Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe jest najbardziej dekoracyjnym i użytkowo wszechstronnym typem szkła stosowanego we wnętrzach. Wzór zaklęty w płaszczyźnie szklanej tafli jest niczym zapis emocji jego projektanta, które niewątpliwie udzielają się też przestrzeni, gdzie będzie obecne szkło.

Potrzeby konsumentów oraz obowiązująca w tym segmencie moda – to najistotniejsze czynniki determinujące powstanie nowego wzoru szkła ornamentowego. Nie mniej ważnym elementem jest także wiedza, doświadczenie i kreatywność projektantów zajmujących się jego tworzeniem.
Designem nowych ornamentów Saint-Gobain Glass w większości przypadków zajmuje się studio projektowe firmy, producent współpracuje także  z zewnętrznymi projektantami, których wspólną cechą jest szerokie doświadczenie z zakresu designu przemysłowego. Wzór szkła SGG MASTER-SHINE powstał w biurze projektowym Savinel&Rozé, mającym ponaddziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad szkłem i kryształem, zaś autorem nowego ornamentu z grupy SGG DECORGLASS jest prof. Włodzimierz Dolatowski z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.
Cechą wspólną wszystkich szkieł ornamentowych Saint-Gobain Glass z obu rodzin – SGG MASTERGLASS i SGG DECORGLASS –  jest sposób produkcji. Wytwarzane są one metodą walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. W efekcie tego precyzyjnego procesu jedna strona szkła jest dekorowana, a druga gładka.
Tym, co różni obie rodziny jest liczba i specyfika wzorów:  w gamie SGG MASTERGLASS znajduje się 6 ekskluzywnych ornamentów o wysokim stopniu zgeometryzowania, grupa SGG DECORGLASS zawiera kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce.

 

Wyrafinowaną estetykę produktów z rodziny SGG MASTERGLASS  najlepiej definiuje SGG MASTER-SHINE – nowe szkło ze świetlistymi kuleczkami na matowym tle. Niezwykłym efektem optycznym uzyskanym przez projektantów jest to, że z bliska kulki ożywają pod wpływem światła, natomiast z daleka sprawiają wrażenie gry półprzeziernych elementów, które rozświetlają przestrzeń, jednocześnie zapewniając ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami.

 

 

SGG DECORGLASS to szkła półprzezierne – bezbarwne, barwione lub zbrojone. Wśród szerokiej gamy ornamentów  można znaleźć wzory delikatne takie jak SGG MARIS – szkło o fakturze tkaniny, równomiernie pokryte rozsianymi na powierzchni błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu, czy szkło SGG KRALIKA, którego faktura odtwarza powierzchnię naturalnej skóry.

 

 

Są tu też bardziej zdecydowane wzory, np. SGG SILVIT – ornament inspirowany fakturą kory drewna,

 

 

czy SGG LISTRAL H – szkło w pionowe pasy, o efekcie trójwymiarowości.

 

Szkło ornamentowe harmonijnie współgra praktycznie z każdym stylem wystroju wnętrz. Idealnie komponuje się zwłaszcza z takimi materiałami jak stal czy drewno. Jest materiałem eleganckim i ponadczasowym estetycznie. W zależności od rodzaju wzoru szkło ornamentowe może być poddawane obróbce krawędziowej, gięte, srebrzone, hartowane itp.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • ceglana ściana w salonie Liczba postów: 16 Grupa: Najnowsze t... nie jestem przekonana do cegły, ale bardzo podobają mi się ściany ozdobione kamieniem naturalnym Planuje sobie nawet zrobić taką ścianę za telewizorem :)
  • Ściana wodna w mdomu Liczba postów: 3 Grupa: Ciekawe pom... Owszem w internecie jest sporo takich ofert ale jak na razie chciałbym się zorientować czy dam radę wykonać ją samodzielnie :) Z tego co słyszałem koszty wykona...
  • Stoliki kawowe o wielu obliczach Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Oj, tak, wybór jest trudny, akurat ostatnio kupowałem nowy.
  • Jaki tynk i metodę docieplania wybrać? Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Jednym z lepszych rozwiązań jesli chodzi o tynki są tynki gipsowe maszynowe, polecam zajrzeć na http://firma-tynk.com/technologie , wszystko sie wyjasni.
  • co na ściany zamiast obrazów Liczba postów: 52 Grupa: Porady i op... Ja mam bardzo oryginalny pomysł na dekorację ścian. Opisałam go na swoim blogu wnętrzarskim: https://prostewnetrze.wordpress.com/2015 /01/28/z-glowa-w-chmurach-c...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18582 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >