Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe jest najbardziej dekoracyjnym i użytkowo wszechstronnym typem szkła stosowanego we wnętrzach. Wzór zaklęty w płaszczyźnie szklanej tafli jest niczym zapis emocji jego projektanta, które niewątpliwie udzielają się też przestrzeni, gdzie będzie obecne szkło.

Potrzeby konsumentów oraz obowiązująca w tym segmencie moda – to najistotniejsze czynniki determinujące powstanie nowego wzoru szkła ornamentowego. Nie mniej ważnym elementem jest także wiedza, doświadczenie i kreatywność projektantów zajmujących się jego tworzeniem.
Designem nowych ornamentów Saint-Gobain Glass w większości przypadków zajmuje się studio projektowe firmy, producent współpracuje także  z zewnętrznymi projektantami, których wspólną cechą jest szerokie doświadczenie z zakresu designu przemysłowego. Wzór szkła SGG MASTER-SHINE powstał w biurze projektowym Savinel&Rozé, mającym ponaddziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad szkłem i kryształem, zaś autorem nowego ornamentu z grupy SGG DECORGLASS jest prof. Włodzimierz Dolatowski z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.
Cechą wspólną wszystkich szkieł ornamentowych Saint-Gobain Glass z obu rodzin – SGG MASTERGLASS i SGG DECORGLASS –  jest sposób produkcji. Wytwarzane są one metodą walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. W efekcie tego precyzyjnego procesu jedna strona szkła jest dekorowana, a druga gładka.
Tym, co różni obie rodziny jest liczba i specyfika wzorów:  w gamie SGG MASTERGLASS znajduje się 6 ekskluzywnych ornamentów o wysokim stopniu zgeometryzowania, grupa SGG DECORGLASS zawiera kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce.

 

Wyrafinowaną estetykę produktów z rodziny SGG MASTERGLASS  najlepiej definiuje SGG MASTER-SHINE – nowe szkło ze świetlistymi kuleczkami na matowym tle. Niezwykłym efektem optycznym uzyskanym przez projektantów jest to, że z bliska kulki ożywają pod wpływem światła, natomiast z daleka sprawiają wrażenie gry półprzeziernych elementów, które rozświetlają przestrzeń, jednocześnie zapewniając ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami.

 

 

SGG DECORGLASS to szkła półprzezierne – bezbarwne, barwione lub zbrojone. Wśród szerokiej gamy ornamentów  można znaleźć wzory delikatne takie jak SGG MARIS – szkło o fakturze tkaniny, równomiernie pokryte rozsianymi na powierzchni błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu, czy szkło SGG KRALIKA, którego faktura odtwarza powierzchnię naturalnej skóry.

 

 

Są tu też bardziej zdecydowane wzory, np. SGG SILVIT – ornament inspirowany fakturą kory drewna,

 

 

czy SGG LISTRAL H – szkło w pionowe pasy, o efekcie trójwymiarowości.

 

Szkło ornamentowe harmonijnie współgra praktycznie z każdym stylem wystroju wnętrz. Idealnie komponuje się zwłaszcza z takimi materiałami jak stal czy drewno. Jest materiałem eleganckim i ponadczasowym estetycznie. W zależności od rodzaju wzoru szkło ornamentowe może być poddawane obróbce krawędziowej, gięte, srebrzone, hartowane itp.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Baterie dla twojej łazienki Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza U mnie mam podobnie, z tym, ze mam baterię Roca. Podobnie się błyszczą od chromu, i dzięki technice można zaoszczędzić na wodzie :).
  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 38 Grupa: Porady i op... Wiem,ze u mnie w biurze instalacje klimatyzacji przeprowadzala firma http://www.telka.com.pl/wykonawstwo/ - bardzo sprawnie i szybko , a zarazem dokladnie, im t...
  • JAKI SKLEP INTERNETOWY? Liczba postów: 182 Grupa: Ciekawe pom... no to pewnie tak - natomiast można przecież obejrzeć na żywo a potem kupić np daną kapię w necie? ja tak robiłam z wanną i kabiną - obejrzałam na żywo, a potem....
  • Meble z lat 70-tych. Liczba postów: 22 Grupa: Najnowsze t... Do salonu w stylu lat 70 można dodać automat to gier, najlepiej wykonany samemu. Wystarczy prosty komputer, drewniane płyty i śruby .
  • Stara cegła na ścianie Liczba postów: 68 Grupa: Ciekawe pom... NIE POLECAM ZAKUPU ŻADNYCH PRODUKTÓW W FIRMIE ESZTEKA! ZAMÓWILIŚMY PŁYTKI PONAD MIESIĄC TEMU, DO DZIS ICH NIE DOSTARCZONO. BRAK KONTAKTU Z FIRMĄ! PIĘNIĄDZE ZOST...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 360

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >