Wielobarwna instalacja przestrzenna upiększy warszawskie osiedle

Wielobarwna instalacja przestrzenna upiększy warszawskie osiedle

Przestrzenne dzieło Shapes of Colour / City Tour to najnowszy projekt artystyczny, którego partnerem jest firma Selena SA. Wielkoformatową instalację 3D będzie można podziwiać od 1 października 2011 r. na ścianie budynku przy ulicy Targowej 12 w Warszawie. Wielobarwna instalacja przestrzenna, wykonana przy użyciu farb zolokrzemowych Tytan EO oraz kleju Tytan EOS do płyt XPS uatrakcyjni i ożywi wizerunek stolicy. Czytaj dalej

 

Shapes of Colour / City Tour to autorski projekt Marzeny Turek Gaś, który łączy w sobie malarstwo, rzeźbę oraz nowoczesny design. Projekt został wybrany w drodze ogłoszonego przez Prezydenta miasta stołecznego Warszawa konkursu „Sztuka w Przestrzeni Publicznej”. Jego celem jest uatrakcyjnienie i ożywienie oblicza stolicy. Zdaniem autorki projektu, człowiek otoczony przyjaznymi obiektami ma poczucie wyjątkowości osobistej, indywidualności oraz przyjemności, co daje mu dodatkową siłę do działania.

 

Czytaj również: „Warsztaty twórczego rozwoju” w Centrum Janki

 


Zolokrzemowy zawrót głowy

 

Wielkoformatowa instalacja z gatunku Site Specific umieszczona na szczytowej ścianie budynku, przy ulicy Targowej 12 w warszawskiej dzielnicy Praga  to trójwymiarowy obiekt w intensywnych barwach. Oficjalne odsłonięcie kompozycji przestrzennej, autorstwa interdyscyplinarnej artystki – Marzeny Turek Gas – nastąpi 1 października br. Trójwymiarowe dzieło w sferze przekazu artystycznego kontynuuje ideę bezpośredniej interakcji publiczności z formą i kolorem. Geometryczne elementy doskonale prezentują się na elewacji, całkowicie ją odmieniając. Projekt wykonany został z 4 abstrakcyjnych form o miękkiej i płynnej linii, zaś każdą z nich pomalowano innym kolorem zolokrzemowej farby Tytan EO. Intensywne kolory, takie jak róż, fiolet, pomarańcza i czerwień nadają energetyzującego charakteru, ponadto ożywiają otoczenie budynku. Całość posiada imponujący rozmiar - w najwyższych punktach osiąga prawie 11 metrów. Zastosowane w zolokrzemowych farbach Tytan EO specjalne dodatki, wywołujące efekt fotokatalizy wspomagają proces samooczyszczenia powłoki z osadzającego się ulicznego brudu. Dzięki temu warszawiacy przez długi czas będą mogli cieszyć się oryginalną barwną instalacją.

 

 

Czytaj również: Jak wygląda dzień budowlańca?

 

Tytanowe klejenie

 

Poszczególne elementy wielobarwnej kompozycji zostały wykonane z płyt styrisolu, które na koniec połączone zostały ze sobą za pomocą kleju Tytan EOS do płyt XPS. Skala przedsięwzięcia była bardzo duża, poszczególne warstwy  klejone były z płyt o wymiarach 125 cm x 60 cm. Do realizacji całego projektu zużyto ponad 50 opakowań kleju Tytan EOS do płyt XPS o pojemności 750 ml. Wyzwaniem było prawidłowe ułożenie poszczególnych elementów nie naruszając ich konstrukcji. Łatwość nakładania kleju Tytan EOS  do płyt XPS pozwoliła trwale scalić poszczególne części projektu. Dodatkowo jego zastosowanie znacznie przyspieszyło prace montażowe, gdyż pełne utwardzenie produktu nastąpiło już po 24h. 

 

2011-09-27
Źródło: Echo PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >