Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe jest najbardziej dekoracyjnym i użytkowo wszechstronnym typem szkła stosowanego we wnętrzach. Wzór zaklęty w płaszczyźnie szklanej tafli jest niczym zapis emocji jego projektanta, które niewątpliwie udzielają się też przestrzeni, gdzie będzie obecne szkło.

Potrzeby konsumentów oraz obowiązująca w tym segmencie moda – to najistotniejsze czynniki determinujące powstanie nowego wzoru szkła ornamentowego. Nie mniej ważnym elementem jest także wiedza, doświadczenie i kreatywność projektantów zajmujących się jego tworzeniem.
Designem nowych ornamentów Saint-Gobain Glass w większości przypadków zajmuje się studio projektowe firmy, producent współpracuje także  z zewnętrznymi projektantami, których wspólną cechą jest szerokie doświadczenie z zakresu designu przemysłowego. Wzór szkła SGG MASTER-SHINE powstał w biurze projektowym Savinel&Rozé, mającym ponaddziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad szkłem i kryształem, zaś autorem nowego ornamentu z grupy SGG DECORGLASS jest prof. Włodzimierz Dolatowski z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.
Cechą wspólną wszystkich szkieł ornamentowych Saint-Gobain Glass z obu rodzin – SGG MASTERGLASS i SGG DECORGLASS –  jest sposób produkcji. Wytwarzane są one metodą walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. W efekcie tego precyzyjnego procesu jedna strona szkła jest dekorowana, a druga gładka.
Tym, co różni obie rodziny jest liczba i specyfika wzorów:  w gamie SGG MASTERGLASS znajduje się 6 ekskluzywnych ornamentów o wysokim stopniu zgeometryzowania, grupa SGG DECORGLASS zawiera kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce.

 

Wyrafinowaną estetykę produktów z rodziny SGG MASTERGLASS  najlepiej definiuje SGG MASTER-SHINE – nowe szkło ze świetlistymi kuleczkami na matowym tle. Niezwykłym efektem optycznym uzyskanym przez projektantów jest to, że z bliska kulki ożywają pod wpływem światła, natomiast z daleka sprawiają wrażenie gry półprzeziernych elementów, które rozświetlają przestrzeń, jednocześnie zapewniając ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami.

 

 

SGG DECORGLASS to szkła półprzezierne – bezbarwne, barwione lub zbrojone. Wśród szerokiej gamy ornamentów  można znaleźć wzory delikatne takie jak SGG MARIS – szkło o fakturze tkaniny, równomiernie pokryte rozsianymi na powierzchni błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu, czy szkło SGG KRALIKA, którego faktura odtwarza powierzchnię naturalnej skóry.

 

 

Są tu też bardziej zdecydowane wzory, np. SGG SILVIT – ornament inspirowany fakturą kory drewna,

 

 

czy SGG LISTRAL H – szkło w pionowe pasy, o efekcie trójwymiarowości.

 

Szkło ornamentowe harmonijnie współgra praktycznie z każdym stylem wystroju wnętrz. Idealnie komponuje się zwłaszcza z takimi materiałami jak stal czy drewno. Jest materiałem eleganckim i ponadczasowym estetycznie. W zależności od rodzaju wzoru szkło ornamentowe może być poddawane obróbce krawędziowej, gięte, srebrzone, hartowane itp.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wykończenie wnętrza - jaki wybrać kolor podłogi? Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza duży wybór parkietów egzotycznych oferuje np firma boen http://bel-pol.pl/offer/group/1/Podlogi? producent=Boen,Boen&cena=,&order=nazwa,a sc ponoć warto inwestowa...
  • Jak wybrać tani blat kuchenny? Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Granitowy blat to świetne rozwiązanie, które sama zastosowałam w swojej kuchni. Jest to materiał wytrzymały na uszkodzenia, nie rysuje się i jest łatwy w sprząt...
  • Blaty kuchenne z kamienia Liczba postów: 3 Grupa: Wnętrza Granit można również świetnie wykorzystać jako materiał na blaty w łazienkach. Sama mam taki zrówno w kuchni jak i łazience. Myślę jeszcze o zakupie granitowych...
  • Kamienne blaty stylowym rozwiązaniem Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Granitowe blaty to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy znaczną część swojego czasu spędzają w kuchni. Ja nie wyobrażam sobie teraz, po kupnie granitow...
  • Nowoczesna kuchnia. Liczba postów: 64 Grupa: Najnowsze t... A jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na zakup mebli kuchennych? Bo to bardzo ważny szczegół,poza tym w sklepach internetowych masz naprawdę sporo ciekawyc...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19089 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 450

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >