Wentylator kominkowy piramida KOM firmy Dospel - ogrzewanie domu za pomocą kominka jest proste

Wentylator kominkowy piramida KOM firmy Dospel - ogrzewanie domu za pomocą kominka jest proste

Energia w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie chłodnych wieczorów niż relaks przy kominku. Czytaj dalej

Rozpalone palenisko dostarcza niezapomnianego klimatu, który skutecznie rozładowuje napięcie całego dnia. Dawniej na taki luksus mogli pozwolić sobie jedynie bogaci, jednak dziś kominek obecny jest w wielu domach. Jeszcze kilka lat temu królowały kominki typu odkrytego, które niestety nie należały do wydajnych. Drewno spalało się w nich bardzo szybko i w niekontrolowany sposób, a większość ciepła uciekała przez komin na zewnątrz mieszkania. Obecnie największą popularnością cieszą się bezpieczne kominki zamknięte, z których wykorzystać można nawet 70% energii do ogrzewania domu. Aby tak się stało, niezbędne jest zamontowanie całego systemu odzyskiwania ciepła Dospel CIEPLIK wraz z wentylatorem piramida KOM.

Jak działa system?
System dystrybucji ciepłego powietrza CIEPLIK firmy Dospel to znakomita alternatywa w stosunku do drogich mediów grzewczych, takich jak olej opałowy, gaz czy prąd. Całość napędza niewielki wentylator piramida KOM, którego zadaniem jest zasysanie ciepłego powietrza z kominka i przekazywanie go do pomieszczeń za pośrednictwem odpowiednich kanałów zamontowanych w części nieużytkowej domu. Warto jest zastosować przewody wentylacyjne specjalnie przystosowane do takich instalacji, np. termofleks, ponieważ odróżnieniu od zwykłych, blaszanych tłumią one większość uciążliwego szumu. Odporność temperaturowa tych przewodów sięga aż 250° C.

Sercem systemu jest wentylator piramida KOM. Konstrukcja jego obudowy została zaprojektowana w nowoczesny, zwiększający wydajność urządzenia sposób. Umożliwia ona przypięcie do wentylatora nawet trzech kanałów dystrybuujących powietrze oraz w połączeniu z odpowiednim systemem zabezpieczeń pozwala na ciągłą pracę wentylatora. Wentylator został wyposażony w termostat lub - opcjonalnie – w elektroniczny panel sterujący. Urządzenia te umożliwiają regulację temperatury powietrza oraz pracy silnika, co pozwala na jednorazowe całościowe ustawienie parametrów przy uruchomieniu kominka.

Wentylator na miarę potrzeb
Piramida KOM łączy w sobie jakość i wydajność. To sprytne urządzenie dba o nasz komfort w domu, dostarczając nam upragnione ciepło i to taniej niż przy ogrzewaniu tradycyjnym. Dzięki cichej pracy oraz termostatowi pozwala nam zapomnieć o tym, że mamy w domu jakiekolwiek źródło ciepła. Pięcioletnia gwarancja, którą na swoje wentylatory daje firma Dospel, zapewnia nam poczucie niezawodności tych urządzeń, a co za tym idzie tak ważny w zaciszu domowym – spokój.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 50 Grupa: Wnętrza Pewnie że porcelana to dobry prezent czy na ślub, czy na rocznicę, na parapetówkę czy tez inne okazje. Już kilkakrotnie kupowałem dla kogoś coś z porcelany i za...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 429 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 12 Grupa: Ciekawe pom... Mam zamiar w tym roku wybrać się na urlop do Hiszpanii, więc na pewno zajrzę, bo dalej szukam ciekawej oferty :)
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3724 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Wanna do łazienki Liczba postów: 10 Grupa: Najnowsze t... Szukając pięknych i dobrze wykonanych baterii umywalkowych, kabinowych, ale również wannowych to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >