsze odpowiada to oczekiwaniom zleceniodawcy. Czy jest na to rada?

Firma Armstrong przygotowała bardzo interesujące narzędzie dla architektów, wykonawców i sprzedawców sufitów podwieszanych. Narzędzie o nazwie System Solutions (systemy sufitów podwieszanych) w sposób czytelny i jasny podaje wszelkie informacje techniczne potrzebne do zaprojektowania pomieszczenia z sufitem podwieszanym o ściśle określonych parametrach. Pozwala zamówić dokładnie tyle elementów ile jest potrzebne. Ale wciąż to jedynie niektóre z zalet System Solutions. Dla nas najbardziej interesująca jest możliwość zobaczenia od razu wyglądu konkretnego rodzaju sufitu w pomieszczeniu. Z myślą o dużych i małych inwestorach przygotowano 50 różnych systemowych rozwiązań sufitów podwieszanych. Każdy system został zobrazowany odpowiednią wizualizacją. W wersji na płycie CD jest ich po kilka na każdy system. Nie tylko pozwala to zobaczyć wygląd gotowego sufitu, ale również porównać, co zmieni się jeśli użyjemy np. innego rusztu. Więcej – będziemy mogli zobaczyć efekty połączenia np. sufitów metalowych z drewnianymi.

Współczesne sufity podwieszane pozwalają na uzyskanie efektów niedostępnych do realizacji jeszcze kilka lat temu. Wyobraźnia nie zawsze jest w stanie sprostać bogactwie nowych propozycji. Dlatego pomoc jaką oferuje System Solutions na pewno się jej przyda.

fot. Armstrong

fot. Armstrong

Źródło: YASNA- Communications / budnet.pl
Autor: YASNA- Communications/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 777 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Podłogi Liczba postów: 224 Grupa: Robimy stro... Może dla kogoś z was przydatny będzie namiar na firmę DREW-MIŚ we Wrocławiu i Żarach https://drewmis.pl/kontakt/ . Ja kupiłem od nich ostatnio dużą dostawę dre...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >