Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się
 
Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe jest najbardziej dekoracyjnym i użytkowo wszechstronnym typem szkła stosowanego we wnętrzach. Wzór zaklęty w płaszczyźnie szklanej tafli jest niczym zapis emocji jego projektanta, które niewątpliwie udzielają się też przestrzeni, gdzie będzie obecne szkło.

Potrzeby konsumentów oraz obowiązująca w tym segmencie moda – to najistotniejsze czynniki determinujące powstanie nowego wzoru szkła ornamentowego. Nie mniej ważnym elementem jest także wiedza, doświadczenie i kreatywność projektantów zajmujących się jego tworzeniem.
Designem nowych ornamentów Saint-Gobain Glass w większości przypadków zajmuje się studio projektowe firmy, producent współpracuje także  z zewnętrznymi projektantami, których wspólną cechą jest szerokie doświadczenie z zakresu designu przemysłowego. Wzór szkła SGG MASTER-SHINE powstał w biurze projektowym Savinel&Rozé, mającym ponaddziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad szkłem i kryształem, zaś autorem nowego ornamentu z grupy SGG DECORGLASS jest prof. Włodzimierz Dolatowski z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.
Cechą wspólną wszystkich szkieł ornamentowych Saint-Gobain Glass z obu rodzin – SGG MASTERGLASS i SGG DECORGLASS –  jest sposób produkcji. Wytwarzane są one metodą walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. W efekcie tego precyzyjnego procesu jedna strona szkła jest dekorowana, a druga gładka.
Tym, co różni obie rodziny jest liczba i specyfika wzorów:  w gamie SGG MASTERGLASS znajduje się 6 ekskluzywnych ornamentów o wysokim stopniu zgeometryzowania, grupa SGG DECORGLASS zawiera kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce.

 

Wyrafinowaną estetykę produktów z rodziny SGG MASTERGLASS  najlepiej definiuje SGG MASTER-SHINE – nowe szkło ze świetlistymi kuleczkami na matowym tle. Niezwykłym efektem optycznym uzyskanym przez projektantów jest to, że z bliska kulki ożywają pod wpływem światła, natomiast z daleka sprawiają wrażenie gry półprzeziernych elementów, które rozświetlają przestrzeń, jednocześnie zapewniając ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami.

 

 

SGG DECORGLASS to szkła półprzezierne – bezbarwne, barwione lub zbrojone. Wśród szerokiej gamy ornamentów  można znaleźć wzory delikatne takie jak SGG MARIS – szkło o fakturze tkaniny, równomiernie pokryte rozsianymi na powierzchni błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu, czy szkło SGG KRALIKA, którego faktura odtwarza powierzchnię naturalnej skóry.

 

 

Są tu też bardziej zdecydowane wzory, np. SGG SILVIT – ornament inspirowany fakturą kory drewna,

 

 

czy SGG LISTRAL H – szkło w pionowe pasy, o efekcie trójwymiarowości.

 

Szkło ornamentowe harmonijnie współgra praktycznie z każdym stylem wystroju wnętrz. Idealnie komponuje się zwłaszcza z takimi materiałami jak stal czy drewno. Jest materiałem eleganckim i ponadczasowym estetycznie. W zależności od rodzaju wzoru szkło ornamentowe może być poddawane obróbce krawędziowej, gięte, srebrzone, hartowane itp.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szablon malarski Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... Fajny, ciekawe szablony widziałem tutaj ostatnio http://artpasaz.pl/szablony-malarskie/ ta zebra to świetna ozdoba pokoju dziecięcego, mają tam spory wybór, pla...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 56 Grupa: Nowości ara... To prawda ja realizuję z fawre i jest fajna. Umieją doradzić i pomóż w wyborze a nie namawiają na nic.
  • Wyposażenie kuchni. Liczba postów: 21 Grupa: Porady i op... No ogólnie z rozmów, konsultancji i projektu tak, a jeszcze jest nie wykonane więc nie mogę ocenić w 100 % ale jak tylko będę mieć to wtedy ocenie :)
  • Meble biurowe, gabinetowe, biurka narożne Liczba postów: 50 Grupa: Porady i op... No nie aż tak dużo, ale w sklepie gotowe by mi do niczego nie pasowały meble a tak to mam wszystko dopasowane idealnie.
  • Meble do łazienki Liczba postów: 40 Grupa: Ciekawe pom... To prawda są sposoby, a jak nie masz odcieniu ciemnego i dobrze będziesz dbać o hanex to nic się nie stanie

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 13166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >